Olimpiada de iarna Pyeongchang, 2018

A terminat pe burta Mc Morris.

tot pe eurosport vezi?

Nope, pe programul nemtesc de stat

Eh, la noi e viata satului si dā€™astea pe national. Nici macar nu stiu daca transmit jocurile. O sa ma uit prin program.Dar ciudat totusi cum s-au potrivit reluarile :))

A fost promo-ul ala destul de lung, la mine inca n-au terminat. De la pusti ne-am desincronizat :grin:

Ah, acu am pricept, se ia in considerare cel mai mare punctaj din cele 3 manse, eu credeam ca se face medie. F f tare pustiul, ce mocuța are :blush:

Si la free style e o treaba si cu punctajul astaā€¦ Eu ma bucur c-a castigat asta micu. L-ai vazut la premiere? ce moaca avea, cu caciula tuflita cumva pe cap? Cool pustiul! Si sigur vom mai auzi multa vreme de el

Nu au mai dat, acum e schi dar nu stiu ce, e plictisitor. Mie imi plac coborarile si sariturile. Astia de merg km intregi asta, nush ce de unde vin si unde tre sa ajunga. O sa mut la fete la tenis, fed cup-ul e la cluj, tare misto atmsfera.

Ia te uita, medaliere in direct la patinaj viteza, un sud corean frumusel a castigat aurul. Piata medaliatilor, ce frumos! Urmeaza sa dea castigatorii de la sarituri schiuri, desi as vrea sa vad si competitia in reluare. Pe eurosport2

Aoleu ce frumuseața neamtul :heart_eyes::heart_eyes:

Am vazut si eu in reluare medalierea sariturilor schiuri, ce frizura i-a iesit din caciula neamtului :joy:
Nu stiu daca-mi place ca medalierele au loc toate in piata aia, la ore diferenta de concurs. Hm, cumva nu-i rau, sportivii se bucura prima data la concurs ca au castigat, apoi pot veni, spalati si pieptanati si cu nasul suflat, la medaliere.

Da, si-i vedem si noi! Mi se pare o idee buna.Ia uite, inca o data medalie pt Nemtia, o gagica la ski cred,

Ii medaliaza pe baietii de la snowboard acum.

Mortal pustiul, ranjit, abia a reusit sa stea serios in timpul imnului. Si cred ca-i f mic de inaltime, e pe prima treapta si pare la acelasi nivel cu canadienii de pe 2 si 3.

Nici pe mine nu m-a interesat mult timp biatlonul, dar e cu suspans, schi de fond cu suisuri si coborasuri (bine, asta tot nu mi se pare extraordinar), deci istovitor, ca-i pe timp. Din schiatul asta trebuie sa se opreasca sa traga cu pusca, deci ceva la 180Ā°, aici trebuie mana si corp, puls linistit, trebuie calculat vantul etc. Si iar tras pe schiuri.
Comentatorii nemti sunt de coma, se pare ca si la barbati castiga un neamt. Si comentatorul: stiu ca in Germania e timpul pranzului acum, dar va rog eu frumos, lasati naibii friptura in cuptor, chiar daca iese mai uscata, cartofii sau galustele pe aragaz, chiar daca se racesc, si uitati-va pana la sfarsit aici, ca asta castigaaaa :joy:

Ce simpatici!!! Am dat si eu inapoi, nu ma mai uit la fed cup ca deja au luat punctele. Dar e bine bine in fata!

Si romanul pe locul 60! uraaaaaa!

Si tipa care a luat aur tot la biatlon? Cool, 3 medalii si toate 3 aur :smiley:

Da, inca sunt pe locul 1 la medaliile de aur.
Traveleristu s-a desteptat abia acum ca saritorul frumusel vine dintr-un orasel de langa locul lui natal.
Acum Freestyle skiing femei.

Aici dau sanie si hockey. Bag un episod din vikingi la culcus. A nins azi, focul arde in sobita, ma duc sa lenevesc.