Olimpiada de iarna Pyeongchang, 2018

:rofl:

Am zis eu ca-i mortal asta micuā€™ al tau @Sibipa :joy:
Ieri l-am mai vazut pe tonganezuā€™ ala dezbracat de la ceremonie. Saracuā€™, era asa instabil pe schiuri :roll_eyes::grinning: , apoi sunt mii de hobby schiori de fond care pot mai bine decat el. Cu toate astea nici n-a fost ultimul, ci al treilea din coada :smile: Dar la popularitate cred ca e pe primele 3 locuri dintre toti sportivii de-acolo.
Ati vazut-o pe cehoaica Ester Ledecka la super G? E de fapt snowboarderita si a rupt gura tuturor la schiat, nici ei nu-i venea sa creada ca a castigat. Bravo ei! :clap:

Calatoristul s-a dus la culcare exact inainte de cehoaica, cu inima (ne)impacata ca Veith a castigat, cand i-am zis mai inainte ce s-a intamplat, nu-i venea sa creada :smile: Pana la urma a zis bine ca n-a castigat Austria (intre Bavaria si Austria e o concurenta din mosi-stramosi la schiat in general).
Apropo, vazusem undeva un tabel al medaliilor, la nemti si pe landuri. Bavaria pe locul 2, Germania pe locul 8 :smile:

Da, da, f tare fata asta. Nu-i venea sa creadă :slight_smile:

A umilit toate schioarele :smile:

Pai alea erau sub presiune, aveau scenarii, planuri pt fiecare secțiuneā€¦ a venit asta si si-a dat drumul pt adrenalina :grinning:dar desigur este super atleta, nici un dubiu

Am urmarit un program, facut de SVT ā€œUppdrag Granskningā€, program de investigatii si ancheta.
Tura asta, dopajul. Si noua ni s-a taiat pofta de-a mai umari Jocurile Olimpice de iarna.
Rusii sunt cei mai rai, e politica de stat la ei, dar nici nemtii suedezii, norvegienii, sau danezii, nu-s fara de pata. Din contra!
Si nu e vorba doar de sportivi, sau medicii sportivi, ci tot aparatul ala. E vax!

Am lipsit zilele astea, dar am scutire :blush:

Ester Ledecka e o sportiva de exceptie, sa fii asa de bun si la ski si la snowboard, asta nu se poate frate, nu se poate! Dar, a castigat cu o sutime de secunda, bai , nu stiu, mi se pare aiurea tare sa iei aurul pentru asa o mica diferenta.
Nu am putut sta aseara sa vad meciul de hockey feminin, Canada - USA, si cum nu am auzit nimic de dimineata, m-am prins ca ne-au batut. Auleu, am pierdut aurul, jale si plansete pe fete. Of, asta e. Nici nu ii zic lui fii-miu, il las sa ii dea altcineva vestea :)))

Traveleristu a zis ca n-a rezistat la ultimele 10 minute ale jocului de hockey Germania - Suedia, a fost prea palpitant. Au castigat nemtii.
Ati prins de veste ca patinajul artistic femei a fost castigat de o rusoaica de 15 ani? :upside_down_face:

am asteptat-o sa castige dupa cum zisesem in urma cu 11 zile :wink:
desi la programul lung as fi mers cu Evgeniia, over all e mai slefuita dar amandoua sunt masini de sarit!!!

M-am bucurat pt nemti ca i-au batut pe suedezi dar acum e timpul sa castige canadienii :wink:

Remember Ester Ledecka, the Czech snowboarder who won alpine skiing gold in super-G? She also took top prize in parallel giant slalom snowboarding to became the first woman to win two golds in different sports at a single Winter Olympic

Ceeee? Mi s-a facut pielea de gaina, bravo si respect, ce tare e fata! :pray::ok_hand::muscle::confetti_ball::champagne::tada:

Fii-miu ma tine la curent zilnic cu numarul de medalii castigate de Canada :)) Azi avem program de vizionat Jocurile Olimipice, toaaaataaaa ziulica, iuhuu!

Mark Roberts, serial streaker! :rofl:
PyeongChang-2018-Winter-Olympic-Games-Speed-Skating-South-Korea-23-Feb-2018