Parfumuri

Eu mi-am facut temele pe ziua de azi. Dupa ce l-am luat pe agitator de la Tabara de zi, intru o fuga la un Shoppers DrugMart sa ii iau doamnei profesoare un card de Starbucks, maine e ultima zi de tabara, zic sa iau si niste oua :blush: Dar, n-am intrat bine si tusti la parfumuri, si da-te femeie cu Burberry-urile, My, Brit si London, ca ma facuserati curioasa, super miros, pun si pe cartonase sa iau acasa, apoi mi s-a dus mana spre Channel Chance, Eau Tendre imi place mult, cred, ca déjà ma luase capul, dar m-am dat pe mana dreapta, sa vad cat persista si daca o sa am dureri de cap mai tarziu​:stuck_out_tongue_winking_eye:, vad si-un body cream si tot de la ei Mist pentru par. Vreaaaaaauuu! Frate, si ma trezeste copilul din visare, se inarmase cu un parfum barbatesc intr-o sticla albastra in forma de pumn, Lacoste, cred, si vroia sa ma dea pe fusta: uite mama si din asta. :sweat_smile: Am iesit in viteza de acolo, trebuie sa ma duc maine singura.
PS: O fi de kko Mistul de par? Ca mi se pare cam scump sa fac experiente cu el.

Si mie mi s-a parut cam scump pentru o chestie cu care iti dai doar pe par.

Dar ce este asta, parfum pentru par?

Da. Cu oarece note mai fresh…

Am inteles. Da, nu stiu daca as da bani pe asa ceva…

M-am hotarat sa nu cumpar mistul de par, de fapt nu I-au nimic acum, mi-au zis ca urmeaza nu-s ce promotie si mi se dubleaza punctele de pe card. Oh, yeah! Astept, sigur.

Si poate prinzi si un tester sa vezi exact dc persista si daca o fi ceva de capul lui.

Asa as vrea, sa testez intai si apoi sa ma decid, cand oi mai avea drum incolo.

Bai…ma ucide “la vie est belle”. Si cand zic ma ucide, nu e deloc de bine. L-am avut si eu, l-am folosit aproape 1 sfert si l-am maritat ca in mod sigur nu ma mai apropiam de el si nici ca o voi face vreodata. Acum problema e ca ma bantuie efectiv. Juma de Bucuresti se da cu el, cel putin 2 persoane la munca se dau cu el, iar eu injur cu drag si spor si in acelasi timp ma rog sa il retraga de pe piata sau sa se intample ceva cu el ca nu mai suport sa il simt peste tot pe unde intorc capul.

Ce am eu cu parfumul asta este ca dupa ce l-am cumparat, s-a creat asa o isterie cu el de am ajuns sa il simt in combinatie cu tot felul de alte mirosuri de la mancare si benzina pana la … transpiratie :smile:. Se pare ca nu a fost suficient sa renunt eu la el, ca sa imi stea mai putin in nari, pt ca inca continua isteria si continui sa il simt la fel de des in acelesi combinatii. Acum admit si ca e posibil sa exagerez si eu putin pt ca a ajuns sa imi displaca ffff tare, dar zau ca mi se pare prea peste tot…

:smile: :smile: :smile:
Nasol. Sa-l interzică pe piața din RO.
Eu mai am un strop din “Paradiso Azzuro”/ Roberto Cavalli și n-am nici cea mai vaga idee ce sa-mi cumpăr pentru restul de vară. Tre’ sa fie fresh cu miros de citrice. A folosit careva SUN/ Jil Sander?

Nu am avut Sun dar l-am incercat de cateva ori. Nu mi se pare deloc fresh si nici nu prea merge la 35 grade.
L-ai testat pe piele?

Eu vorbesc despre cel in sticla alba mata, aparut demult. Poate au scos o editie noua?

L-am incercat eu si-n alte variante, nu mi-a placut niciuna si cum zice si Ziggy, numai varatec nu-i.
Vezi la Jo Malone sau Atelier Cologne, n-ai sa stii pe care sa ti-l alegi :smile:

@ChickyG Eu am pus ochii pe Olympea. Nu este exact definitia parfumului fresh, dar are un pic din toate. Si citrice, si un pic din iasomia lui Alien (se cunoaste mana dlui Ropion), are sare sa te duca cu gandul la plaja…
Eu cred ca mi-l iau in august.
Ia incearca-l un pic pe piele, ca te stiu iubitoare de Alien.

:laughing: Mi-am luat la vie est belle din Otopeni acum vreo 2 ani si ceva. De placut mi-a placut dar e mult prea puternic pentru gustul meu. Asa ca am consumat din el vreo cateva fasuri doar.
In orice caz mi se pare ca asta e departe de a fi parfum de vara. La 40 de grade sa dau 2 pufuri din ala m-ar lua lesinul direct.

Pe caldura asta e naspa sa lucrezi cu oameni care put a parfum de la 5 m, oricare ar fi el. Ma incearca fierea de cateva zile si nu suport sa miros nic. Asa ca am luat doar pentru sot parfumuri, un set Le Male de la Jean Paul Gaultier, pentru vara si un deodorant Allure Sport de la Chanel, pentru sezonul rece. Pentru fetele din zona Hudson Bay are 10$ off daca cumperi peste 75$.

Am tot vazut reclama la Marc Jacobs Decadence. Imi place la nebunie sticluta :heart_eyes:

“Marc Jacobs Decadence perfume collection for women. This indulgent perfume by Marc Jacobs features a sensual woody scent which embraces feminine glamour and sophistication. Decadence elevates the irreverent spirit of Marc Jacobs fragrances to a new level of luxury with bold styling, opulent craftsmanship and a revolutionary bottle design inspired by one of Marc’ Jacobs’ iconic handbags. The fragrance instantly captivates with succulent Italian Plum, rich Bulgarian Rose and sensual Liquid Amber, to give you a signature of pure indulgence.”
http://www.thefragranceshop.co.uk/subbrands/marc-jacobs-decadence-4620.aspx

Suna interesant dar nu stiu de ce am impresia ca si asta e cam puternic si greoi. L-a incercat cineva?

Eu l-am încercat tot de dragul sticlutei :slight_smile: pt mine e prea dulce, greu si in categoria no way…

E greu? Ia sa studiez eu problema… :))

Deci presupusesem eu bine ca e ceva de genul asta… Not for me daca zici ca e asa greoi si dulceag.

Dar cum ti-ai imaginat tu un parfum care se numeste Decadence? Asa, o chestie gingasa? :laughing:
Am citit recenzii si cred ca ma intereseaza tare.