Parfumuri

Decadent, decadent dar gingas cu ficatul :smiley: Dar daca o fi si asta un fel de la vie est belle, ramanem la aromele simple de la Jo Malone.

DecadenceÔÇŽeu asteptam ceva sofisticat, misterios, un zambet patimas si provocator, o invitatie la pacatÔÇŽ
Am gasit nimic memorabil intr-o dulceata grea si apasatoareÔÇŽ

Asta doar pentru ca ai intrebat :stuck_out_tongue:

Ei, radeam putin de Daria :blush: , mai ales ca o stiu cu parfumurile fresh in ultima vreme.
Dar tot sunt curioasa, desi prunele alea din prima linie nu prea imi fac cu ochiul. Ma gandesc la magiun :))

Asa, asa, rade-ti de mine si de fierea mea batranicioasa ;)) Zace butelca de Angel neconsolata si doar stearsa de praf din cand in cand.

Am citit eu in viteza :blush:, ca doar ai zis ca pare greoi.

@Daria, noi trebuie sa ne gasim ceva parfum cu grefe :smiley:
PS: Nu cred ca am mirosit vreodata prune italiene, cum or fi alea?

Stii ca nu zici tu rau?! Ia sa caut eu aroma asta cand mi-oi baga nasul in magazin.

@Daria Grapefruit

:grinning:

Mul╚Ťumesc pentru recomand─âri. Jo Malone suna bine, am v─âzut c├óteva cu miros de citrice, dar e musai sa le ├«ncerc ├«nainte de la le cump─âra. Oare unde le pot priza ├«n RO?

@ChickyG Musai trebuie sa bagi nasul in ele.
Eu aseara am descoperit ca au bagat si un sampon si balsam. Pai cine saliveaza acum sa isi cumpere balsamul?
http://www.jomalone.co.uk/product/3643/9735/Bath-Body/Shampoo-and-Conditioner/Lime-Basil-Mandarin-Conditioner?cm_mmc=GoogleBase--ShoppingFeed--BathBody-_-ShampooandConditioner&gclid=Cj0KEQjw8pC9BRCqrq37zZil4a0BEiQAZO_zrKThkzRI9qDp9SMVBQrHB0hDWM694ITdFom_Iw3qDdoaAkvK8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Nu stiu unde sunt, daca sunt in Romania.
@Mother_Abigail tu ti-ai luat parfumurile din Romania?

Am intrat azi la Kendra și Marionnaud, n-aveau habar de Jo Malone.
Pe aoro au doar câteva pe stoc, dar par dulci toate după ingrediente. M-ar fi tentat sa miros:

Ini╚Ťial mi-am f─âcut o p─ârere extrem de nefavorabil─â despre elefant. Dar se pare ca intre timp au evoluat ├«nspre bine. Amu iar m-au tentat cu o oferta:

N-am r─âbdare pana luni.

Super oferta @ChickyG ! Unul dintre parfumurile mele de top, ma bate gandul si pe mine sa mi-l mai iau, de cand mi-ai amintit de el. E pe lista pentru vara viitoare.

L-am prizat ieri sear─â ├«n c─âutarea lui nea Malone la Kendra ╚Öi, surprinz─âtor, azi diminea╚Ť─â ├«nc─â mai persista pe ├«ncheietura m├óinii :two_hearts:.
Mi-am zis ÔÇť─âsta e Alesul!ÔÇŁ :smile:
Sper sa fie unul originalÔÇŽ

@ChickyG Cred ca este, pentru ca este set, si inca nu am auzit de seturi falsificate. Vezi cum vine, daca ti se pare ceva ciudat ii dai retur. Dar cred ca va fi in regula.

@ChickyG Ti-ai saltat prada? Cum e?

├Änc─â nu. Ieri seara m-am tuns/ vopsit. Era stejar extrem─â urgen╚Ť─â ├«n compara╚Ťie cu parfumul. Azi merg sa-mi ridic prada :wink:

@ChickyG Cum e? Totul ok cu comanda?

:slight_smile:
Totul e ok.
Azi îmi era așa de drag de aroma de pe chiele încât miscam capul întruna precum o baba lovită de Parkinson ca sa mă auto-adulmec :joy:
Gata! Am migrat de pe aoro pe elefant.

Oh ce ma bucur! Am stat cu emotii. Foarte buna afacerea. Cand iti mai iei ceva, tot asa, cauta la set. De cele mai multe ori sunt la acelasi pret cu sticluta simpla.
Acum balesc :))) Dar nu ma mai bag, am sarit calul vara asta :blush: