Parfumuri

Ehh, și eu balesc după Atelier Cologne Set al @Zambareata.

@Daria, eu mi-am luat Jo Malone din magazinul lor de pe Heathrow, n-am vazut brand-ul in magazine gen Sephora sau Douglas.

Multam @Mother_Abigail

Am primit si tester pt wood sage and sea salt. Mi-a placut si asta foarte mult dar parca un pic prea persistent acum pt mine.
A fost cat pe ce sa arunc testerul la gunoi cand am primit balsamul. Noroc ca m-a intrebat partea rationala a familiei “Ti-a placut testerul pe care ti l-am ales?”
Tuta familiei: “Ce tester? Nu mai era nimic in cutie.”
Ratiunea: “Cum nu? L-am ales special pentru ca suna bine si vad ca este trecut pe factura.”
Tuta: “Nu e domne nimic, n-auzi?! Au uitat sa il puna in cutie, stii ca astia sunt cascati.”
Ratiunea, tace si se duce sa zgarme in cutia coletului. Revine doua minute mai tarziu cu el in mana.
Okayyy, cascata ca de obicei, ce sa-i faci :))) bine ca nu sunt greble pe strada.

Raportez ca imi place f mult balsamul. Miroase pleata vreo doua zile de zici ca am imbalsamat-o in parfum.

Am mirosit ieri la o prietena Calvin Klein Liquid Gold Euphoria - luat din Dubai, cica editie limitata pentru zona respectiva
Absolut senzational mi s-a parut.

Am targuit azi un creion de ochi de la estee lauder, pe care il ochisem de ceva vreme ca imi placea sistemul de aplicare. Am primit si 2 mostre de parfum…unu care nu imi place :D, issey miyake - pleats please.

Cel mov? Il am eu, l-am comandat fara sa il miros si da, e cam nasol. Daca e cel roz, habar n-am cum e, am inteles ca sunt diferite.

Suna bine, dar tb încercat. După standardele mele, pare sa fie de vreme rece.

Parcă e verde ambalajul…

Eu sunt entuziasmata de amazon prime now, aduc comanda in 2 ore :clap: Au si alimente, bauturile le livreaza reci, inghetata-i inghetata, tare de tot, I like
le: am gresit topicul, ziceam ca-i ala de comenzi online daca-i vorba de creione de ochi

:smile: :smile: :smile:
Nu-i bai. Ia sa dau o căutare. Merci de info!

Nu stiu ce s-a intamplat, am dat pe mine cel putin 7 pufuri de Alien, combinate din Douglas /Sephora si pauza, a disparut rapid de pe mine. In schimb, Womanity pe un blotter a mirosit mult si bine.

Cum sa dispara Alien-ul rapid?!?! :scream:
Aoleuuuu, poate ai dat peste niste falsuri. Ala stiu ca si pe tine tinea mult de tot.

Asa stiu si eu, ca tinea mult si bine. Si erau testere, din doua magazine diferite. Foarte ciudat.

Da, chiar ca e ciudata faza. Eu am dat un puf in weekend din Angel-ul meu. Si a doua zi duhneam, spre disperarea jumatatii din casa :joy:

Pai cred ca ma intorc si eu la Angel, mi-a facut pofta o pustoaica azi in autobuz.

aaa, sa ma scuzati, da, in sephora e cam plin de …:d :d nu as cumpara d’acolo nici chinuita.

Asta stiu, dar pana si testerele?? Eu am duty free in port, dar nu mai e nicio sfaraiala la bani, tot pe acolo ajungi. Insa nu am avut dubii pana acum, sunt originale.

si testerele ie oameni :)):)) de ce nu? :d :d de cate ori am cumparat io testere de la “preteni” … sa fim noi sanatoase :)):))

Eu acum sunt in perioada Valentino Assoluto

Aci poti sa cumperi oficial testere sigilate, sunt locuri unde au ambele variante doar ambalajul si pretul difera

Eu folosesc Alien și tine mult și bine pe haine, dacă au atins pielea. Dar am observat ca testerele din Douglas nu aduc deloc cu unele parfumuri deja cunoscute. Ori sunt vechi, ori nu sunt originale. Ocolesc Douglas de vreo 2-3 ani.
Am văzut câteva apariții noi și le-am pus pe listă pt prizat:
Carolina Herrera - Good Girl
My Burberry - Black
Lancome - La vie est belle, Intense și Absolu
Liu Jo - Eau de Parfum și Sent of Liu Jo
Miss Dior - Absolutely Blooming
Giorgio Armani - Si Le Parfum
Marc Jacobs - Decadence
Thierry Mugler - Angel Muse ( musai de musai sa-l adulmec asap)

Am de lucru :smile: