Parfumuri

Pai sa stii ca in Douglas am testat mai intai.
Angel Muse seamana cu Angel, asa mi s-a parut. Cred ca o sa testez si pe piele Womanity si daca sta bine, ala e :grin:

Nuuuu, asta nuuuu! :joy:

Glumesc, incearca-l vezi daca iti place. Eu mi-am furat-o cu asta pentru ca la primul mirosit mi-a placut. L-am luat. Si acum am ditai sticloanta cu care nu ma mai pot da. Mult prea dulce si puternic bine de tot.

Eu l-am mirosit recent pe Paco Rabanne Million Prive si mi-a placut foarte mult. Dar trebuie testat sa vad daca il suport pe termen lung.

:smile: Eu nu l-am prizat nici pe primul, sunt curioasă sa adulmec oblu noile arome, Intense și Absolu.

L-am găsit la preț foarte bun pe allbeauty.
Nu știu de ce nu se mai găsește în magazine.
O iubire mai veche…

Ia sa-l prizez.
Eu m-am indragostit de…La vie est belle Intense :joy:. Nu dați cu pietre!
De ieri mă tot pufai cu el în Marionnaud. Doamne, ce plăcut e!

Eu nu dau, ca si mie mi-a placut f mult in prima faza. Doar ca pe parcurs am inceput sa nu il mai suport. Dar eu am devenit si sensibila un pic la arome puternice.

Mai, de toamnă-iarnă e taman bun.
Și am mai observat ceva: același parfum pufait în Marionnaud și Kendra la interval de max 5’. Are alta aromă :confused: cu plusuri pt Marionnaud.
Ca sa vezi.

L-am vazut la noi in Sephora.

Aici nu se mai vinde nicaieri, dar no problem, am o sticloaie mare :smiley:

Gata, Cinema-ul e o noua dragoste. Il iubesc de mor pentru moment.
Eu l-am luat cu Amazon Prime-ul la pret bun - 40 de lire 90 de ml

Ma bucur sincer, ca-ti place!
Eu primesc complimente pentru el!

Imi place rau de tot si vad ca nu este totusi foarte puternic. Nu iti produce o criza de fiere. Numai cu nasul in esarfa stau de azi dimineata :)))

Bravo! Sa-l porti sanatoasa si fericita! Vreau si eu ceva nou, desi am doua butelci numa bune de iarna. Hmm

Sa-l folosești cu drag!
Am încercat sa-l prizez și eu intr-un magazin, dar cred ca tester-ul era deschis demult, dădea impresia a vechi. Păcat. Mai încerc. Notele păreau plăcute :slight_smile:

Am gasit la oferta pe elefant o veche iubire, de am salivat pe loc cand l-am vazut. Maine sau poimaine tre sa apara. Asta asa, ca tot ma invarteam si ma suceam.
Truth - Calvin Klein

Nu îl știu. Sa îl “porti” cu plăcere! :slight_smile:

@ChickyG Multumesc! Din păcate nu se mai gaseste în magazine dar sa stii ca m-am gandit ca ti-ar placea. Incepe cu citrice si verde, dar apoi se aseaza intr-o aroma calda floral-lemnoasa, putin cremoasa. Hm, ca o ploaie de vara intr-o padure luxurianta. Nu seamana cu niciun alt parfum. Mie mi-a luat jumatate de sticla sa il inteleg, nu il simteam prea bine pe mine, dar persoanele din jurul meu ziceau ca e f fain. Doua prietene numa’ cu el se pufaiau cand veneau pe la mine desi aveam un batalion de nume grele.
Vine azi. Sper sa nu fi fost reformulat.
Cand ne vedem il iau la mine sa-l incerci. Vad ca e 60 de lei la 30ml pe elefant. E un safe blind buy. Daca nu-ti place, ti-l cumpar eu :smile: , ca mi-am comandat butelca de 100 si nu prea m-as plimba cu el in geanta. Sau caut o fiola prin casa si iti pun la posta. Hai ca vreau musai sa-l incerci!
Sper sa revin cu acelasi entuziasm si după ce il primesc, da doamne să nu fie reformulat!

Hai sa il folosesti cu placere :smiley: :smiley: :smiley:
Din descriere am impresia ca asta merge si de vara f bine.

A ajuns! Cam acum o ora si norisorul parfumat e dupa mine. Este original fara dubii, ambalajul si sticla exact cum le stiu, formula neschimbata. Ba l-am mai verificat si pe diverse site-uri si pe toate iese ca e din 2016, aprilie, deci nu o vechitura uitata in depozit. Me happy!!
@Daria da, mere de minune primavara-vara, dar si in vreme mai rece, la un puloveras bej pufos. Gata, dau totul deoparte si il declar parfumul vietii. :stuck_out_tongue_winking_eye: