Parfumuri

normal ca nu:) trimite-le un email sa-ti dea o mostra prin posta :grin:

WHAT? :laughing:

Am uitat sa-ți spun ca nu ne-am împrietenit deloc :frowning: Are ceva care mă deranjează.
Nu e bai, îl dau cuiva de 8 Martie.
Tre’ sa-mi dreg decepția cu un Dior Addict :smile:

Oh, imi pare rau. Ai mai luat si ditamai sticloanța.

Asta e dacă m-am repezit fără sa’l prizez.
Nu’i bai, îl dau cuiva la Cta weekend-ul următor. Vin la un pahar de vorba cu fetilii si-o ultravioleta în portul Tomis la Reyna :wink:

“viata bela” de la lancome, e un parfum pe care il detest :grin:, dar rau de tot!!! mi-a placut o scurta perioada, am avut o sticla, dar undeva pe la jumatatea ei s-a rupt filmul si nu ma mai vedeam scapata de el :smile: acum il detectez imediat la persoane din jurul meu si cum l-am detectat cum am luat distanta.

la capitolul indragosteli adevarate, lista e f scurta:

1.romano ricci - juliette has a gun (romantina), e un parfum de nisa. nu se gaseste prin parfumeriile gen douglas, sephora sau marionaud. a fost dragoste la prima parfumare :grin: primul pe care l-am avut era primit cadou si rar se intampla sa imi placa ataaaat de mult un parfum cumparat de cineva la intamplare.

2.escada - signature, il adoram, dar din pacate nu cred ca se mai fabrica ca nu a mai fost chip sa dau de el de cativa ani, insa l-as cumpara fara sa clipesc daca l-as mai gasi si as fi sigura ca e original.

3.elie saab - le parfum, dar numai varianta clasica, nu tot ce a mai aparut pe langa.

4.YSL - black opium floral shock, asta e new entry si pe piata si in lista mea. inca ne testam compatibilitatea, dar cred ca o sa intre pe lista scurta pana la urma.

sincer, mie nu imi place ideea de a cumpara parfumuri noi, la recomandare :slight_smile: si nici ideea de a avea un singur parfum, ceva gen amprenta personala. imi place sa am “lista scurta” adica parfumuri alese dupa ce le-am verificat ca mostre in diferite conditii, pe piele, pe haine, pe hartie etc, pe care sa le port in functie de starea de spirit si sa le pot alterna sigura fiind ca o sa imi placa.

in afara de astea de mai sus s-a intamplat sa mai folosesc parfumuri primite, dar nu am simtit nevoia sa le cumpar si eu ulterior asa ca nu le trec pe lista mea. io le numesc parfumuri neutre: nici nu ma cuceresc, dar nici nu ma scarbesc.

la capitolul descris concret un parfum, nu ma bag pt ca nu cred in descrierile parfumurilor. ok, pot maxim sa accept descrieri de genul: lemnos, floral, dulce, dar nu pe alea cu note de nu stiu ce lemn si de nu stiu ce floare, laborioase si in acelasi timp dubioase :grin:

pe scurt, toate de pe lista mea sunt florale.

La Beautik au JHAG si muuulte altele de nisa :heart_eyes:, mie Lady Vengeance imi place cel mai mult.

Eu trebuie sa imi refac stocul de Alien. Cand am pus mana pe sticluta zilele trecute am remarcat ca mai am doar cateva pufuri. E urgenta maxima!!

Cu Juliette has a gun nu m-am imprietenit. In prima faza mi-au placut cateva mostre…dar pe termen lung au inceput sa loveasca in ficat :smile:

JHAG se gaseste de-acum si la Douglas in Jermanica, pana si catalogul Otto are brandu’ in oferta. Si mie tot Lady Vengeance imi place cel mai mult de la ei.

Mie exact aia îmi place cel mai mult. Mai ușor îmi vine să schimb bărbatul, decât parfumul :joy:
Ce noroc că oamenii sunt diferiți!

Fuse dragoste la prima vedere :joy:

Oh daaaa, cum de am uitat de el? Unul dintre favoritele mele! :heart_eyes:

Sa il stapanesti sanatoasa @ChickyG
Pe ce stil este?

Multe sticle de dintr-asta am devorat si eu :smiley: Sa te incante tare pana la ultimul puf-puf!

Floral (trandafir + anason) la inceput, cu ceva vanilie si ambra in final, dar nu e “greu”.
Cred ca ar putea fi pe gustul tau :wink:

Momentan sunt topita de placere si dupa miros, si dupa forma recipientului.

Mie mi se pare chiar foarte greu pentru vara, e chestie de gust.

Cred ca este greu in functie de “chimia” cu pielea fiecaruia.

Eu il purtam fara stres si vara. Este f sexos.

Daca tot ma plimb prin farmacii, Rexall mai precis, dau si peste reduceri la parfumuri :slight_smile: Am luat un Donna Karan cu 40% reducere si un Vera Wang. Pe cel din urma nu il mai agream, dar cand l-am încercat zilele trecute, mi-a căzut iarasi cu tronc.
http://m.thebay.com/webapp/wcs/stores/servlet/en/thebay/cashmere-mist-eau-de-toilette-0056-51431344--24?site_refer=CSE_GGLPLA&gclid=EAIaIQobChMIqL_o0cWn1QIVwrrACh0zvg12EAQYASABEgLfoPD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.fragrantica.com/perfume/Vera-Wang/Vera-Wang-1600.html