Parfumuri

Va ziceam ca mi-a placut mult asta, asa ca l-am luat la plezneala, pentru Gagic.
Esec total, ptiu, ptiu, câh, câh! :mask:
In afara de vetiver nu se simte nimic. Iar ala e atat de puternic, ca pute ca sapun comunist! Bleah! Cand l-am mirosit eu, miroseam misto, misterios si masculin. Asta e, ghinion!

https://www.ft.com/content/8c31f31c-995f-11e7-8c5c-c8d8fa6961bb

Povesteste-ne si noua, ca astia vor bani sa ne lase sa citim :grin:

Pfffuuu. La mine mersese sa il citesc.

Era un articol despre diverse parfumuri nou aparute.
Printre altele Tom Ford - fucking fabulous care suna ff interesant.

:joy:
Tre’ sa-l prizez

Am developat o obsesie noua, din nou Chanel! De data asta Gabrielle…

A solar fragrance created around four points of light from four white flowers: orange blossom, ylang-ylang, jasmine and Grasse tuberose.
Olivier Polge crafted the dream flower. The only flower that could embody the unrestrained femininity of Gabrielle Chanel herself.

Si eu voiam sa il miros pe asta!! :heart_eyes: ce misto suna!!
Ma duc maine la Boots sa il caut :slight_smile:

Mie mi s-a parut fresh si fara prea mare legatura cu Chanel, daca pot sa zic asa. M-am dus intinsa la el, eram f curioasa de “tiza”, dar este mult prea light pt mine.

E normal ca tu esti cu Alien, ceea ce io nu pot nici priza :))

Noooooo, blasfemie!!! :smile:

Alien, Angel, Opium etc :)))
Oricum, ceea ce am remarcat la Gabrielle, este persistenta. L-am simtit bine bine dupa vreo 8 ore, daca nu mai mult! Nu este un parfum opulent, dar e numa bun pt birou si in zile calduroase.

Pe mine,mie imi place foarte mult si end notes nu sunt fresh, au o eleganta subtila si rafinata. Chance fresh este pt mine fresh :slight_smile:
de-aia fiecare cu pielea, ph si gusturile ei.
Alea toate insirate de tine, sa le folosesti sanatoasa si poti fi sigura ca daca din prost noroc primesc vreunul cadou, ti-l trimit pachet :joy:

sar’naaaa :grin:

de allien si de angel nu ma pot apropia, iar de opium doar de varianta floral shock ma pot atinge :grimacing:. m-ati facut curioasa cu noul chanel. o sa merg si eu sa il adulmec.

@Ziggy
Cred ca ti-ar placea jucariile astea :smiley:

http://shop.themerchantofvenice.com/uk/perfumer-kit.html

Da, numa bune sa ma transform intr-un mass murderer. Punem niste trandair, oleaca de patchouli, musai si mosc, cateva picaturi de vanilie. hmmm, stau in dubii cu scortisoara :)))))))))))

Hahahahaha :)))))))
Iti dai seama ce ar iesi daca am avea noi doua mana libera??? Chiar ca mass murderer :smile:

Am gasit un parfum care-i pe gustul meu, yay!
Miller Harris Fleur du Matin :heart:
Descrierea:
A clean
green
fresh fragrance for modern women
Inspired by the dewy
floral
herbal scent of an early morning walk on Porquerolles Island
Refreshing
revitalizing & comforting
Notes of pine
marjoram
honeysuckle
neroli with lemon & basil

Am dat fuga la Google sa vad unde-i Porquerolles Island asta, ca nici nu auzisem de ea (e in Franta, Provence-Alpes-Cote d’Azur) :smile: Parfumul e de fapt unisex si la inceput e fresh si cu nota puternica de citrice si caprifoi, apoi se transforma in note lemnoase, usor masculine. Big love! Se pare ca sta-i un revival al parfumului, ma gandesc daca sa nu-mi mai cumpar inca o sticla, sa am back up :grinning:

Mi-a adus mr. Alien din Abu Dhabi. Da frate, persista in draci. Dat seara dupa baie, a doua zi, dupa vreo 15 ore, inca mirosea tare pe incheietura. Nu stiu cat ajuta cu persistenta, dar l-am dat peste crema din set. Incomparabil cu testerele din Sephora/Douglas. De acum ii dau misiune sa-mi aduca numa de la arabeti.

@Travelerista ce-mi facusi?! :heart_eyes:
Dupa ce ai povestit tu de parfum, caut magazinul si vad ca au un shop fix langa mister la birou. Il rog sa se duca sa inhate niste mostre si sa dea cu nasul pe acolo. Pe principiul, ia uiteeee ce descoperire a facut Travelarista, mie mi-e lene, hai te rog fa un favor pentru binele familiei.

Ma astepta surpriza cand am ajuns de la munca. Absolut demential miros. Dar dintre mostre si ce parfum mi-a ales, preferatul e sticloiul mare. A nimerit-o :heart_eyes:

Mai da, misto rau parfumurile. Si magazinul lor fff simpatic, am vazut poze.

Multam mult de tot pentru pont :kissing_smiling_eyes::kissing_smiling_eyes: