Parfumuri

Hai sa ne fie de bine! :dizzy:

Suna f bine, e de verificat!

Sa le stapaniti/mirositi sanatoase, mi-ar place sa mai cumpar, cand apar reducerile, dar nu pentru mine, ci pentru nepoate si cumnata de acasa, am indraznit sa trimit ultimul pachet fara parfumuri :smiley:
Eu sunt pe Chanel Chance si pe un Dior Poison, cel din urma a ajuns la cumnata din Canada :slight_smile:

Pure-issey miyake apa de toaleta. Imi place maxim, momentan doar il testez in parfumerie:slight_smile:

Relatia cu Miller continua, mi-am mai luat unul. E mai masculin, il voi purta numai iarna.

Si-am mai luat unul feminin, floral - fruity, dar fresh

Pe Miller il gasim si-n Bucuresti? As vrea sa-l miros ca par genul de combinatii pe gustul meu, dar la emag l-am vazut la niste preturi enorme si parca n-as da 200€ si apoi sa nu-mi placa…

L-am vazut pe Aoro/ Notino care au magazin de prezentare in Promenada Mall.

Aoro? Hmmm cred ca mai bine le comanda de pe site-ul lor. Eu de pe Aoro nu comand niciodata ca e printre siteurile in care nu am incredere.

Dar care e treaba cu Millerul asta? Sunt parfumuri de nisa?

Am vazut ca au la vanzare pe site-ul lor set de mostre. Si eu as fi curioasa.

https://www.millerharris.com/la-collection-decouverte.html?nosto=nosto-page-product1

Habar n-am, dar as vrea sa le-ncerc p-astea, ideea cu mostrele e excelenta. Mie imi plac parfumurile fresh dar cu nuante lemnoase, un pic spicy, nush cum sa explic ca sa n-o dau in metafore :grin: Acu am 3 in directia asta

Mi-am luat si eu mostrele. Momentan le-am incercat doar pe astea.

https://www.millerharris.com/la-fumee-discovery-collection.html

Sunt faine rau dar mi se pare ca sunt parfumuri mai de seara. La mostrele puse de @Queen inca nu am ajuns sa imi bag nasul si sa le testez.

Si tocmai voiam sa ma laud ca am fost in magazinul Jo Malone din Berlin si acolo am gasit un parfum misto pentru Gagic. Si ce-mi vad ochii? Il ai si tu! :scream::flushed:
English Oak & Redcurrant, despre ala e vorba. I-am luat unul de 30 ml, ca sa vedem cum se impaca cu pielea lui si vai, ce vis! :heart_eyes:
Acum imi pare rau ca n-am luat si Lime Basil & Mandarin. Dar gasesc eu o modalitate sa fac rost si de ala.

Deci cum era zicatoarea aia cu “Great minds…” ?! :innocent:

Mr a avut escala in Dubai zilele trecute și a înhățat asta, f mândru de el ca l-a prins cu oarece discount. Chiar dacă e Davidoff, e niche quality la preț de mainstream. Din păcate, se face exclusiv pt Middle East și nu e de găsit în Europa. Pe mine m-a vrăjit anul trecut, când l-a încercat pe încheietura într-o escala în drum spre casa, și tot mai mirosea trăsnet după muuulte ore. Adică dubai (sau doha) - Otopeni, plus drumul spre cta, sa fi fost cu totul 10 ore sau mai bine. Și nu doar atât, dar se mai simțea și după duș. @Travelerista, când mai treci prin zona, poate-l testezi puțin. E unisex.
SY355

Sta f bine în reviews și pe fragrantica.

Suna tare bine, negresit o sa-l caut la iarna. Multumesc @Ziggy

O sa am grija sa-ți amintesc :grin:

Le-am incercat ieri seara, mi-au placut amandoua cu mai multe :1st_place_medal::1st_place_medal::1st_place_medal:pt Nomade.
Le-ati incercat?

Am găsit un parfum mass market - deci ff accesibil ca preț - care-mi place la nebunie și e foarte persistent (după 12 ore încă-i mai simt adierea).

51198

L-am primit ca mostră după ce cumpărasem altceva și după câteva zile m-am întors să-l iau. E atât de AL MEU, cum nu cred c-a mai fost altul de la Chopard-ul primit de la om la începuturile relației :))) (tot mass market și ăla. Nu pot spune c-am avut parfumuri prețioase, poate doar un Tiffany, dar nu mi s-a lipit de suflet ca astea).

Ăsta - Girls… - îmi aduce aminte de ”La vie est belle” de la Lancôme, care fusese până acum unicul preferat :smiley: A, și numele mă inspiră, recunosc :blush:

Sunt f f curioasa, mi-e plin fb de reclama la el, deși doar aici l-am văzut.

Cred ca il au la douglas. Azi am trecut pe langa unul si avea ditamai reclama.