Pisici mai mari sau mai mici :)

Haha, how cool is that! :heart_eyes:

Babutele mele :slight_smile:

uiiii, ce flocoseniiiii :heart_eyes:

Ce frumuseti! :heart_eyes:

Am vorbit aseara cu fra. Mi-ai povestit ca au un motan, grasuliu, alb, care s-a pripășit în ograda lor. Îl cheamă Târtanu si e cel mai brav motan din sat!
Bate toată suflarea pisicească, dacă i se pare că există intenții de invadare a teritoriului, peste care s-a declarat stăpân.
Nu vrea să mănânce cocoroade de pisici, plânge să i se dea ciorbă, omletă, tocănițe şi alte preparate de haute cuisine :laughing:

Stie el ce-i bun pe lumea asta! :smile:

Chiar ca stie ce-i mai bun :))))) Eu de mult am inceput sa cred ca si bobitele astea sunt o mare porcarie.

Infractorul doarme tronand pe o duna cu puf de rata si sub duna o plapuma sanatoasa de lana. Daca sunt in bucatarie, el sigur e in baie si plange a necaz. 2 minute din vietisoara de nu ii acordam atentie, e bai mare. L-as imprumuta cu ziua, sa nu mai fie un intretinut, dar prea drag mi-e de el.

Cucu bau!

Dracu gol pe comoara

Mama, ce de cutii. Ce bucurie trebuie sa fie pe capul lui Batman! :))

Am cățel!
Må rog, pentru moment, e o arătare păroasă, neagră, arată ca un mop răsfirat pe podele. Din când în când când, din mormanul de lațe, se ițește o limbuță roz și niște dinți, albi ca zăpada. E cumințel, tăcut și moare de fericire, de câte ori îl bag în seamă. Îl cheamă Tummen (Degețel), dar eu îi zic Flocea, fotografía e relevantă.
Fratele Gagicului, l-a cumpărat acum juma de an și se pare că nu e capabil să-l îngrijească. Nu există încă un plan să-l ținem noi, dar până găsim alternativă, e în grija noastră. Azi îl duc la tuns.

Cred ca pana faci tu planul, te vei atasa de el :smile: Ce flocosenieee :heart_eyes:

Îl avem de 12 ore. Cum ziceam a fost puțin neglijat, nu în sensul că nu a fost hrănit, sau îngrijit dpdv al sănătății, dar nu era scos afară, suficient, nu știe să meargă în lesă, practic e cam sălbatic. Dar are o uriașă voință, să ne fie pe plac. A învățat să șadă, la cerere după 3 plimbări, nu se mai strangulează în lesă, nu se urcă în pat. Toate astea, în 12 ore cu noi.
Promite foarte mult și cine o să-l aibă, o să fie foarte mulțumit cu el.
Ieșim la tuns și să cumpărăm ceva jucării, că e cam sărac, la capitolul ăsta.

Dragul de el :heart_eyes: Ce de rasfat va avea parte ;))))

Mda, din păcate, cel mai devreme, joi la amiază se va întâmpla tunsoarea. Și va fi tuns chilug. Mă rog, foarte, foarte scurt. O să arate nasol, ne zise frizerița de potăi, ca un adolescent slăbănog, tuns nepotrivit. Ok, o să suportăm rușinea, am hotărât noi.
I-am cumpărat un ham, ca să nu se mai sugrume cu zgarda, când trage de lesă, o minge faină, și un tendon de vițel, uscat. I l-am dat acum vreo jumătate de oră. E atât de absorbit de el, nici nu ne mai urmează la bucătărie. S-a scurs cu târtița de pe perna lui și nici nu și-a dat seama, de concentrat ce e.

Ce tare! Sa va bucurati de el la maxim (ca el se bucura de voi de nu mai poate :heart: )!

Mulțumim. L-am alergat puțin azi, arăta sărăcuțul, ca un Cookie Monster, negru tăciune. Și îi zburau flendurile, pe lângă trup, ziceai că se deșiră în aer.
Dar îl simt cum se relaxează, de la o oră, la alta. După ce m-am jucat pe calculator, am închis râșnița și l-am luat în brate. Era atât de fericit, nici nu clipea, să nu cumva să-l dau jos. Nemișcat, de parcă era de pluș.

Scumpul de el! :heart::heart_eyes:

Iată-l după juma de oră de fugărit mingea în parc.
Bad hair day :grin:

Acum e spart de oboseală, doarme dus.