Pisici mai mari sau mai mici :)

Aveti gusturi comune pana si la ciorapi si incaltari :joy:
Ce mai, era scris in stele sa va intalniti.

A ros închizătoarea hamului, ceea ce înseamnă că trebuie să luăm altul. 35 de coco și purtat 2 zile. A mai ros și 2 nasturi de la cearșaful de plapumă. Bine că n-a început să ne ronțăie pantofii!
Se uită chiorâș în bolul cu mâncare. L-am primit cu un borcan de cocoroade, luate din supermarket. Eu i-am luat Orijen, cu vânat. Fără carbohidrați. Să mănânce sănătos. Ei, aș! El vrea junk și cerșește jalnic, când mâncăm noi. Nu-i place în parc, când plouă. Își face treburile și vrea de urgență înapoi. Nu-l convinge nici mingea, nici bețe aruncate. Dar e fericit, dacă fugim împreună.
Știți că eu sunt în concediu? Cum vi se pare că mă relaxez?

Nici Al meu nu.i fericit cand ploua sau e apa pe langa el. E mai rau CA pisicile :))))

Am un coleg care si-a luat la începutul verii un cutulica. Spunea ca a ros tot ce-a prins. Cabluri, papuci, încălțări.
Îl mai suna soția din când în când sa-l mai anunte: nu mai avem internet din motive de cablu ros. Nu mai avem tv…:smiley:
L -au lăsat singurel în casă și când s-au întors au intrat tiptil sa vadă cum reacționează “bestia” casei, latră, sare la grumazul intrusului?
Ei, aș! :joy:
Bestia dormea cracanata pe spate, cu labele răsfirate, în pat. Puteau sa tragă cu tunul lângă urechea lui.

Asta mă mai liniștește puțin, credeam că numai ăsta e defect :smiley:
Azi l-am plimbat și alergat, bine de tot. Am fugit ca nebunii prin parc, toți trei. Am venit acasă, am mâncat de prânz și somn. Toți trei, de la 3 după-amiază, până la 7 seara! :drooling_face:
Acum se joacă, are o minge în gură și fugărește alta pe parchet.
@ChickyG, avem noroc, nu-i stricăcios! Pfoai, nici nu vreau să mă gândesc, ce ieșea, dacă mă lăsa fără internet!

Vai, Sam, abia acum îți văzui ghindocul :))) Ce frumușel e, dragul de el :slight_smile: Să mai povestești despre el, cu așa drag citesc… :heart::heart::heart:

Aoleu, mor! I-am pus Frozen Planet, pe Netflix. A pus botul a stat nemișcat un episod întreg, cu ochii în televizor. Și se făcu ora de pișarea de seară, Gagicu se îmbracă, se încalță, ia lesa, Flocea nimic, se uita la lupi. Și Gagicu stă ca fraierul în ușă, cu lesa în mâna și-l întreabă “ska jag gå ut och kissa själv?” (înțelegeți voi) :joy::joy::joy:

@Samoa ce mai face clapaugul? :slight_smile:

Niii, la aceasta lady :heart_eyes:

https://gfycat.com/gifs/detail/adventurouspasteladdax

Ain’t nobody got time for your shit, yo! :joy::joy::joy:

Face bine, cred că mâine se întoarce acasă la el.
Se uită la TV, ne linge degetele de la picioare, pe sub plapumă, șterpelește toți ciorapii și ne dă deșteptarea la ore inumane.

@Samoa, ce mai face cutulica?:slightly_smiling_face: