Podoaba capilară - cu ce o mai răsfățam?

pe asta banuiesc ca il ai tu:

http://www.donaonline.ro/ingrijire-par/14164-selsun-blue-sampantimatnorm-gras-200ml.html

pe asta zic eu sa il incerci in locul lui:

https://comenzi.farmaciatei.ro/farmacie/dermatologie/antimatreata/selsun_blue_sampon_antimatreata_pentru_toate_tipurile_de_par_200_ml_chattem-p10017302

Da, după ce-ai întrebat, l-am găsit și eu pe net, însă nu la noi :confused:
Părul se simte puțin mai uscat, decât în mod normal, am pus niște bio silk, ca să-l calmez nițel, că stătea cam electrocutat!
Caut verde și dau goarna când îl posed.
Merci frumos de ajutor!

Nu dădea, mah, nu dădea! :smiley:

Eu sunt mulțumită de șampon - btw., tot pe ăla albastru îl am, cumpărat în prezența augustei @Queen însăși :smiley: când am fost în țară în februarie. M-a scăpat de mătreață și-l folosesc cu parcimonie, să-l mai am :smiley: că aici îl găsesc doar pe amazon și-i scump, dom’le, scump.

Problemea (mea) e că mătreața îmi apare pe fond de stres, e fapt dovedit de mai multe ori deja. Cum mă enervez, cum simt că-ncepe să mă mănânce capul :smirk: Poftim situație!

Și mie tot de la stres :slightly_frowning_face:
E a treia oară, în viață, când pățesc asta. Nu mă mir, de aproape un an o țin numai în senzații tari!
Aici nu e chiar scump, echivalentul a 6 €. Dar necesită planificare, că nu-l găsesc în magazine fizice. Pentru moment, te las în viață, că m-a scăpat de belea. Carpe diem, că nu se știe cât tine minunea! :joy::joy:

iaca nu mai tineam minte pe care il are @Nancy desi il luaram impreuna :joy: amandoua sunt cu sulfura de seleniu si teoretic fac acelasi lucru. ala albastru e ceva mai strong si e mai bun pt parul gras. ala verde e mai soft si zic ei ca e pt toate tipurile de par. la miros, intr-adevar ala albastru te cam ia de nas. acu imi amintesc ca @Nancy imi zise ca jupanul e de parere ca pute cam dubios, dar nu m-am sesizat din prima.

la ala verde imi mai place si senzatia aia de mentol pe care o lasa dupa baie. jur ca e ca in reclamele la sampoane :smile:

Ete mah, ș-acuma zici? Io tot așteptam senzația de mentă-n cap și mă gândeam că-s mai peizană de n-o simt =)))))))) Dar nu știam că n-am șamponul care trebe.

ei bine nu esti peizana :grin: si jur ca senzatia mentolata exista :smile: si io la randul meu ma miram ce ii pute asa greu jupanului

eram ferm convinsa ca il luaram pe ala verde :blush:

Copilul meu se spala mai nou pe cap cu faina de secara. Dar numai la radacina pentru ca usuca. Si clatit cu otet de mere. Miroase bine (parul), are luciu si se simte bine la pipait.