Putina mişcare nu strica

Ne laudam (cine are cu ce) cum traim sanatos si facem sport :slight_smile:

Asadar, am fost la sala, am bagat un Bodypump si peste vreo 2 ore, ies la o tura.
A plouat, e racoare, e fain sa alergi.

eu ma duc la pranz la f45 cica Panthers se cheama clasa de azi…Pacat ca trebuie sa ma intorc la munca dupa…
Ia ce vrajeala au in ei :):

3 heavy slow sets at each station never to see that station again, with overload training to shock your muscles into growing whilst you sleep.

Strength, endurance, combat prowess,
cardiovascular and three bucket-loads
of sweat. It’s hard work and great
fun as you learn your true limitations.

Strength based
45 minute session
14 stations
35sec work : 20sec rest per working set

Nu e vrăjeală, e pe bune. O să-ți placă :muscle::muscle::+1:

da, da, asculti muschiul cum creste :grin: la noapte

sigur o sa-mi placa, nu era nici un dubiu :slight_smile:
sa ai fun prin padurice

Fusai, placut dar pierd prea mult timp. am sa astept sa deschida o locatie mai aproape. cam peste o luna. Am stat langa o fatuca la care m-am uitat io asa si mi-am zis in sinea mea ca e romanca…chiar era :)) ea a fost foarte surprinsa cand i-am zis ca si io:)

se impune o iesire pe dupa servici ca sunt 26 grade…nu pot rata asa ocazie

No, măcar știi ce-i aia. Gagicu a vrut și el la alergat, fuserăm a fost fain, dar eu tot mai bine mă simt alergând singură, nu știu să spun de ce.
Mâine am buci și craci, în altă parte, nu la vocsâta.

Ma duc sa ma omor!

Ci nu te du, mai stai nițel! După delegație, te duci să-ți omori mușchiu’, pedeapsă c-a stat pe tușă!

maine si io la buci / bulane, obligatoriu. Cea mai faina clasa

Bai fetele, nu stiu daca ati observat ca eu am inceput sa bag cate doua antrenamente, din care unul de forta, pe zi. Ma rog, in unele zile.
Ca sa ma recuperez, imi trebuia consum serios de proteine si oricat as incerca eu, nu ajung decat cu greu la 80-100g proteina pe zi.
De shake-uri mi-era scarba! Insa, am testat ieri un shake cu Whey-Isolate si e bun. Fara mirosul ala naspa si fara textura de apa cu nisip. Recomand calduros, daca va stiti sclifosite, cum sunt eu:

Eu iau doar jumate din doza recomandata.

Buaaaaahhh, ce tura de kkt am facut! A fost greeeeeu si picioarele erau infipte in pamant si creierul nu era din acelasi film cu restul corpului! :weary:
Cica intervale! Abia ma miscam …si cum ma taram eu asa, aparea pe ceas "Speed up’’ si trebuia s-o iau la goana iar. Vai de viata mea!
Cand a aparut pe ceas “Cool down” am fost fericita, ca un copil in ziua de Craciun!

Napai zici bogdaproste c-ai scapat :slight_smile:
Eu in spiritul ploii de afara si a unei zile de rahat la servici am fost la un lunch excelent de 2 ore cu o prietena…ne-am distrat fiecare de problemele ceilelalte , am ris cu lacrimi si am mancat bunataturi. Si nici nu fac nimic sport azi. Ma recuperez

A scos untul din noi ieri la BB, pfuai
azi merg la masaj o ora si fizio la umar si tape pt sambata cand execut iara ore multiple si intense… abia astept sa plec de la munca direct pe masa de masaj!!!

Noi ne coim să ieșim la o tură, o tot amânăm, că e cald rău. Poate pe la 8 așa…dacă se răcorește.

eu azi nu fac nimic si nici maine. maxim, daca nu ploua, o tura maine dupa masa

Mie imi vine sa vomit de oboseala si mai am 3 zile :persevere:

Abia astept sa revin la sport si obligatoriu ceva masaj.

Am alergat aseară, pe la 9 și ceva. Tot era cald, dar mai suportabil. Foarte greu, a fost.
Acum mă duc la buci și craci, că am șezut la calculator și ne-am jucat, de mi s-au aplatizat bucile.

Am fost la buci cu vocsâta. Ne-a uimit! Imbracata toata in negru, fara camel toe. 10 puncte!

:grinning: ne-a auzit dezaprobarea infinita