Putina mişcare nu strica

Fata pot sa pricep acum placerea de a te schingiui la sala, dar pe aia de a te schingiui la maratoane sau ce faci tu acolo, cu bucati de carne vie la vedere, nu prea cred…

Iti doresc multe succesuri!

Nu, carnea vie, nu e plăcere. E ignoranță și lipsă de pregătire, că deh, prima dată. Incredibil, cât de mult duci la alergat, prin pădure și pe stânci, chiar și fiind puțin pregătit. Primii 15 km, nici nu i-am simțit. Ești atât de ocupat, să vezi unde pui piciorul, să observi peisajul, e practic de ca într-un joc video!
Recomand!

Go @Samoa, go! Eu iti fac galerie cu strigaturi si stegulete!
Bandajeaza tot ce poti. Astept vestile de dupa final.

Mulțumesc frumos!
Gata, ultimii 22 km de în 3 ore. Foarte dificil, multe, căzături, abandonuri… Oboseala, duce la accidente. Am făcut-o și pe asta și nu pot decât să mă minunez de forța care zace într-un corp chinuit două zile la rând, să poată duce și a treia zi. La anul, venim iar!

Am vorbit prostii! Am văzut timpul, Gagicu a avut 2:04 azi, eu am avut 2:15 :flushed::flushed::flushed::flushed:
Ore, that is!

Am alergat in Herastrau 6.7 km, am tras si un mic skakeboard-ist dupa mine. As fi vrut sa mai fac 6.7 km, dar deja se intuneca si nu am chef sa stau cu ochii daca iese cineva din tufisuri.Poate saptamana viitoare dublez. Bravo Samoa!

Am alergat si aseara,6.9km. Jur ca m-am simtit ca intr-o zi de sambata! E mult mai misto sa alerg in timpul saptamanii, parcul e liber. M-a prins noaptea, dar fiind si alti alergatori, a fost ok.

Am vorbit cu fizioterapeutul, până sâmbătă, niciun antrenament care să implice mușchi tendoane și ligamente ale picioarelor. Pot face plimbări, eventual biciclit nivel mediu, nu mai mult de 30 min.
Apoi, de sâmbătă încolo, alergat ușor, max 3-4 km.
Și vă jur, mă uit pe geam, văd oameni alergând și-mi vine să ies și eu!

Plimbare 7 km, evident, în pădure. Iat-o, cât e de frumoasă! :heart_eyes: :heart_eyes: :heart:

Azi o ora bodypump si una trx. Una dupa alta fara pauza. Fix in ordinea asta. Sunt TER-MI-NA-TA!

Ce padure misto ai @Samoa.

Nu stiu daca e ok sau cum faceti voi, dar io am bagat niste ciocolata dupa dementza de mai sus. Bine, cu caloriile sunt in parametri decenti. Dar muream daca nu mancam putina

Si eu mananc dulciuri cateodata, dupa antrenament. Nu in cantitati mari, dar simt nevoia. Insa, de cele mai multe ori, ma usuc dupa fructe. Zemoase.

M-am resimtit groaznic dupa dileala de marti, adica dupa cele doua ore crancene. Nu am facut nimic pana azi de durere. Si azi ma durea, dar am iesit la un alergat usor de vreo 3 km. Cand am venit acasa deja ma luasera iar durerile si carceii. Din fericire mi-a dat prin cap ce nu mi-a dat doua zile: am bagat 15 min de stretching. Asa efect minunat…Apoi am bagat o baie fierbinte.

Maine ma duc usurel la un bodypump, apoi o sauna mica. Seara imi facui programare la o sedinta de masaj smecher cu bambus.

Deci never again doua ore asa intense!!!

Pfff tot ma dor muschii intr-un fel nasol. Credeam ca azi o sa fie altfel :cry:

O sa schimb bodypumpul cu un alergat de vreo 3-4 km si o sesiune chiar mai lunga de stretching cand revin. Masajul ramane ca poate ma ajuta si asta.

Habar nu am ce am facut gresit in alea doua ore de marti, ca mai facusem doua ore consecutive. Cert e ca m-am resimtit al naibii de rau la nivelul musculaturii.

Pump azi și rămâne să alerg mâine. După scurta tură de alaltăieri, m-au durut picioarele. Nașpa!
Marți sunt prezentă la fizioterapeut.

Soro, mie nu imi plac deloc “problemele” astea pe care mi le cauzeaza sportul :grin:

Nici mie! De aceea mă ocup de ele, imediat ce apar.

Hai ca m-am reparat. Nu mai am durerile alea nasoale. M-a ajutat stretchingul facut de 2 ori pe zi, cate 15 min. Masajul a facut si el minuni. De magneziu nu mai zic.

De maine sunt gata:
-luni circuit
-marti bodypump
-miercuri trx

Eu sunt fresh și plănuiesc, după cum urmează:
Luni- Trail
Marți- Bodypump
Miercuri- Crosstraining
Joi- Intervale
Vineri- nu știu
Sâmbătă- Bodypump și trail
Duminică - rest day

Io nu am mers pana la sfarsitul saptamanii pt ca…joi-business dinner si vineri am o intalnire lunga, cu business lunch, sa nu imi ies din mana :joy: deci nu stiu cum va evolua ziua si daca ajung sau nu.

Altfel probabil sambata o sa merg la trx, vineri daca am timp un bodypump sau alergat.