Putina mişcare nu strica

Nici eu nu stiu ce fac vineri, de obicei se lasa cu vin, in compania amorului si ceva joaca.
Pe de alta parte, dat fiind ca sambata am doua ore de antrenament greu, nu pot sa introduc orice, in seara de vineri. Yoga sau pilates ar fi fost perfect, dar nu e la sala si daca e sa fac singura, acasa…mai bine beau vin! :rofl: :rofl: :rofl:

L.E. Na, cand ma uit acum, vad ca au pilates, la 5, chiar la sala de langa mine. Atunci sa fie pilates si apoi, vin! Evident, am programat.

Mda, am fost la fizioterapeut, vesti bune si proaste. Bune, ca nu e inflamatia aia, ci doar “noduri” in muschii gambei, adica incordati naspa. Trece, cu repaos si masaj, masaj pe care mi-l face ea.
Proaste, pe durata a 3 saptamani, n-am voie sa alerg, sa sar si nici macar plimbari lungi. Asa ca schema de antrenament se schimba.
Marti- Bodypump
Miercuri- Bicicleta
Joi- Cross Trainer
Vineri-Pilates
Samabata Bodypump+ 1 ora bicicleta

recuperare rapida!
M-am intors asara in nisip dupa 2 luni pauza si mi-a fost frica ca o sa fiu prea inceata dar nu a fost cazul…parca am lipsit 2 zile nu 2 luni :slight_smile: minunat am jucat 3 meciuri. doar ca apoi eram asa excitata de parca l-am descoperit pe Mos Craciun, ca n-am dormit pana foarte tarziu…

Am fost la pilates. Mi se pare foarte usor, genul ala de antrenament, insa tot simt ca muschii au lucrat un pic, iar asta ma bucura maxim. Bolesnita e pe faras, maine ma duc la Pump.

Ieri am alergat 7km si azi am alergat 12km. Acum m-a apucat sa alerg mai des, cand se strica vremea. Ieri dimineata am fost la coafor, la 6 seara am iesit la alergat si brusc a inceput o ploaie sanatoasa. Eram in tricou, nici un copac in jur, mi-am pus in cap skateboard-ul copilului sa nu mi se increteasca parul😀, am alergat asa pana la o biserica unde ne-am adapostit pana s-a oprit.

M-am chinuit pe Cross Trainer si apoi pe Stair Machine, cate 30 min, intervale, nivel de efort 20-5.
Imi tremura piciorutele si mi-e somn!
Maine e Body Pump iar miercuri Spinning. I AM BACK! :grin:

Exercitii noi la Bodypump, mama lu Dumniezo’, ce febra musculara am, cu tot stretchingul meu de seara!
Azi, am Spinning, sper sa supravietuiesc, sunt doar 45 min! :grin:

Am supraviețuit, ieri am băgat Crosstrainer și 45 min Yoga for athletes.
Și acum, tocmai am ieșit de la fizioterapeut, am undă verde la alergat. Nu mult, 25 min/ de două ori pe săptămână, dar sunt mega happy!!!

Samabata Bodypump si un PW in ploaie, seara tarziu.
Ieri, prima tura de trail, dupa rehab. Slab, 4 km, greu, incet. Dar a meritat. Luati de vedeti, poftim!

Ieri am fost la Bodypump. Si dupa aia am biciclit 20 min.
Azi ma duc la PowerStep . Mi-a fost dor!

M-am inscris! :smile: :muscle: :+1: :+1:

http://icebugx.com/backyard-trail/

Fraților, am fost la PowerStep. Un miliard de burpees, în noua coregrafie. FML, ce fain a fost! :+1::wink:

@Samoa nu stiu daca te-am mai intrebat, dar si daca am mai intrebat am uitat asa ca mai intreb :grin:

faci sau ai facut Tabata? Daca da cu ce exercitii si ce durata?

Am facut si fac, cand aleg sa nu ma duc la sala.
Am 3 programe, pe care le fac prin rotatie, dar unul e favorit.
Se bazeaza pe lunges si flotari (in diferite unghiuri). Lunges cu rotatie, 4 serii x 20 sec, flotari umeri 4 serii x 20 sec. O serie de-aia, una de-aia, pauza 10 sec. 2 minute. Lunge jump 4x20+ flotari spate 4x 20, plus pauze,2 min.
Sunt 4 seturi de cate 2 minute adica 16 minute in total. Daca faci incalzire si cool down cate un minut, ai in total 18 min.

Ieri am bagat intervale, cu sprint la deal si fugit cu spatele la vale. Nu va explic in ce hal ma dor muschii gambelor! :tired_face:
Astazi, pilates. Dupa care, vin si deli. Si jocuri.

Ieri am făcut o minunata plimbare, 9 km în pădure, înainte de Pilates. Azi am sărit peste Bodypump, cel mai probabil o să bag o sesiune de Tabata, către seară. Minunata mea pădure :heart:

Am alergat ieri si a fost fain. Spre seara am bagat o sesiune de kettlebell, acasa.
Azi nu fac nimic, e rest day.

Rest day, my ass! :rofl: :rofl: :rofl:
M-am dus la sala si am bagat cycling intervals. 30 min. Bune si alea!

Sa mai vorbesc nitel singura:
Ieri, bodypump. Fain tare. Greu al dracului, dar fain.
Azi aveam in plan PowerStep, dar anulez si ies la alergat. Maine nu alerg, ies cu colegii la film, dupa munca. Prin urmare, bag un Cycling Intervals, maine dimineata. Si sunt in grafic! :+1:

Joi pilates (la singura antrenoare la care merg la asa ceva, dupa a carei ora simt cum fiecare muschi a fost inins si fiecare articulatie incalzita), vineri body workout (un antrenament gen tabata as zice, doar ca dureaza o ora si a doua parte e mai soft).

In weekend ma plimb si socializez, asa ca nu ma sportuiesc, dar:
-luni: circuit
-marti:body pump
-miercuri:trx
-joi: pilates

Dupa care stau iar dejaba pana luni :grin: