Putina mişcare nu strica

Miercuri am alergat, o tură de kkt, dar mai bine decât nimic. Joi intervale pe bicicletă. Vineri intervale pe bicicletă și Pilates. Azi Bodypump. Maine alerg. Luni, rest day.
De marți, o iau de la capăt.

Luați la mama, niște poze, din gradina raiului:

Am avut rest day, luni. Am respectat-o . Marti Bodypump si ieri, o tura de trail cu gagicu. A fost magic, e atat de frumos in padure, ca mi se taia respiratia!
Azi bag niste intervale pe bicicleta.

Am băgat un power walk, în drum spre casă și o sesiune de Tabata, cât am gătit.
Am avut companie, o miți, care nu se mai dădea dusă

5K alergat și o oră de Pilates. Maine Bodypump, duminică rest day și luni alerg cu băieții de la Icebug. La ei în pădure. Adică unde alergăm Backyard Trail, duminica viitoare.

Iar la pădure

Frumos la tine in padure. Mah, dar de ce incerc eu sa tin pasul cu tine, de aia devii tu mai extremista :joy:

Haha!!! Hă? Păi ce anume vrei să extenuezi acum? :thinking:
Nu mă băga in seamă, cherie, eu sunt defectă și dacă nu am dureri, bag ca nebuna.
Tu ține-te de planul tău de antrenament, ăla e cel mai potrivit pentru tine! O să simți tu, când să adaugi, promit! :grin::+1:

Azi, rest day. Am început-o cu un PW. La pădure, unde altundeva?

!

20181015_105025|281x500

Cu burta plină de varză, am băgat o tură scurtă (5K), în altă pădure. Acompaniată de băietul din imaginea de mai jos. Apoi am fost la Bodypump. A fost o zi făină!

Ieri am bagat circuit. Azi si maine socializez deci no sport for me!

Joi pilates, vineri pauza si sambata maraton sportiv :grin: La sala la care merg este un eveniment aniversar care presupune chiar maraton sportiv asa ca dupa incalzire m-am bagat la varianta in care o sa servesc dupa cum urmeaza, fara pauza:

• 30 min bodypump
  • 30 min step
  • 30 min trx

Aaaaaaaaa, misto cu evenimente de-alea! Sa te distrezi maxim!!! :muscle: :muscle:
Anul trecut am fost si eu la unul, 4 ore de antrenament, am bagat :smile:
Anul asta nu s-a putut, ca eram beteaga. Vedem anul care vine

Am fost la fizio, ma lasa fata sa-mi fac damblaua, sa alerg saptamana asta, luni ma duc iar, ma pune sa alerg sa masoare supination, presiunea pe calcai, eventuale greseli de stride si tot tacamul. Exista speranta, e posibil sa fie doar un muschi slab antrenat (din cauza de supination).

Si evident, am mers prin padure, pana la ea si inapoi!

Hai că v-am terminat, cu pozele din pădure. Mai răbdați puțin, că poate de luni, îmi interzice aia să alerg și poate scăpați. Poate! Că e posibil să ies la power walks, dacă n-am voie la alergat. Azi 6 km, cu nițică durere în mușchiul soleus, dar a fost bine!

Hai ca stii ce-mi place sa vad pozele tale?! :heart_eyes: Dimineata, cand abia ajung la munca…e asa o bucurie sa iti vad pozele, asa ca io te sustin sa continui ce faci, ca faci bine :smile:
Mai dai si altora niste zen :kissing_heart::kissing_heart:

Haha, merci frumos! Mă gândesc că nu toată lumea se topește la vederea copacilor, dar mie stă să-mi crape inima, de placere, de fiecare dată, când mă duc acolo.

Pai sa nu se mai uite :smile:

:joy::joy::joy::joy::joy::+1:

Și mie îmi dau o stare mișto și vreau acolo :heart_eyes:

A, merci, atunci spamez ferice! Am fost la băieții care organizează Backyard Trail, vaaaai ce frumos e acolo!!!

Ieri bifai evenimentul sportiv de care va zisei. A fost misto. Hmmmm, ma asteptam sa ma extenueze mai putin, ca nah…doua ore consecutiv am mai fost la sala, dar a fost destul de solicitant:

• juma’ de ora incalzirea. da, fix cum cititi, ca ideea era sa aiba timp sa ajunga cat mai multa lume in sala. Io am ajuns de la inceput :grin: asa ca am beneficiat de toata jumatatea de ora de ma saturasem de incalzit, ma infierbantasem chiar, ca o parte a fost si cardio :joy:
  • juma de ora antrenament ABT
  • nitica pauza pt un moment artistic
  • juma de ora step, unde e drept ca mi-am mai dat cu stangul in dreptul la partea unde s-a exagerat cu coregrafia, asta pt ca eu nu merg la orele de step de obicei si nu stiu toti pasii, asa ca nu prea imi iese toata coregrafia
  • juma de ora trx intensiv