Putina mişcare nu strica

Nah, eu am mai ieftine si produse local.

https://www.gymgrossisten.com/whey-100

De ciocolata am eu. Pana la astea, nu m-am putut apropia de shake-uri. Intai ca boram, de la gust. Apoi, imi exploda pielea, oribil. Asta sunt soft si foarte “consumabile”.

P.S. Am comandat carnitina :smile:

Eu am de vanilie pt nu suport aroma de cacao in alte dulciuri decat ciocolata, iar aroma de ciocolata nu e ciocolata :grin: de cele de fructe nici nu mai vb, oribile…

Asta de vanilie nu doar ca e fffff buna ca atare, dar merge de minune cu niste fructe congelate in shake

Ah si mai am ceva fata de care am dezvoltat un fel de obsesie. Nu e supliment, dar a intrat in alimentatia mea de cand sunt “sportiva”. Este vb de untul de arahide in forma lui 100%. Asta este:

Și noi luăm tot la găleată, tot 100%, tot fără zahăr sau sare!! :+1::+1:
Eu îl mănânc pe bucăți de măr, cu puțină scorțișoară și mă fac că e desert. Dacă alerg competiție, mănânc două felii de pâine prăjită, cu unt de arahide și magiun de prune, de la mama, fără zahăr adăugat.

Băh, ce Bodypump am băgat!!!
Și am încoronat seara, cu un lighean de supă de pește, cu creveți și smântână.
Rai!!

Io clasic: pe felia de paine cu felii de banane peste :grin:

Eu nu mai mănânc pâine, aproape deloc. Îmi place, dar nu-mi face bine. Îmi iau carbohidrați destui, din cartofi. Nu mănânc pâine, paste și nimic cu zahăr. În afară de sâmbătă, când mănânc o bucată de plăcintă. Atât!

Azi nu am sportuit deloc pt ca am socializat. Maine bag o ora de trx, poimaine una de pilates cred si apoi iau pauza o saptamana. Nu sunt f incantata de pauza de sport, dar nah…nu ma pot vaita de faptul ca urmeaza si putina plimbareala. Treaba cu salile hotelurilor nu e de mine. Asa ca nu ma amagesc ca as calca pe acolo. Poate bag ceva flotari, plansa, genuflexiuni si alte minuni vreo 10 min prin camera.

Ce probleme iti cauzeaza si cum te-ai prins de asta? Hmmm nasol.

Faza misto e ca inainte, cand eram mai pufoasa :grin:, nu mancam paine deloc si o gramada de alte chestii de fapt. Nu era neaparat efort. Pur si simplu nu aveam xu cu ce. Si acum doar cu unt de arahide o mananc. Acum cand sunt fit mananc de ma mir de mine :joy:

Mă balonez și mă doare burta, toată ziua.
Băi, mie îmi place pâinea, mult tare! Dar umblu ca balonul toată ziua. Așa că am scos-o. E mult mai bine acum.

Exact asa pățesc eu cu cartofii, gătiți în orice fel.

Eu si de la orez, patesc asa. Cartofii, in schimb, sunt balsam! :smile:

Ieri am biciclit ca dementa, azi ies la alergat. Plec imediat acasa, s-apuc sa alerg pe lumina.
N-o sa ma intalnesc prea des cu luxul asta, pana spre primavara.

Rest day, pe nepregătite.
Hai noroc!! :wine_glass:

DEZ-GUS-TĂ-TOR! :imbufnatcubrateleincrucisate:

Mamaaa, lesin de foame!! Mi-ai dat-o la inima cu poza asta :sob:

Tăceți, că am recuperat azi. Prima tură de trail, de când cu reabilitarea. A fost de kkt! :tired_face:
Sincronizare 0, între creier și corp, picioare de plumb, greu cu respirația… Ce mai, un vis. Urât!
Dar e frumos tare, în pădure, chiar și când e gri și frig.

Eu sunt in repaus pana vineri. Sunt plecata jumatate pt job - jumatate pt fun. Nu am de gand sa intru in sala de sport a vreunui hotel ci doar cu stau degeaba. Cu atata mai mult cu cat m-am pricopsit in paralel cu acea perioada a lunii + o raceala.

Însănătoșire grabnică! Eu plec acum, să-mi fac vaccin antigripal. După boleșnița din primăvară, nu îndrăznesc să mă las la mâna norocului, ținând cont că la muncă, se vântură 3000 de oameni, în incinta aia. Greu de crezut că nu iei nimic de la nimeni.
Îmi trag ciubotele și mă duc la înțepat!

Nu fac niciodata antigripal. Am facut o singura data si mi-a ajuns. Eu il consider util daca se stie ce virus bantuie si faci impotriva unei tulpini anume. Altfel asa la gramada, tot la mana norocului ma simt + efectul advers al unui vaccin care e tot o raceala :joy: ca in anul in care am facut nu am racit de multe ori.

Imi lipseste miscarea si o sa ma resimt nitel cand revin, dar asta e.