Putina mişcare nu strica

O răceală, e una, gripa e cu totul altceva. O nouă tulpină, e relativ puțin probabilă. În afara cazului în care e o tulpină, cu totul și cu totul nouă, mutațiile tulpinilor deja existente, sunt totuși mai ușor suportabile. Am făcut, antigripal și contra pneumoniei. Amândouă, azi. Nu au efecte adverse, mă pot antrena chiar azi.
Nu știu ce gripe umblă pe la voi, dar în primăvară, am avut cea mai nenorocită boleșniță, în 44 de ani, de viață. Cu inflamație a căilor respiratorii, atât de oribilă, că nici să-i spun medicului, ce problemă am, nu puteam. 2 săptămâni, la pat, cu febră, frisoane, transpirație masivă și dureri la fiecare respirație. Bașca tuse. Sirop cu morfină, asta am servit, ca să pot respira. Nu merci! Nu mai vreau!

Azi am bodypump si maine ma duc la Hot Mojo, daca ma trezesc, ca e la 6:30 dimineata…
Care n-ai suflet si mila, de somnul oamenilor si-i scoti la yoga fierbinte la ore de kkt.
Da, e yoga la 38 de grade. Astept sa lesin, sau ceva pe-acolo, dar ma duc.

N-am murit! De unde trag concluzia ca-s inrudita cu gandacii de bucatarie :smile:
A fost chiar fain, transpiri intr-un mare fel, dar e foarte suportabil. Mai ales, daca obisnuiesti sa faci sauna.
Pi sara ies la alergat o tura.

Moama lu’ Dumnezo, ce tura faina am facut aseara!
Cu tempo misto si cu o oarecare usurinta, fara dureri, pfff…de vis a fost. Maine alerg iar!

Nimeni nu mai misca nimic, a dat frigul, gata s-a incheiat?

Joi, am bagat Crosstraining , ca un erou. Vineri dimineata, am alergat , apoi am alergat ieri, dupa Bodypump.
Azi Crosstraining. Ma misc ca Robocop, dupa sesiunea de joi! Ce fain e sa confuzezi muschii, cand incep sa se puturoseasca! :smile:

Io am fost vineri la body workout. Un fel de tabata + circuit cu greutati mai mari … ceva de genul. Saptamana asta planific ca in fiecare zi sa prestez, mai ales ca si raceala a trecut cam 90% si cu toata pauza de 1 sapt, vineri nu a fost rau deloc. Sper sa nu ma abat de la plan:
Luni: cardio ABT sau circuit, in functie de ora la care ajung
Marti: body pump
Miercuri: trx
Joi: pilates
Vineri: body workout again

Apropo de prestat zilnic, ieri seara, cand m-am uitat in aplicatia salii, la care ma antrenez eu, scria:

High five! You have trained 8 times this week :crazy_face: :rofl: :rofl:
Azi ies la alergat.
Maine pump
Miercuri-Hot yoga si daca am timp, alerg, inainte de cina (obligatie sociala)
Joi- Crosstraining
Vineri- alerg
Sambata- pump si daca nu reusesc sa inghesui alergatul miercuri seara, alerg dupa pump
Duminica- Crosstraining

Deja a aparut prima schimbare de plan :joy:

Azi am fost la cardio ABT, o ora pauza si apoi si ora de circuit ca tot eram acolo si nu imi plangeau copiii acasa. Dupa am bagat putin sauna si m-am tirat linistita.

Maine ar trebui sa bifez o vizita de curtoazie. Posibil sa nu ajung la sala, dar e ok, nu o sa ma plang avand in vedere ca azi am tras din greu. Singurul pacat de marturisit e ca atunci cand am ajuns acasa m-a lovit pofta grava de ciocolata si am mancat vreo 60 de grame (m&m si doua bomboneturi).

Ai meritat-o din plin! Nu te îngrașă.

Sper :joy:

In rarele, dar foarte rare momente de pasiune pt cioco, de f scurta durata, țin minte 3 zile în care am făcut pasiune pt nush ce bobo de cioco cu lichior, nu mai știu care. 3 zile numa din alea am mâncat, Nic altceva. Niciun gram.

Oh!!! Din astea nu am avut :grimacing: Ciocolata este o slabiciune a mea, dar nu in halul asta. Bine, nu este gen sa salivez cand vad ciocolata, dar cand ma loveste pofta de dulce, in general de ciocolata simt nevoia. Mi s-a intamplat sa dau gata o ciocolata dintr-un foc, dar sa mananc 3 zile numai ciocolata…din fericire am fost ferita de asta :joy:

Ciocolata NU este o pasiune a mea, de asta a fost o faza ciudata.
In schimb nu rezist dulciurilor cu brânză dulce.

Cred ca esti pe cale sa te procopsesti cu 28 de zile, ca suntem cam in aceeasi perioada. Nicio problema, ciocolata aia e deja topita!

Bai si se facea ieri, ca voiam sa alerg. Seara. Si era un frig, taticule!! :fearful:
3 grade si se simteau ca 0. Am zis ca o sa ma intorc crocanta, daca ies. Am iesit. Si a fost una din cele mai faine ture, din toata viata mea! Nicio durere, picioare usoare, corpul sse simtea usor, va zic, nu runner’s hig, ci runner’s Nirvana, am atins. As fi alergat dublu, dar ma tin de indicatiile lui, la virgula. Si da rezultate! Daca ma tin de baietul asta, anul viitor alerg trail maraton!

Dupa cele doua ore de ieri ma doare fundul de nu e adevarat. In tot cazul azi am venit la body pump ca s-a amanat vizita de curtoazie, probabil pe maine. Dupa ce se termina ora poate bag o sauna si apoi merg sa targui ceva in drum spre casa.

Sa stiti ca mai am m&m si le-am abuzat si azi. Da stiu, e nasol. Am fost la body pump. Nu a fost foarte misto, m-a cam rupt. Am o febra la fund, coapse si abdomen de nu e adevarat. Am decis ca azi nu ma intereseaza caloriile. Vreau sa stau ca planta cu cracii pe pereti si sa mananc m&m. Am zis!!!

Maine ma duc in vizita si joi la pilates. Abia vineri mai bag un antrenament serios.

Eu am fost la pump ieri si a fost mistoooooo…Pana ne baga muzica noua, amestecam piese vechi cu astea noi si zapacim muschii.
Azi trebuia sa ma duc la HOT yoga la 6:30, dar la ora 5 dimineata, am anulat. Si m-am culcat la loc. Apoi am inchis si alarma la ora 6. Si iar m-am culcat. M-am trezit la 7:20.
Ma simt bine. Azi alerg.

eu sunt toata cu tape, nu stiu ce am facut (vorba vine…) de-s asa tensionati toti muschii. Merg si la masaj azi, abia astept… ia ca va dau si mostra, fara alea de pe lower back ca sa nu va arat fundul haha
Intru in Proiectul “Rabla” in curând :rofl:

Eu am avut rest day ieri si inclin sa fac la fel si azi. Ma simt obosita, rau de tot.
Maine am pump la 10 si poate alerg dupa masa.

Eu azi merg la cross training. Maine si poimaine fac alte chestii, nu sport. Luni o sa mai merg la doua ore (cardio abt si circuit), marti pauza, miercuri trx, joi pilates, vineri-duminica plimbare si socializare.

O sa renunt la a ma antrena zilnic. Vreau sa mai am timp si de alte chestii. Plus ca scopul mi l-am atins acum si nu am in plan sa fac performanta :joy: O sa investesc totusi in ceva dotari pt acasa.