Putina mişcare nu strica

Eu am sa merg maine la un Full body Bootcamp ca sa nu cumva sa mi se relaxeze muschiul prea tare :joy:

A fost fff misto la cross training. Maine si poimaine socializez. Dar luni si miercuri ma voi distra frumos.

Zilele astea, cred ca din cauza solicitarii exagerate, am avut o terbila pofta de dulce, ce nu ma loveste cu lunile de zile pe mine. E drept ca am fost racita destul de serios, apoi am tras la sala exagerat, dar frateeeeee … asa pofta de dulceee :joy:

Așadar, Bodypump azi, piese vechi și exerciții la fel, îmi simt mușchii, e de bine.
Am alergat miercuri și de atunci, durerile de picioare, au revenit. Am avut dureri la mers, în repaos, oricum… :weary: Atât de dezamăgită și demotivată, am fost două zile :cry: îmi venea să nu mă mai antrenez deloc. Mâine fac o încercare de trail. Nu am avut dureri azi.
Luni mă duc la el,of!

Sa ma laud :joy:: 1 ora de Pilates care m-a dovedit, si o ora de Zumba care m-a remontat.
Momentan, pare totul ok.
Sa vad maine…
Bre, e misto Pilates asta, dar greu al naibii!

Am alergat, cu gagicul. A fost tare fain. După duș, am simțit iar înțepături în soleus. Abia aștept să stau de vorbă cu fizioterapeutul, mâine.
Mă pregătesc de o sesiune de yoga.

@ChickyG, e greu la început. Odată ce dezvolți condiție fizică, forță și mobilitate, o să ți se pară o bagatelă.

Mie pilates mi se pare usor si zumba nu imi place :frowning_face:

Pilates și step aerobic sunt singurele care-mi plac. Nu ca și cum le-as mai practica :joy:

:joy:
Eu as merge la zumba zilnic, asa ma binedispune! Sunt ranjita toata ora de placere.
Problema e un “pinten” aparut la calcaiul stang, ma seaca de durere. Tre’ sa-l fac sa dispara asap, ma impiedica sa practic ce ma relaxeaza cel mai bine: zumba, step si plimbarile lungi.

Same here!
Am nevoie de cehstii serioase, bootcamp si chestii similare :smile:

Maine am in plan sa merg la cele doua ore care m-au rupt lunea trecuta, adica cardio abt si circuit, cu o ora pauza intre ele. E cam mult timp petrecut la sala, tre sa gasesc o solutie pt asta. Si solutia nu e vreo sala mai apropiata, ca asta este oricum fffff aproape de casa, adica la 15 min de mers pe jos, sau o statie de metrou+5 min de mers pe jos.

Am alergat la -5 grade si nici macar nu mi s-a parut frig.
De fapt, a fost foarte fain. N-am avut decat leggins grosi de alergat, de-aia cu micro fleece in interior si cu material windstopper, sus pe pulpe.
Iar sus, trei straturi si o vesta.
Cred ca fac o pasiune, pentru alergatul iarna. Esti mai greu, dar alergi cu mai multa placere!

De pe ce planeta esti?:grinning:

Azi am fost la cele doua ore planuite. Ce misto a fost… Acum ma cam resimt, dar m-am hranit exemplar :joy: Maine socializez si ma refac.

Crosstraining azi. Bă, ce plăcere are corpul, când îi dai ce-i trebuie! Burpees ftw!!!

Am alergat, la 1° și ploaie. Senzația termică - 3°.
Când am ieșit nu ploua. Niciun Gore-Tex, nici la geacă, nici la încălțări.
După prima juma de kilometru, a început să toarne. Și mi-a turnat, cale de 6 km și m-a făcut fleașcă! :angry:
Murată am fost la picioare. Hal de încălțări, na!

Crosstraining. E oficial, sunt obsedată de burpees. Moamă, ce-mi plac! :heart:

Enjoy! E un exercitiu care mie nu imi place. Ma rog, nu imi place niciun exercitiu care presupune sarituri. Le fac, dar fara mare tragere de inima.

Am fost luni la cardio abt + circuit, miercuri la trx si joi la pilates. Azi cred ca ma duc la un body pump.

Sapt viitoare am de gand sa incerc:
-luni: circuit
-marti: body pump
-miercuri: trx
-joi: pilates

De vineri nu cred sa mai prestez ceva, pana luni cand merg iar la circuit, dupa care voi baga o bine meritata pauza de aproape o sapt. O sa plec la munte pt o sindrofie de cateva zile. Voi sta la un hotel cu sala si alte minuni, dar nu am de gand sa ma intrebuintez acolo.

Eu intru acum la pump și abia aștept.
Mâine alerg. De luni, repeat ce-am făcut și săptămâna asta. Și o țin așa până la crăciun… După aia o să văd ce pot reorganiza. Foarte posibil și să iau o săptămână de pauză, să dau un reset mușchilor.