Putina mişcare nu strica

Azi am fost la sala de fitness cu antrenorul. Am reusit sa fac o miscare gresita din cauza unei stupizenii si acum ma cam tine spatele. Daca nu imi trece, maine fac pauza.

Faceam indreptari cu bara de 30 kg. Cand am obosit am lasat bara jos. Dupa care nu stiu ce tampeala m-a apucat dar am ridicat bara din pozitia de indreptare, adica cea mai idioata idee care imi putea veni, desi nu am resimtit nimic nasol pt ca tineam abdomenul incordat si spatele drept. Dar totusi…o imbecilitate

Daca e doar o intindere, o rezolvi cu stretching pentru zona respectiva. Si pauza, evident!
Tin pumnii, sa nu fie nimic serios.
Am alergat ieri, pe o ploaie, absolut imputita. De data asta, insa, am fost pregatita temeinic. E minunat sa fugi in ploaie si sa nu te uzi la picioare! A fost foarte fain :smile:

Din fericire cred ca nici intindere nu e. Vad ca nu mai am nimic. Probabil a fost suprasolicitarea de moment care s-a resimtit in muschi. M-a salvat faptul ca totusi musculatura a fost incordata si spatele era drept, ca altfel puneam de o chestie nasoala.

Puneai de-o hernie de disc! :open_mouth:
Bine ca e bine!

Diseara ma duc la pump, ca sa nu alerg doua zile, una dupa alta.
Alerg maine.

Azi dimi am venit la 6 juma la gymul cladirii. pfuai ce fain, numa io am fost, tot miroase a nou mi-am pus cartea in urechi si am alergat pe banda juma de ceas. deseara meciuri nisipoase

Am decis sa fac pauza azi. Better safe than sorry…

Planuisem sa merg la circuit unde oricum as fi facut din nou indreptari si as fi riscat sa ma faultez, asa ca am zis pas. Ma duc maine la pump, miercuri la trx si joi la piltes daca ma tine cheful pe vremea asta scarboasa.

Am facut la fel, am luat rest day, luni.
Ieri am fost la pump, exercitii noi, doamne cat iubesc febra aia musculara, in ziua urmatoare!
Azi am alergat 7 km, in padure. Frate, de vis a fost!

Am fost obligata ieri sa iau pauza ca am fost fleasca. luni seara am exagerat in nisipuri…asa ca am dormit ieri
Azi dimi insa m-am prezentat la banda si disara BB execut :slight_smile: maine musai upper body ceva

Eu oscilez intre Crosstraining si Bodypump maine. As face pump, ca e posibil sa-l am pe monsieur Flocea, in weekend in care caz, nu ma duc la sala, ci alergam prin paduri, ca descreieratii.

Crosstraining ftw!! :heart:
Mă doare și când clipesc, dar cât îmi mai place!!! :heart_eyes::heart_eyes:

Mâine la amiază, bag o sesiune de pump și apoi, il am musafir, pe Flocea :heart::heart::heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::dog::poodle:

Mah nu stiu daca sunt eu defecta pt ca o febra musculara zdravana nu am mai facut de multa vreme. Bine, nu ca ii duc dorul, dar chiar nu am mai facut, asta in conditiile in care la toate clasele la care merg, de sapt trecuta antrenorul a schimbat repertoriul si a reconfigurat exercitiile. Adica da, simt ca ma rupe ora, dar dupa nu am febra musculara de care se plang ceilalti. Ma rog, cum am zis, mie nu imi place starea de febra musculara, deci nu ma plang in mod deosebit de lipsa ei.

Azi am fost la o ora body pump si una de trx. Me happy!

Nu ești defectă. Schimbă programul, nu mai face exercițiile alea pentru o vreme. Revine febra, nu la fel ca înainte, dar cât să-ți simți mușchii.
Pe mine mă doare la oră. Rău! Îmi ard mușchii și se umflă de zici c-o să-mi crape tricoul pe mine.
A doua zi sunt ca nouă, în cel mai fericit caz, am nițică febră, de care mă bucur ca un copil!
Aleargă niște kilometri la deal și coboară cu spatele. Dacă nici atunci nu faci febră, ești caz de spital! :joy::joy:

Am alergat cu Flocea. 7 km, prin ploaie și bălți. Ne-am distrat foarte! Ooof ce vreau și eu un cățel. Și o pisică! :scream_cat:
Mâine, cred că bag niște Crosstraining.

Eu constatam ca fapt divers povestea cu febra. Urasc febra musculara :grin: Te las pe tine sa te bucuri de ea :joy:

De unde-atata bucurie? N-auzi ca nu fac, decat in cazuri rare? Febra musculara, e o confirmare, ca am lucrat niste muschi.

Azi, Crosstraining si 10 km power walk, cu tovarasul Flocea. In cateva minute, pleaca la el acasa :sob:
Ies la un ceai, cu amica, peste vreo doua ceasuri, poate ma consolez nitel!

Duminica, am bagat Crosstraining. Cu ocazia asta, amvazut cum mi s-a dezvoltat musculatura, intr-o jumatate de an. Mi-a placut, de ce sa mint?
Ieri rest day. Azi 5 km in parc si Bodypump. Maine, Crosstraining.