Putina mişcare nu strica

Bravos! Eu am alergat, azi. Maine pump, mă rog, așa sper!

Maine nu am timp de sport. Tre sa socializez in familie. Ma rog, in familia dlui Queen de data asta.

Saptamana viitoare, dupa job, o sa incerc sa prestez cat mai des. Imi propusesem ca pana se aglomereaza programul sa fac in fiecare zi, dar cred ca se aglomereaza chiar de sapt viitoare.

In tot cazul, luni ma duc la fitness pana una alta si/sau circuit, in functie de ora la care ajung si de programul de marti.

Nu ma asteptam sa imi placa asa mult ora de cycling. De fapt ma asteptam sa nu imi placa deloc si sa fie prima si ultima ora la care merg.

Acum e drept ca a fost tinuta de instructorul meu, cel care tine si celelalte ore la care merg de obicei si cu care fac si fitness. Nu stiu daca la alt instructor o sa imi mai placa. Eu foarte rar merg la orele altor instructori.

Noi am băgat 14K, în pădurea gri și o oră Boot Camp. A fost o săptămână bună!

Ieri am fost la Bootylicious, exercitii noi. Curgeau apele de pe mine, siroaie, cand am iesit de-acolo. Foarte bun, antrenament!
Azi am pump, maine alerg si cred ca o sa alerg de dimineata.
For a change! :smile:

Ieri nu am avut nici o sansa sa plec de la job la 6, azi in schimb am plecat val-vartej. Am fost la Abs& Butts, super misto. Ma mai duc maine si joi, vineri fac pauza, vreau sa ajung si sambata. Ma gandesc sa imi schimb programul la job, sa ma duc mai devreme ca sa plec la 5.30. As mai avea o posibilitate sa ma duc la orele de la 7.30, dar e tare greu cu trezitul.

Ieri am fost la cycling (din noooou :grin: ) si azi la body pump. Maine si poimaine business dinner, deci exersez socializarea pana imi iese prin piele.

Vineri, daca nu se bulverseaza din nou planetele, am de gand sa merg la fitness (doar pt partea superioara) + imediat dupa la body workout, unde oricum se lucreaza mai mult partea inferioara

dupa pauza Craciuneasca m-am intors in nisipurile mele dragi asara. Pfuai ce bine a fost 40 min de drills intense si apoi meciuri. Transpirat o Niagara in miniatura…

Ah da, apropo de transpiratie :grin: am facut sauna si ieri si azi.

Bai, daca tot iti place atat de mult, poate vrei sa investesti intr-o bicicleta faina si faceti scurte calatorii, in weekenduri, cand da caldura. E misto rau! Eu nu am unde sa depozitez bicicleta, in asa fel incat sa-mi fie usor accesibila. Daca o tin in balcon, exista riscul sa-mi dispara (stau la parter), plus ca-mi deranjez amorul, daca trebuie sa trec cu bicla prin casa, dimineata.
In pivnita, am plin de cutii cu diverse, care n-au avut loc in casa. Iar blocul nostru, nu e prevazut cu camera speciala pentru biciclete.
Dar daca ne mutam undeva, unde sa am posibilitati decente de depozitare, imi iau un hibrid misto si mai sta sulea, pe- acasa!

7K la -5° și vânt :dash: din față! Crâncen!
Dar uite ce frumos asfințit, de pe deal, la finish.

Woaaaa, superb :blush:

Mai nene, cu cat vad mai multe poze de la tine, cu atat mi se pare ca traiesti intr-o tara cu cer predominant senin! :smile:

Da, parca zicea Samoa ca ploua la ea mai tot timpul, si eu ma minunez de peisaje. Am fost la Pyramid Workout, lucru cu greutati, poate imi creste si mie fundul.

Eu bicicleta mi-am carat-o/ tinut-o peste tot unde m-am mutat:in hol, in sufragerie, pe balcon. Nu as renunta la ea ever. Vara ne dam in parcuri si apoi mergem la terase care au rastel. Cand m-am mutat cu Mr. mi-a zis clar, ca el nu tine biciclete in balcon, balconul e pentru relaxare. Nu a mai fost pentru relaxare, tineam doua biciclete😀. Era cam dificil sa urci/cobori cu bicicletele pana la etajul 4, dar nu mi-a pasat. Acum bicicletele sunt in boxa de la subsol, maxim 10 trepte de urcat/coborat. Si da, am tinut-o si in sufragerie cand stateam singura, facea parte din familie ( dar mergeam si des atunci, cam 1000km/an).

Vă rog să mă credeți, plouă mult! Dar cine dracu face poze, pe pișorniță? Pe de altă parte, eu alerg de 3 ori pe săptămână, nu mereu pun poze de la alergat, au fost zile cu power walk sau simple plimbări. Și am avut o iarnă, mai puțin umedă, tura asta și o vară fierbinte :fire: Dar vă jur, umblăm murați, mare parte din an! Însă, când nu plouă, avem cel mai albastru cer și cel mai fain aer! Îl simți sănătos, în plămâni!

@Lotte, eu nu sunt atât de împătimită, cu bicla. Am fost, prin adolescență. N-aș putea s-o țin în living, nu merge, mi-ar foote OCD-ul, la maxim. Eu nu-s vreo meticuloasă, în ale curățeniei și ordinii, însă, nu pot trăi în spatii aglomerate. Mă sufoc!
Ditamai fierătania, în casă, m-ar face caz de ospiciu! Nope! Dacă mă arde la târtiță, să biciclesc, pot să închiriez, sunt grămadă!

Credeam ca sunt singura cu defectiune. Sunt departe de a fi mama ordinii si curateniei, dar cand vine vorba de spatiul in care stau ma sufoca dezordinea. Cea mai greu de explicat faza e cu dormitorul. Daca e dezordine in dormitor eu nu pot sa dorm. Sunt in stare sa scot tot maldarul de chestii lasate in dezordine la usa, sa inchid usa si sa ma culc, doar sa nu le vad si sa nu le stiu la mine in camera in timp ce dorm.

Si ca sa ne lamurim cu bicicleta. Io nu stiu sa merg pe ea :grin: asa ca ma limitez la aia de cycling.

Queen, eu am invatat sa merg cu bicicleta la 26 ani. Nu are nici o relevanta nici aglomeratia si nici dezordinea. Bicicleta statea in sufragerie sprijinita de un perete pe care nu era nimic.Nu era in drumul meu, nu lua din spatiul important al camerei. Da, ca vedeti voi in bicla o fieratanie care nu are ce cauta in casa, asta pot sa inteleg😀.

O prietena s-a maritat cu un tip care isi tinea cele 5 biciclete in dormitor :)) Ale noastre sunt in tavan in garaj, as lua-o pe carari, de ar fi in casa.

Eu nu am asa ceva, cand zic ca e o problema cu spatiul, nu glumesc! Ideea cu bicicleta in casa, imi place, daca exista un hol amplu, unde s-o poti rezema/ agata, undeva. Nu e cazul, holul e mic, am dulap cu geci si paltoane, raft cu incaltari si cuier deasupra, alt dulapior cu manusi, caciuli, esarfe si fulare.
Balconul, iese din discutie, cum am zis, exista risc de furt. Amica mea, avea o bicla ieftina rau, de-aia super simpla. I-au sterpelit-o, cat si-a facut ea cumparaturile. Era, evident, legata si incuiata.
Eu vreau ceva mai avansat, dar nu risc banetul, ca sa ma lase careva fara ea. Astept!