Putina mişcare nu strica

Eu visez sa am asa ceva pe perete:

Am si peretele, dar nu am primit aprobare inca :grinning:. Mie imi place sa vad lucrurile pe care le folosesc, nu sa le tin ascunse.

N-am frate, pereti liberi! :persevere:
Dar suntem in cautari, ceva tot gasim noi, pana la urma!

Azi ma duc la Crosstraining, desi ma simt cam busita de tren, pe motiv de 28 de zile. Bai si ma enerveaza, toata adunarea de “new year’s resolution”, care vine puhoaie, la sala, de n-ai loc sa te misti!
In doua saptamani, se lasa, dar pana atunci, imi scot peri albi. Iti freci coatele, indiferent de ora, sau de antrenamentul care te interseaza… :roll_eyes:

Poftim, pe drum spre casă, cu ploicică mărunțică și vânt împuțit!

Am citit recent un articol ca una a divortat pe motiv ca sotul ei o ignora, ori era plecat cu bicicleta, ori statea acasa si surubarea la ele.

Pai ce sa faca femeia, daca era mai mult singura.

Mă dusei la sală și era, cum zisei, puhoi!
M-am dus acasă, am întins salteluța, am aprins niște lumânări și am băgat o oră de yoga, ca la carte. Și gata! Mâine alerg, dar sâmbătă, iar am de mers la îngrămădeală. Of! :disappointed:

Ia uite aici:http://cycling.today/cyclists-are-emotionally-attached-to-their-bikes-study-finds/

Tura de azi, nu a fost o tură, ci două sute. Adică alergat în sus și-n jos, pe scările alea, care cred că-s făcute de Satana, ca să mor eu în chinuri, pe ele!
Dar finalul, a meritat!

Azi am fost la pump și puțin mai târziu, mă dus să alerg. Nu știu unde alerg, afară, sau mă ascund în sală și alerg ca hamsterul, pe bandă… E o vreme oribilă!

Am fost la trx. Azi a tinut instructorul unul dintre cele mai dure antrenamente :flushed: Am iesit de acolo stoarsa ca o lamaie.

Ieri am fost la masaj cu ventuze. Niciun masaj traditional, nu m-a facut sa ma simt asa fain, recomand cu caldura, incercati, daca aveti ocazia.
Am incheiat saptamna in forta, cu Boot Camp.

Azi ma duc la Bootylicious, cu vocsâta. Nu mai vine in roz, nici macar unghiile nu mai sunt roz. Si nici camel toe nu mai are, asadar e in regula.

Mie imi face fizioterapeuta cu ventuze cand e cazul, ajuta clar

A venit îmbrăcată în leggins și top, verde cărăbuș. Fata asta n-a auzit de monocromie! :joy::joy:
Dar antrenamentul, e absolut minunat. Toate elementele, pentru un antrenament de forță, dedicat alergăreților.

Mâine pump. Miercuri alerg. Joi mă duc la verificare, la băietul favorit. Abia aștept!

Ieri am socializat dupa job. Again…

In fine, a fost interesant de data asta. Un eveniment privat la Teatrul National, cu un spectacol de improvizatie inclus, spectacol cu Caramitru si Malaele. La cocktailul de dupa am stat ffff putin. Asa ca in afara de faptul ca nu am fost la sala, nu am un motiv f nasol sa ma plang.

Dar azi recuperez. Sper…pt ca am dormit totusi foarte prost. O sa merg la body pump.

Am fost la pump. Sunt foarte mândră de mine, că m-am târât la sală, după o noapte prost dormita și o zi în care am umblat ca zombu’, fără să produc nimic benefic, pentru organizație/ societate.

Azi am ars-o ușor cu yoga și acum îmi aștept rândul la masaj. După alergatul pe bandă, iar mă dor picioarele, am venit la reparat. Mâine mă văd cu fizio băietul și dacă totul merge bine, alerg scurt. Dacă nu, șed pe kur, până sâmbătă. Mă antrenez altceva și asta e. Apoi, mai vedem!

Ieri am fost la trx si sauna, iar azi la cycling si sauna. In momentul asta imi doresc doar sa nu fac nimic maine. Daca cumva ma doboara energiile poate la aparate, poate pilates…sa vedem.

Momentan sunt ingrozita. Se termina a doua saptamana de cand am reinceput munca si m-au ingenuchiat astea doua sapt…

Baga niste pilates. Sau yoga. Ajuta la “curatenia” creierului.

Am inceput si eu, cu pasi mici. La yoga se lucreaza acum la chakre, de fiecare data alta (de jos in sus), maine e una la rand care are de-a face cu puterea personala, self-esteem (nici nu stiu cum o cheama, aia galbena), mi-a zis copilul ca va fi hard work.
Ieri, dupa yoga, am tras de niste fiare si am vaslit un pic. Am preconizat pe azi febra musculara puternica, dar n-am nici pe dracu’, simt numai misto ca am lucrat un pic muschii (dar daca ma gandesc bine, nici nu m-am omorat cu lucratul). Azi nimic, maine iar yoga, aparate, vaslit.

Bravo @Travelerista! Keep going!

Sunt mega ferice! :grin:
Am fost la fizio băiet și am stabelit următoarele: nu am nevoie de alergat pe bandă, deci excludem. Am în schimb, voie, să alerg o oră, întreagă (o dată pe săptămână)! Și să fac sărituri!
De bucurie, am băgat o oră de Boot Camp si 30 de min in saună! Vaaaai, ce bucurie mi-a făcut, copilul ăla! :heart: