Putina mişcare nu strica

Eu nu am mai ajuns la sala. Am fost saptamana trecuta de doua ori. A doua oara cand m-am intors ma minunam ce bine ma simt si ce energie am, seara s-a rupt filmul brusc, mi s-a facut rau, cu stari de voma, am zacut in pat si a doua zi am lucrat de acasa. Apoi am avut seara programari, o petrecere, sambata masa in familie, zero disponibilitate. Saptamana aceasta mi-au venit musafirii inainte cu vreo patru zile, munca multa la birou. Luni plec la schi, asa ca imi fac planuri de sala pentru februarie. Abia astept sa se incalzeasca sa ies in parc, in sala ma cam sufoc, desi recunosc, e mai misto cand trage cineva de tine sa faci exercitiile.

Tocmai voiam sa te parasc pe aici ca ești sportiva, dar nu de sala :rofl:
Îmi pare tare rău că în tinerețe mi-a fost teama de skiuri, tare mult mi-aș dori acum sa pot skia.

Dar ai timp sa inveti. Iei instructor pentru baieti si pentru tine. Decat sa atarni pe langa partie asteptandu-i pe baieti sa termine orele de schi, te duci cu iei. Daca te hotarasti sa mergi in Poiana, iti recomand eu instructori. Mr. a invatat sa schieze la 41 de ani si schiaza mai bine decat mine acum. Nimic nu se compara cu miscarea in aer liber! Ma uit la copaci, la iarba, ma conectez cu natura, pfffff, ce dor imi e!

Azi am decretat zi fara sport. Am fost ieri la pilates. A fost super. Azi nu fac nimic. Sau ma rog…fac ceva: astept sa imi soseasca comanda de sushi.

Azi a fost chackra plexul solar, au curs apele pe mine ca niciodata la yoga. O ora de yoga a copilului dureaza 90 minute. Apoi vaslit si ceva aparate, dar nu mult ca a trebuit s-o duc la tren.

Ora asta, cu antenorul asta, se tine si la mine la sala. Cred ca o sa ma duc si eu pe acolo sa vad despre ce e vorba.

Brava. Eu am băgat 10 km power walk, din motive de alergie!/ răceală. A fost fain, am avut companie plăcută.

Awww, cu asa carliontat m-as duce si eu pana si alergat :grin:

Azi am fost la body pump. Si saaaaaunaaaaa :heart_eyes:

Gata, plecăm să alergăm Gore-Tex Winterrun. Pe noapte, pe malul apei cu show de lumini and shit. Tjohooo

Go go go @Samoa Sa fie mai misto decat iti inchipui!

A fost!
26 min am scos, ceea ce e foarte bine, după jumătate de an, de chin, cu picioare betege! :3rd_place_medal::tada::confetti_ball:
Gagicu a scos 22:58!!! :hushed: Gazela!
Medalia asta e muncită, rău, sunt mândră de ea!

Felicitari, Samoa, sunteti misto!

Mulțumim frumos! :pray::blush:

Iar am facut o miscare nasoala la sala ca ma tine spatele. Hmmmm sper sa treaca cu masajul cu diclofenac

Stretching, baga iute o sesiune de 10-15 min, cu focus pe zona aia!Ajută mult!
Refacere rapidă!

Bravo si felicitari! @Samoa :heart_eyes::muscle::raised_hands:

Săr’mâna!!! :heart: :pray:

Boot Camp ftw! Vă zic eu, dacă vă simțiți neliniștite, băgați o sesiune. O să fiți precum călugării budiști, la finalul zilei! :crazy_face:
Tare mult mi-a plăcut!

Bootylicious. Vocsâta, a venit în gri. Toată! Mai puțin unghiile, care erau scurte și vopsite cu roșu închis.
Știu, pentru că mi le-a fluturat pe sub nas “whoaa, uite avem unghiile vopsite la fel!”. Vai, ce bucurie! Mă duc acasă și mi le fac negre! :unamused: