Putina mişcare nu strica

Am fost ieri la bag box :grin: Mi-a placut. O sa mai merg, doar ca tre sa imi iau ceva, niste ieftinaciuni de manusi pt asa ceva, ca nu ma incanta prea tare folositul celor de la sala in care transpira toata lumea spalata sau nespalata pe maini. Maine ma duc sa caut ceva super ieftinache pe la decathlon sau in vreun alt magazin din asta low cost

Ieri am schiat mai putin, am pierdut vremea intr-un magazin, vreo ora am stat pe telefoane sa rezolv ceva la munca. Azi am schiat mai mult, vremea a fost excelenta, seara am fost la jacuzzi in aer liber si apoi sauna. Mai avem o zi de schi.

Dar nu ne spui și unde? :heart_eyes::heart_eyes:

Poza e din Penken, eu sunt cazata langa Hintertux, Austria.

Vai, ce frumos e acolo, @Lotte!!! :heart::heart::heart:
Dar și la mine, ninge de azi noapte, ca-n povesti și eu mă pregătesc să alerg, peste vreo oră- două în pădure :heart_eyes:

Cum sa va zic…urasc jegul asta de anotimp

Da, stiu…in poze arata aproape dragut, aproape interesant sau naiba stie cum. In realitate este groaznic sa fii inconjurta de gheata cat vezi cu ochii.

Prin urmare nu ma pot entuziasma la nicio poza cu zapada, fulgi sau orice altcev ce sugereaza scarba asta de anotimp.

@Lotte e frumos la tine acolo, nu ma baga in seama :smile: Eu nu vreau iarna la mine aici. De niciun fel…

Ta-na-na-na am manusi pt vineri cand merg iar la bag boxing :star_struck:

10 km alergat, in zapada.
Ninge intr-una si e atat de frumos si asa liniste in padurea mea… :heart:
Maine se implineste un an, de la primii mei pasi de alergaret. Am sarbaborit azi, ca maine ma duc la vocsâta.

După asta, am băgat o sesiune de yoga for athletes.

Si cum se circula in Bucuresti?Nici mie nu imi place iarna decat daca sunt la schi.

Ca pieton cred ca se circula riscandu-ti viata la modul propriu… De pe cladiri unde s-au format gramezi de gheata, pica bucati enorme, unii pomi se rup si pica si ei cu toata gheata din ei pe ce sau pe cine apuca, iar in rest a fost patinoar. Adica la modul la care inteleg ca doua persoane au alunecat sub tramvaie si au acum picioarele amputate…

Oribil.

Luni, m-a nenorocit vocsâta, dar ieri, la pump, aș fi ros bările și greutățile, așa în formă am fost!
Azi am vrut să ies la alergat, dar alergăreții mei, nu au ghinturi pentru gheață, așa că de frica vreunui accident, am biciclit 45 min. Și saună. Păi nu e rău deloc!

Aveam in plan sa merg la pilates. Am aterizat la cycling. Am crezut ca dau in primire…

Boot Camp ieri, tare fain a fost. Azi am vrut sa bag niste intervale, pe scarile lu’ Satan, dar ciuciu, ca erau inghetate, nu puteai urca nici sa te fi tras in unghii, necum sa alergi.
Am bagat 7 km, pe strazi flescaite si enervant de aglomerate (vineri, after works, peste tot).
Tare m-am bucurat, cand am ajuns acasa! Viva mizantropia ! :smile:

IMG_20190204_155622_867

Azi, am ars-o la masaj, cosmetică și la pizza. Am încheiat, glorios, cu brioșe și ceai :flushed:
Mă rostogolesc, spre pat!

Uăi, ce-am mai tras la fiare, la Bodypump! :weight_lifting_woman:
Fain a fost! Mâine, alerg. Dacă nu e gheață. Altfel, mă biciclesc.

N-a fost gheață, dar era mocirlă, așa că am biciclit o oră. Mâine e Boot Camp, abia aștept să mor la burpees :crazy_face:

Și Boot Camp n-a fost, că instructoarea s-a betegit. Au pus în loc, Body Combat, adică mișcări de arte marțiale. Nu, merci! M-am dus acasă și m-am jucat. Acum, am venit la vocsâta, mai târziu, am intervale, la scara lu’ Satana!