Putina mişcare nu strica

Mdea, aveam plan de bag boxing. Planul a picat ca aia de la sala au weekend sportiv la munte si instructorii misto sunt plecati acolo pana duminica seara. Stiam doar de cel de la ora 8, care e preferatul meu la multe ore si la care vinerea mergeam la body workout, dar se pare ca e si cel de la 7, care tinea ora ce reprezinta noua mea pasiune … bag box. In locul ambilor instructori e unul singur care tine doua ore una dupa alta: hiit si body workout pe stilul lui. Nu imi place omul, nu ma duc.

Am lipsit cam mult sapt asta pt ca…program infect. Practic am fost doar la un trx si sper sa ajung la un pilates duminica (daca nu o fi si instructorul ala plecat). Sapt viitoare ar trebui sa nu mai am belelele de sapt asta si sa revin la sala. Sper…

Am recuperat, lenea de ieri. O oră, pump și o oră de intervale pe biclă.
A fost fain tare, cred că o s-o comit mai des.

Jumătate beteagă, da’ încăpățânată ca un catâr, am băgat o tură de intervale, pe scările lu’ Satan. Acum sunt total beteagă. Iau cu fructe, shake și zac :roll_eyes:

Ziceai ca ai gasit un shake proteic misto. Ia arata-mi si mie care e ala.

Eu pe astea le am

http://biotechnutrition.ro/iso-whey-zero.html

Am mai zis că e produs local

https://www.gymgrossisten.com/whey-100?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiA14TjBRD_ARIsAOCmO9aPM7D9n6uXs-ynH9VErISDbcUpLovnSBbbl92m-LXXAG7pty8s2F4aAoxZEALw_wcB#207=272&247=22453&fo_c=1709&fo_k=9675030d3e830bb25b21e6f0fc0a55fc&fo_s=gplase

Senchiu :kissing_heart:

Nu imi aminteam ca ai zis ca e produs local. Ma rog, cu astea de la Biotech sunt ok, dar ma gandeam in caz ca mi se ia de ele.

A fost singurul care nu mi-a creat probleme. N-am încercat Biotech, caut să folosesc ceva ușor accesibil, Biotech nu se vinde în toate magazinele, iar eu nu-s atât de ordonată, să țin minte să comand înainte să mi se termine stocul. Asta, pentru că nu beau shake, decât în zilele în care iau prea puține proteine, din mâncare (mănânc vegetarian, sau am apetit scăzut).
A! Și nu suport decât gustul de ciocolată, de la restul, îmi vine să vărs.

Au si astia de la biotech de ciocolata. Eu nu iau din aia, eu iau vanilie ca pun si fructe in shakeuri, iar mie ciocolta imi place doar ca atare si in unele prajituri gen amandine, brownies si lava cake. Urasc de ex inghetata de ciocolta. Ma gandeam ca ti se potrivesc astea ca parca ai zis ca ai probleme cu lactoza? :thinking:

Aici se gasesc usor biotech. Imi place ca au procent mare de proteina, ca este iso-whey (o forma mult mai bine asimilta comparativ cu whey), nu are zahar ci un indulcitor prietenos. Cu lactoza eu nu am probleme. Plus ca mie una mi s-au parut fffff bune la gust comparativ cu ce stiam eu despre shakeurile cu proteine …

Tot ISO 100 whey am si eu. Da am probleme cu lactoza, dar cum ziceam asta nu mi-a cauzat niciun fel de disconfort.
Nu sunt intoleranta la lactoza, dar ma baloneaza, in cantitati mari. Nu fac un capat de lume din asta, dar daca pot evita, e ok.
Eu nu pot soro, cu gusturile de fructe, am senzatia ca tot ce nu-i fruct, are gust de sapun :smiley:
Shakurile mele, sunt apoase, dacă se îngroașă puțin (cu fructe), nu-mi mai trebuie, îmi vine să vărs. Nu suport consistența de borhot (pardon de comparație!).
Fructe mănânc multe, însă, doar ca atare. Cel mult, tăiate, sub formă de salată de fructe, niciodată nu fac sucuri și niciodată, absolut niciodată, nu beau smoothies! :nauseated_face:

Nu nu, nu ai intels. Eu iau cu vanilie si pun eu fructe congelate in el si amestec la blender. Dar da, mie imi plac smoothies :grin:

A, nu! Eu nu ziceam că tu consumi alea cu gust de săpun, ci enumeram opțiunile mele. Cu aromă de fructe nu merge, că le simt sintetice, vanilie cu fructe, nu merge, că se schimbă consistența, așadar, rămân la o apă lungă, cu iz de ciocolată. Nu mă dau în vânt, nici după aia, dar încerc să mă asigur că alea 80g de proteine, de care am nevoie, sunt acolo.
Am venit la vocsâta. Hai, să-mi dea mai repede omorul, să mă duc acasă să mă joc!

Ce mișto a fost la pump, ieri!
Azi alerg 10K, la pădure! E soare și se simte aer de primăvară. Aș pleca acum, dar nu merge, trebuie să mănânc întâi. Poate până pe la 3 jumătate, dispare soarele! :joy:

Ieșiți afară, oameni! Ieșiți și alergați, dacă aveți unde, măcar 10 minute. Dacă nu puteți alerga, mergeți, dar ieșiți afară, că tare e fain la aer curat!
10 km am băgat, e atât de liniște acolo, că mi-am găsit zen-ul, in no time!

Boot Camp, azi. Mi-e rău! La propriu, abia am venit acasă, am crezut că-mi vărs momițele, până aici.

Am facut o tura de Herastrau, plimbat, nu alergat. Si apoi m-a pocnit sa merg la patinoar, nu stiu sa patinez. M-am invartit ca sobolanul, trei ore, pe patinoar, la inceput cu foca, apoi singura. Am reusit sa patinez singura dupa doua ore. Ma declar multumita ca am petrecut toata ziua pe afara, azi a fost superba vremea.

Vineri am fost la o ora cu antrenorul la fitness, care a fost o ora si jumatate de fapt si sambata am fost la body pump. Am ceva febra, nu mult, dar a fost tare misto. Maine o sa ma duc la circuit si sper sa am timp sa ajung cat mai des sapt asta ca sapt viitoare din motive fiziologice nu voi presta 2-3 zile :grimacing: da, stiu, alta lume poate, eu nu prea. Am mai fost si nu mi-a placut cat sa vreau sa repet asta.

Si vreau sa ma mai laud cu bag boxul. Imi place de mor ora aia. Nu aveam idee ca antrenorul e nu stiu ce smecheras in domeniu si asta se pare ca e motivul pt care are o singura ora pe sapt aici unde merg eu. Daca o ratez tre’ sa astept sapt viitoare :frowning_face:

Si mi-am amintit ca am o necesitate. Daca ati mai prestat careva as avea nevoie de sfat pt manusi. Prima ora a fost cu manusi de la sala, a caror sursa era decathlon. In afara de faptul ca am lesinat la ideea ca am transpirat in manusile transpirate de altii, spalati sau nespalati pe maini, nu au fost nici prea ok. Cu toate astea doar acelasi lucru am gasit sa imi cumpar pe fuga de la decathlon.

In continuare nu sunt chiar ok asa ca mi-am luat cand am comandat proteine, unt de arahide si alte chestii, unele de pe un site, ieftine si astea (vreo 50 de lei):

Sigur nici cu astea nu o sa fiu f ok pt ca nu au posibilitate de a se strange pe incheietura si stau labartate.

Daca ati mai prestat vreauna bag box, plsss ceva recomandari.

Care e bugetul? Everlast au mănuși profi. Reebok, fac și ei, bune de tot (personal, am o slăbiciune pentru marca asta).

M-am uitat si la everlast. Le-am vazut pe astea, dar tot nu sunt sigura ca asta imi trebuie:

Manusi clasice de box nu prea sunt o solutie pt ca antrenamentul este combinat: la sac si la liber. La liber se fac tot felul de miscari, inclusiv la sol sprijinit in pumni, la care cred ca manusile clasice cam incurca.

De la reebok nu am vazut nimic. Doar din alea pt sala ma vazut si am avut si eu o pereche.

Am fost la fizio băiet. Doamne, cât îl iubesc pe copilul ăla!! :heart: :heart:
Mai întâi, mi-a recomandat încălțări noi, de Trail și făcea mișto, că-și imaginează cât mă întristează, că mă trimite la shopping de alergăreți. Apoi mi-a liniștit toate temerile și mi-a ordonat să continui cu programul de rehab. Nene, sunt sătulă de el, de-mi vine să vomit! :nauseated_face:
Am întrebat dacă nu pot face altceva, a zis că da, dar nu atât de eficient. Mi-am strâns lioarba și am plecat acasă! Acu’ mă duc la vocsâta!