Putina mişcare nu strica

Doamne fereste! :rofl: :rofl:

Am avut, în vreo 2 ture, mai mult de 20kg de dat jos, în ultimii 10 ani. Dar, prima oara în viata mea când mi-am luat blugi mărimea 25, baietul mare avea 10 luni :joy: Eram cam scandura :rofl: iar acum doi ani am atins și 24.

Am fost la circuit. Mi-e asa drag de mine cand am zile din astea bune in care sunt ca titirezul…

Am observat ca sunt pe duca proteinele. Am decis sa imi iau unele noi:

Balet. Mereu mă simt mai ușoară și mai flexibilă, după balet.
Mâine am de alergat.

Tadaaaaa 8 km azi! M-a lăsat gastrita, gata!
Mâine, nu știu ce mă antrenez, că am footat programul, de tot, trebuie să fac planificare nouă.

Abia acum se numește că i-am inaugurat, pe bune! :heart:

Ti-ai facut testul Helicobacter Pylori? Gastrita recurenta e cauzata de aceasta bacterie.

Da, dar a fost negativ. Medicul zice ca e de la stress, stress de care eu nu sunt constienta.
Imi afecteaza somnul si imi gaureste stomacul.

Bodypump :weight_lifting_woman:
Exerciții noi. Eficiente, dar plicticoase. Și nici muzica nu-i faină :roll_eyes:
Dar mâine alerg, îmi trece dezamăgirea!

N-am alergat, pentru că ploua tare de tot și mie mi-era frig. Am biciclit intervale, o oră. Greu! Simțeam că-mi explodează picioarele, am o drăgălașă de febră musculară, mă mișc la 20% din viteza normală! Și mâine am balet, iar eu abia duc lingura la gură :joy::joy:

:joy: Vezi tu cu cata gratie vei baleta.
Ieri am fost la prima ora de yin yoga din viata mea (copilul si-a tras diploma si in ramura asta), o tipa la sfarsit “mai buna decat orice joint pe care l-am fumat vreodata” :rofl:

Yin yoga e foarte misto si pentru oamenii care fac mult sport.
Proful e nebun, la grand battement, imi ridica piciorul tare de tot si zice “uite, atata poti, uite, ce muschi lungi ai” Da bah, da ma doaaaaare! :sob:
Sambata ma duc iar :smiley:

Yin Yoga lucreaza fasciile, deci clar sportvii Au nevoie de asa ceva. Unde ma duc eu majoritatea e sportiva bine.
Ai muschii lungi si-i mai lungesti :grin:

Ma pregatesc de bag box si daca ma tin puterile de body workout (un fel de body pump doar pt picioare) si apoi o sauna.

Vedem cat din program realizez…

Fac pauză azi, deși aveam în plan să alerg. Maine am balet și Bodypump. Nu rămân neantrenată!

A fost tot mai putin sauna.

Am fost la alergat. Alergia is back :joy: si nici macar nu e mare vegetatie in parc, ca nu a rasarit mai nimic. Yey!!! Ce fericire o sa fie :joy:

Brava👍 Eu am stat pe coadă. Am alte trebi, care au prioritate. De mâine, o iau în serios, că nu mai tine!

Ieri am fost la vocsâta. Azi e soare și-am ieșit la alergat. A fost foarte nașpa și încet, dar, asta e!
Muncim să îmbunătățim.
A fost frumos tare, afară!

Ia uite si la motzata aia mica :heart_eyes: A iesit sa se bucure de soare :smile: