Putina mişcare nu strica

Majestate @Queen, ai febra musculara la degete? Nu ne zici cum esti?

Maine la 7 ies la o tura, apoi la 10 Bodypump si am restul zilei pentru zacut pe terasa la soare!
Azi Bootcamp!

Cum sa descriu?
-prima noapte nu am putut dormi de durere
-a doua zi nici pe scaun nu ma puteam aseza fara sa mi se para tortura. De mers la wc nu mai zic :joy:
-aseara am adormit probabil de oboseala, ca durerea persista
-azi am fost relativ mobila

Evident, nu am mai fost la sala. Nu stiu daca trebuia sau nu, dar era dincolo de puterile mele. Cred ca ma dureau si unghiile, ce degete…

Maine in functie de o intalnire cu prietene, fie ma duc la sala, fie alerg in parc. Duminica alerg in parc si de luni oi mai vedea :grimacing:

Atâta am vrut să știu! Ești bine, mă! :hugs::+1::+1:

Am fost in parc si a fost dragut. Sta sa ploua si nu era toata pleava. De fapt in afara de alergatori erau fff putine persoane si paznicii. De data asta era chiar curatel. Am alergat 3 km, adica o tura de lac. Pt ca am fortat si am tras tare sa nu ma prinda ploaia, cre ca maine iar o sa ma doara toate cele :joy:

Foarte frumos a fost la pădure. Am băgat 6 km, nu i-am simțit, deși curgeau apele pe mine, ca la balamuc.
Mâine mă duc iar!

Și ne-am dus. Cu amica și Gagicu.
6 km și azi. Mâine, rest day.

Azi nu am mai fost la alergat ca am avut trebi, dar oricum nu eram sigura ca vreau sa o fac ca iar ma dor toate cele :smile:

Poate ma joc cu kettlebellul acasa.

@Samoa, nu accepti niste ore de personal trainer on line, cu plata in recunostinta vesnica? :grin: glumesc…si nu prea.

Cu maximă plăcere, dar nu știu exact cum aș putea să te ajut. Ia elaborează matale!

Pai cu mai multe :grin: Las ca te iau in privat sa nu zapacesc toata populatia :smile:

Ieri dimineata, am vrut s-alerg, n-am putut, eram prea obosita.
Am alergat azi dimineata, cea mai de kkt tura, din istoria alergatului!!
Macar peisajul a fost fain

la noi azi 28 cu humidex 31…sa vad daca am energie sa bag o tura de padure

Tura de trail, a fost la fel de oribilă, ca aia de joi. Bine că s-a terminat!
O familie ieșită la plimbare, sâmbătă dimineața.

Gasca asta seamana cu alea din Nils Holgersson :joy:

Azi, intervale, sprint, la deal. Din fericire, niciunul din noi, n-a vomitat!

Am dat o tura împădurită ieri si dupa ce-am urcat un deal in ritm alert m-am oprit un pic si a țâșnit apa din mine :slight_smile: asta e poza de pe o porțiune lina

Azi am o tura mai lunga si mai inceata, in plan. Prin parc. Ploua :grin:

Nu m-am antrenat nimic, de duminica incoace. Mi-e prea cald!
Azi am pogranat buci si craci, sper sa ma tarasc pana acolo.

Nu m-am târât, dar am ieșit la o tură.
Am tras un somn mic, după muncă și apoi, plină de avânt am zis “gata cu prosteala, ies la alergat!”
Și ies. Adică ieșim, că și dânsul s-a simțit sportiv. Și când am ieșit, era o căldură, ca-n kurul unui finlandez, pasionat de saună, în miezul verii!
Am pierdut sigur, un litru de apă din corp.

saptamana asta cum zici cu caldura si umezeala, luni 2 ore de nisipeala, parca eram in sauna si faceam cardio in acelasi timp… am transpirat 3kg cred
asara m-am deplasat la clasa de BB si a fost f bine …azi merg la masaj care e cel mai bine :slight_smile: