Putina mişcare nu strica

Aici a nins :disappointed_relieved:

Uăi, ce ne-au alergat ăia ieri, mama lu Dumnezo!!

Am avut intervale, la deal si la vale, apoi stafeta, impartiti in echipe de cate 2, unul fugea, altul facea burpees, venea alergaretul, dadea stafeta si se pune la burpees, celalalt o lua la picior pe potecute.
A fost fain, dar piciorul drept, imi face probleme :frowning:
Mi-e tare frica, sa nu trebuiasca sa stau pe bara! Azi am pump, dar maine tre sa alerg, scurt si incet.

Am fost la pump, cu amica, la sala aia, care nu prea-mi place. Și nu-mi place, pe bună dreptate!
A fost plin, pana la refuz, cu dificultati in a gasi un loc unde sa-ti pui bara cu greutati, ca sa poti face flotari si sa aiba si vecinul din fata si din spate, loc.
Practic, de frecam coatele. Rusine sa le fie, jegosii naibii, umplu sala ca sa-si scoata banii, ca cica ei sunt ieftini!

Mi-am comandat rola pt exercitii de abodmen si discuri de alunecare. Me happy!

https://www.endurance-sports.ro/ab-roller-roata-pentru-abdomene-pad-pentru-genunchi

Duminica am mers doua ore cu bicicleta, azi am fost la catarat 3 ore.

Ieri am alergat 16 km trail adevărat, pe cele mai tehnice cărări, sus și jos. Nu se văd în poze, că eram ocupată să văd unde pun picioarele :grin:

Balet :dancer:
Pașii de dans, mai puțin (sunt mulți și greu de memorat), dar exercițiile la bară și stretching ul, fac toți banii!
După duș, îmi iau picioarele la spinare și ies la aer, că tare e fain afară!

Luni n-am facut nimic, am avut treaba, ieri am fost la pump.
Azi cred ca imi pun tartita pe bicla, de alergat nu poate fi vorba, am dureri si cand merg :frowning:
Maine am balet si vineri nu stiu ce fac, dar tare as alerga, daca ma lasa picioarele…

Ieri am fost la balet. Am vorbit putin cu profu, despre picioarele mele si stricaciunile lor.
Mi-a dat numarul de tel al naprapath-ului de la opera :grin:
Inca exista speranta!
La balet a fost foarte misto, mai vreau.

Ai fost la healerul respectiv?
(eu cred ca va rade in sinea lui cand va vedea picioarele tale, avand de-a face in rest cu picioare de balerine profesioniste)

Nu, am programare joi, la 8:40, dimineata.
Am vorbit cu el, chiar azi, a zis ca e o problema cu care se confrunta multi dansatori si ei au nush ce tratament cu ultrasunete. Abia astept sa ma duc. Dar e cam la dracu cu carti, imi mananca toata dimineata :roll_eyes:

Sapt trecuta am prestat de luni pana samabata, apoi duminica al facut pauza si am fost luni seara si azi dimineata cu noaptea in cap la circuit.

Pana lunea viitoare fac pauza ca am facut o miscare mai dubioasa si ma deranjeaza un genunchi.

Sa vedem ce prestez in sapt mare, probabil de luni pana joi, ca apoi vineri o intind in vacanta pana pe 1 mai si nu ma intrebuintez la nicio activitate sportiva. Nici platita.

Eu am prestat din 2 in 3, saptamana trecuta si asta la fel, intrucat am altele de aranjat si nu merge sa ma trezesc la 4 dimineata, ca sa ma duc la sala.
Ieri nada, azi nada, maine nada, joi e prima sesiune de antrenament, pe saptamana asta.
Eu abia astept vacantele, ca sa ma obosesc mai abitir :rofl: :rofl:

Ma exprimai gresit cu prima ora. Doamne apara, cum sa ma trezesc la 4? :astonished:

M-am trezit la 6,00 ceea ce e cam 30 de min mai devreme decat de obicei, pt a fi in sala la 7,15 si la birou in jur de 9,30. Nu am glume din astea cu ora 4…

Am fost la naprapath. Mă lasă să alerg, pe bază de diclofenac, până se întorc ei din turneu (cu Baletul Operei), apoi începem terapie cu unde de șoc. Facem trei ședințe, în decurs de o săptămână, speră la îmbunătățire radicală.
M-a consultat gratis si îmi face reducere 15% la terapie.
Cică “pentru o colegă dansatoare” :grin::+1:

Am băgat o oră de Boot Camp și 45 de minute de Hot Groovy Pilates. HGP is da shit! Pfffff, ce mi-a mai plăcut! Pilates, la 38°, am transpirat și laptele maică-mii :rofl::rofl::rofl:
Mâine am pump, dimineață, apoi alerg, pe seară.

Bodypump azi dimineață, apoi am băgat un somn mic. Apoi am stat pe afară, toată ziua, n-am mai alergat, așa că alerg mâine.