Putina mişcare nu strica

Trezit tarziu, mancat prost, baut insuficienta apa. Mers la Crosstraining, nu bun!
Nu mai fac gafe de-astea!

Pfffff, ce fain am alergat, 8 km!
Tot ce pot să zic e că unele zile sunt pur și simplu mai bune decât altele!

Azi am alergat iar in parc. Pana acum alergia nu da semne sa ma puna in cap pt restul zilei. Sper sa fi disparut alergenul care imi dadea bataie de cap.

Mă pregătesc și eu pentru o tură. E cald rău, dar sper la 8 km. Eu cred că tu ești alergică la iarba. Adică la polenul de iarbă. Fă-ți un bine și fă un control, măcar pentru cultura ta generală.

O sa imi fac. Oricum anul asta a fost o chestie dubioasa. Nu mi s-a mai intamplat pana acum. Ma bucur ca azi nu m-a izbit in plin ca data trecuta. Plecasem asa … nu foarte entuziasmata stiind ce poate sa urmeze dupa.

Am bagat 10 km, pe caldura lui Satana!
Dar ce fain ma simt! Si ce fain e in padure, miroase a august. Stiti cum miroase august? A fân, zmeura calda, ace de pin si iarba moale :slight_smile:

Am mers cu bicicleta 16.5km, incerc saptamana viitoare sa alerg.

Pădurea mea favorită

M-am lipit de un grup de mujeres pasionate de trail. Forest femmes se numesc ele și e minunat că o să am cu cine alerga în pădure, la toamnă și la iarnă, când e cam beznă.
Tipa care administrează grupul de mi-a fost colegă la fosta joabă. Încep să alerg cu ele pe 6 august.

Foarte tare Bodypump ieri și azi mă pregătesc de-un trail, la 35°. Sper să nu leșin!
În acest scop mi-am pregătit noile căști, de care sunt foarte mândră și nerăbdătoare să le testez la treabă.

N-a fost trail, ci asfalt, pentru ca am ajuns raziu acasa si nu m-am aventurat in padure.
9 km, oribil a fost!
Crosstraining azi, doamne ce ma bucur ca e aer conditionat!

Am alergat 6km cu soarele in cap. Ma simt bine acum. Din septembrie ma mut mai aproape de Herastrau si zic eu ca voi merge mai des pe acolo. Oricum, diferenta e imensa, dimineata parca imi daduse cineva una in cap, imi venea sa plonjez inapoi in pat. Acum sunt chiar fresh.

Am alergat vineri seara, sambata diminetaa am fost la Bodypump, dupa masa am alergat iar. Ieri rest day, cu PW pana la fratele Gagicului, unde ma astepta catelul, ne-am alergat prin curte, vreo 2 ceasuri.
Azi,10 km trail cu fomeile alea, de care va ziceam.

Am fost. A fost fain, dar nu erau doar femei, ceea ce mi s-a parut ciudat. Am bagat intervale, apoi alergare si dupa aia niste sprinturi.
Cand am ajuns acasa, am realizat ca am alergat cu un alt grup, Team Nordic Trail, la care se si plateste si eu m-am dus ca Gyüla, m-am lipt de grup si am alergat cu ei. MOKA! :blush:
Femeile alea, alergau o ora mai tarziu, FML!

:joy::joy::joy: :ok_hand:

@Samoa :joy::joy:

Faza asta mi-a adus aminte de mine. Acum niste multi ani, ma hotarasc sa ma duc la o bauta cu expatii din Praga. Ajung la pub/terasa si ma duc tinta la masa unde se stabilise ca va fi tot grupul. Masa mare cu englezi la bauta. Zic ahaaa, pai clar astia sunt oamenii.
Si m-am dus ca o zana la ei la masa, i-am salutat, am facut cunostinta cu ei, m-am pus la masa, am comandat o bere. Oamenii numai un zambet si o distractie. Dupa vreo 5 minute ma intreaba unul dintre ei: dar totusi, cum de te-ai pus asa hotarata la noi la masa?
Eu: pai “the expats meeting”. Toata masa pe josssss de ras: Stii, ne face placere sa stai cu noi, dar grupul pe care il cauti este in partea cealalta a terasei. Intr-adevar, asa era :joy::joy:

Hahaha, important e ca v-ati simtit bine!

Daaaa, de comitet baietii, nu am avut ce comenta :joy::joy::joy:

Parca te si vad, Daria, cum te-ai dus frumos gata sa socializezi :))).
Macar Samoa a prestat direct, a alergat, nu trebuia neaparat sa socializeze:))).

:joy: Pai da, eram in misiune. Nu socializez eu prea des, dar cand imi propun sa o fac, iau treaba foarte in serios :joy::joy::joy:

Mda, asta o sa ma invete minte sa intreb, cu alte ocazii “voi sunteti grupul X?”, in loc sa topai ca o capra, pe tarlaua lu’ tata, inainte sa ma prind ca-s intrusa!
Ieri Bodypump, azi aveam in plan alergat, dar daca se lasa cu 34 de grade…I don’t know, poate o bere?! :wink: