Putina mişcare nu strica

Rezultatul turei de azi, 3km alergat și întors acasă șontâc-șontâc, târând practic, piciorul drept. Shin splints!
L-am oblojit cu gheață, vineri încerc să alerg iar, dacă nu merge, am belit-o!

Aoleu, Sam :frowning: deja boceam la tenis tot pt un picior, acum și tu, într-un interval de 20 min. Am cautat sa vad ce înseamna. Cu piciorul asa și ție îți stă gândul la următoarea runda de alergare? Ai grija, recuperare rapida!

Sa te faci bine! Ai calcat stramb?

Merci!
Nu, e cel mai probabil de la prea mult antrenament si e posibil sa calc gresit, mai ales la sarituri.
O sa contactez un running coach, sa vedem ce parere are .
Shin splints sunt niste micro leziuni ale osului tibiei, te doare in fundul ochilor, la fiecare pas.

Am vorbit cu fizioterapeutul, nu e shin splints, ci o inflamatie a muschiului tibialis anterior, pe motiv de ce-i prea mult strica, imi bag picioarele, la propriu!
Luni ma vede la 9:30. Maine am masaj la ora 15. Si cred ca anulez antrenamentul de azi si fac in loc niste rehab.
Aveti grija de voi si antrenati-va destept!

@Samoa recuperare usoara. Mai stai si tu potol si mai baga si niste odihna :kissing_heart::kissing_heart:

Vreau sa imi cumpar corzi pt antrenamente tip trx acasa :grin: Nu o sa imi iau corzile originale, care costa vreo 250 de euro ci unele la 50 de euro, dar abia asteeeept!!! :heart_eyes:

Și io vreau, dar șed blândă, până mă mut altundeva. Bravo! Să te sculptezi mișto cu ele!
Ieri, doar stretching și niște core, azi rest day. Acum intru la masaj, însă durerile au dispărut aproape de tot. Voltaren gel, Diclofenac tablete și gambele înfășurate în feșe elastice, pentru o bună compresie.
Mâine Bodypump și mă risc și la o tură, mai scurtă.

Doamne, ce m-a mai chinuit fata ai!!!
Dar am iesit de-acolo, zici ca mi-a dat o pereche de picioare, noi-noute!
Saptamana viitoare, ma duc iar. Si ailalta!

Oooo da? Atunci ia zi si mie, se merita sa iau originale? Sau unde gasesc unele mai ieftine, dar misto si rezistente.

Cele de la sala nu sunt originale, probabil pt ca nu au contract sa ii zica trx ci ii zic body suspension, dar sunt zdravene: chingi sanatoase, carabine metalice. Ce gasesc pe la 50 de euro numai plasticaraie. Vorba aia…chinezarii sinistre :grin: Mi-e ca mi se rup naibii alea si pic din ele cand mi-o fi lumea mai draga.

Alea originale, mofturi! Au colegi de-ai mei, neoriginale și n-au nicio problemă!

Arata si mie unele, por favor!

Asta era cel pe care il vazusem eu, dar nu pare chiar ok.

https://www.gorillasports.se/gorilla-sports-suspension-band/p/944

https://www.sporttema.se/suspension-training/multitrainer-army-(typ-trx)?#a_aid=shopello&network=sporttema&utm_source=shopello_se&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping&utm_term=fitness-157&utm_content=a320_c102215_p622968091

N-am alergat de miercuri. Ieri am fost al Bodypump, aseara 30 min Flex si azi la fel. Maine alerg la padure.
AMR 19.

Azi am mers pe jos vreo 15 de km prin Porto. Sunt rupta! Aveam de gand sa fac cateva exercitii. Intre timp am decis ca voi exersa doar cum sa ma bag la somn mai repede ca maine o luam de la capat :joy:

Weheeeee, sa-ti fie de bine plimbarea si la mai mare! :+1:
Azi alerg cu femeile alea, o sa ploua, si ce daca?

Am jucat tenis o ora. Sunt pentru prima data la ultra all inclusive si nu e chiar rau, le ai pe toate la botul calului. Sunt si ore de pilates, yoga, inca nu m-am incumetat sa merg. Maine joc ping pong.

Azi 17 km si o vanataie :joy:

Lasa,sa fie o vestigie a preumblarilor tale :smiley:
Am fost ieri cu femeile alea, mama lu’ Dumnezo!
Intai si intai, s-au adunat peste 60 de mjeres, cu pofta de alergat.
Apoi ne-au impartit in 3 grupuri, in functe de viteza. O ora, 4 km, 6,5 km, sau 8,5 km. Io m-am bagat la ala rapid. Chix! Tipa care conducea grupul, a castigat Göteborgs Trailvarvet anul asta. Si ne-a catarat pe toate stancile, in fuga, numai la deal, nerusinata, nu i-ar fi rusine! M-a terminat! Tura viitoare ma duc cu grupul de mijloc, ca n-am de gand sa particip la nicio competitie ultra.
Azi Bodypump si maine Crossfit.