Sa mai si radem

Pe mine nu m-a distrat deloc, numai mi-a crescut tensiunea :grinning: Imi fac trei cruci maaaari de tot ca n-am avut parte de asa ceva, imi ajung e-mailurile zilnice de la serviciu care emana o mare portie de prostie, ignoranta, jemanfisism :see_no_evil:

Haha, eu am grup din asta la David. Cred ca ma detesta toate, întru doar sa le pleznesc când o iau razna. Și dacă nu e discuta ceva mega extra important, le iau maul si citesc când îmi aduc aminte. Sa le vezi cu pupici și alintat uri, aberații cât casa. Dariei I-am arătat de câteva ori cum le iau la șuturi :)))))) dar pe buna dreptate, nu de dragul artagului.

Daaaa. Cand imi mai arata @Ziggy ma crucesc si ma gandesc numai “doamneeee, cati nervi mi-as face sa am copil” :joy::joy:

Eu cred ca unii au si mult prea mult timp liber.

Sunt pe jos :joy::joy::joy::joy::joy:
Vai în ce fel eeee :))))) Aș fi citit cu mare plăcere de cinci ori mai mult :))))

Pai de acum o sa va dau io la greu, dar de la toamna, când se încălzesc fetele :joy:

Nu știu ce-ai păzit până acum :smiley: aștept și nu uit, să știi :smiley:

Îmi pare rău că s-a șters tot când am schimbat telefonul, nu am găsit back up dar stai fără grija, vom avea material din plin.

Eu m-am tot delectat in privat :smile: Dar atat zic, iti trebuie niste nervi de otel cu gainile. Nervi de otel!

Sa le vezi cand se iau la cearta din cauza ca tricoul cu iepurasi era mai frumos decat tricoul cu panselute. Si de ce dam bani pe panselute cand fiului meu nu ii plac panselutele.
Apare si a treia: aahh, copilul meu are alergie si la panselute si la iepurasi. Nunu, eu nu mai dau bani pt nimic etc.
Si toooot asa :smile:
@Ziggy este un erou al rabdarii. Desi la cum da cu alea de pereti, mi-e frica un pic pt ea de furia gloatei :smile:

Stai ca uitasem de grupul de pe mess de la ala mic :))))) cu alea am fost ok pana în iunie, la discuția cu tricourile vieții.
Serios, nu sunt genul pus pe harță, Gigi contra sau sufăr eu sa fiu altfel. Și în general nu ma bag în discuții decât dacă am ceva de spus. Fac alergie la mesajele la 9 seara cu feteloooor pupici pupici ce teme avem pupici pupici Pai dudi, îmi vine sa-I spun, dacă tu întrebi la 9 seara ce teme avem, când plod trebuie doarma… Dar nu-i spun. Însă când o iau razna, ca la faza cu tricourile, când una bătea din picior cu caps și 5 semnul exclamării după… Stai asa sa vorbim. Jap jap! Deci risc sa fiu anihilata din doua părți.

Ce m-aș delecta și eu :smiley: PS: prefer panseluțele :stuck_out_tongue:

Nu era despre panseluțe, a inflorit Daria sa sublinieze absurdul discuției. Povestesc pe scurt. Serbarea abecedarul la Clasa 1 sfârșit de an. Copiii au primit roluri. Litere. Pt asta ca hai facem tricouri. Hai. Adunam tricouri albe, dam bani pt imprimat, pleacă una bucata tuta “știu io, fac io” cu ele sa le dea la imprimat. Vin tricourile. Litere negre de tipar pe tricou alb. Jale. Batăi din picior alte tricouri alți bani. Sar toate cu gura pe tuta voluntara. Eu le fac pe toate la fel de proaste, nu chiar direct, pt ca niciuna nu a dat tutei niște șabloane. Inclusiv aia cu cea mai mare gura, învățătoarea și ea la rândul ei, deci având ceva șabloane în dotare. Una mama isteață și îndemânatica, fiind avantajata de faptul ca al ei plod avea litera I, deci un bat simplu, și a cautat șablon și l-a pictat cu mana ei superb, am rămas cu gura căscată. Și îl arata biata femeie pe grup. Ei sa te ții, s-a declanșat urgiaaaa. Ca nu înțelege ce e aia unitateeee, ca nu suntem un colectiiiiiv și tot asa. Și mi se urca sângele la cap. Zic in primul rand o felicit pt îndemânare, tricoul este f f frumos, bravo! Haoleooo, îmi sare nebuna in cap, ca nu inteleeeeeg. Pai femeie, ia sa vedem, poți sa aduci și niște argumente? Și apoi, obligi matale femeia sa mai dea încă un tricou și alți bani pt greșeală altora? Ii apar indignați și câțiva chibiti, din ăștia care vorbesc fără sa spună nimic. Io în continuare susțin muierea, you go, girl! Eu nu sunt îndemânatica și am și litera mai complicata, G, ca altfel eram în gașca cu tine. Alea sa se sufoce. Ii zic d-nei mămici învățătoare la alta clasa, dna cutariță, stați sa vedeți ca noi nu suntem la clasa dvs sa ne aliniați. Ca nu înțeleg unitatea. Io ba da, dar nu-i totuna cu uniformizarea, ca despre asta vorbiți dealtfel. Noi doua, dacă mâine avem rochii la fel, se cheamă ca suntem un colectiv? În final, acel băiat a avut cel mai mișto tricou iar noi restul, urâțele. Ma rog, Robert mai norocos, dar unele erau oribile. Madam aia nu ma mai saluta pe strada, întoarce capul :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dafuck, soro =))))))))) Nu m-ar ține nervii, e clar.
Dar pe de altă parte, trebuie să spun că nu înțeleg… de ce era atât de rău litere negre pe fond alb? Ok, destul de auster având în vedere că e vorba de copii, dar nu e chiar rău… nu?

Erau uratele dar puteau fi îmbunătățite acasă cu stickere lipite cu fierul de călcat. Soluții erau, asa cum tipa aia a avut vopseluri pt textile și mana de artist, tot asa găseam și noi diverse. Dar unde era apoi spiritul!? :joy:
Ei, stai sa vezi la al mare, am acolo doua elemente… De 3 ani se chinuie sa ma bage în gașca lor, iar eu tot de 3 ani le pleznesc de câte ori îmi dau ocazia. Daca’s tute, n-am ce sa le fac.

Haoleu, Tre sa trec iar prin primul text ca telefonul mi a corectat aiurea. Nu eu am sărit pe aia cu tricourile alb negru, ele au sărit, în cor. Eu am întrat în discuție mai tare abia când au sărit pe asta care și l-a îmbunătățit. Vai telefonul vieții, ma dispera cu autocorrectul. In loc de sar toate mi-a scris sar toată :)), de parca io am fost nebuna. Tre sa recitești după ce corectez autocorrectul

Voi va dati seama ca in cazul meu, daca ajung vreodata la asa ceva, eu apar la stiri? :joy:

Si nu cred ca ajung sa nu mai fiu salutata pe strada de proaste ci mai degraba sa umble dupa ele cu busuiocul, aghiazma si eventual legatura de usturoi, pt situatia in care doamne fereste se intalnesc cu mine …

Am citit și mi-am mai pus o dată mâinile în cap cu ocazia asta :)))
Băi, cât timp liber pot avea unele… auzi, nu înțelegi unitatea :roll_eyes:

image

image

Rar de tot mă amuză prostioarele de genul, băi, dar asta e-ntr-un fel :))))