Seriale - 2018

Cu ce ne mai bucuram ochiul anul asta?

Proaspat inceput:

The Marvelous Mrs. Maisel - o comedie ffff buna, povestea misto si tipa joaca incredibil de bine. Aruncati un ochi.

Manhunt: Unabomber - habar nu aveam de cazul asta real. F bine realizat serialul.

Cred ca am mai vorbit pe aici despre The good doctor (2017). Ceea ce vreau sa spun e ca acum urmaresc si versiunea originală sud-coreeană care mi se pare încântătoare. Seamănă un pic la inceput apoi scenariul e total diferit.

mi-a fost recomandat calduros Goliath:

A vazut cineva?

Am vazut eu vreo 2 episoade dar nu m-a prins. E destept filmul dar mi s-a parut greoi si prea dark si nu eram cu chef pentru stilul asta.

ma uitai si eu la primele 2 si acum mor de curiozitate …

Am văzut primul episod, acum îl vad pe al doilea.
Un amestec de Vikings și Taboo, însă la nivel ceva mai scăzut

E mișto rău! Am văzut tot sezonul. Mai vreau!!!

Knightfall. Sunt la ep 8, ultimul disponibil pe HBO.
Păcat de subiect, unul interesant!
Serialul e o telenovelă, din toate punctele de vedere!

Mi-a fost recomandat ”Miss Fisher’s Murder Mysteries” și sunt foarte recunoscătoare. După primele 5 episoade, I’m on drugs :smiley: Bine realizat, scenariu creativ, cu personaje simpatice, umor British, crime în doze rezonabile :grin: , misterul lui ”whodunnit” care-mi lipsise de-o vreme… merge, merge.

Mai sunt și unele mici chifle - ca de exemplu când altminteri delicata Miss Fisher escaladează acoperișuri, în urmărirea unui criminal :joy: - dar per total, spumos și recomandabil.

Vazut . Simpatic, dar l-am vazut dupa ce vazusem Poirot si a fost nitel, ca si cum ai manca paine, dupa ce-ai mancat cozonac…

Vreau sa vad Vikings, n-am vazut nimic din sezonul asta. Ce fain, cand poti sa bagi un binge!

n-am vazut decat primul episod, nu m-a prins deloc
zilele astea ne uitam la asta http://www.imdb.com/title/tt4607112/
tin star

Mi-a placut la nebunie Catrastrophe. L-am terminat aseara. Pana incepe noul sezon rod la unghii :smile:

Altered Carbon

Cum ar fi sa traiesti vesnic atunci cand sufletul este stocat intr-un microcip si poate fi transferat in alt invelis gazda cu conditia sa ai suficienti bani pentru asta. Tema nu este noua dar situatiile create si implicatiile sunt ciudate si inedite

Sunt atat de prinsa de vikingi, incat am uitat sa vin sa-mi pun cenusa in cap. Cum de l-am ocolit atata timp???

Fetele de p’afara, voi cate sezoane din Vikings aveti pe Netflix? La noi sunt doar 4, din 5 nimic :frowning:

pai abia in 24 ian a fost ultimul episod din sezonul 5
nu m-am uitat inca dar le-am inregistrat toate :slight_smile:

La mine nu e nimic din sez 5, nici primul, nici ultimul. Pe cai necinstite numa in rusa am gasit. Intr-o saptamana ajunge mr, cica are el cateva din 5.

ai android box?

aci este pe History dar cred ca nu merge la voi

Pe Netflix?
Eu îl am pe HBO. Sunt 5 sezoane.