Seriale - 2018

pe avion am vazut asta si mi-a placut!
Din pacate seria 2 numai la anul

Imi place, usurel si amuzant.

Pe mine m-a prins “C. B. Strike”.
Tocmai ce-mi cumparasem ultimele 2 volume aparute din seria Cormoran Strike, si ce sa vezi? Am dat peste serial pe HBO Go. Facut de Cinemax.
Si nu ma pot opri.

Bine că ziseși! Îl încep imediat :grin::+1:

Multu’ @ChickyG , tocmai terminasem prima carticea si nu aveam habar ca este serial. Bine aleși actorii, ca-n imaginația mea :slight_smile:

Nici eu nu aveam habar ca e serial, dar pe copertile ambelor carti sunt figurile celor doi detectivi, Cormoran si Robin.

Asa am zis si eu!!! Nu mi se intampla des!
Acum, am ultima carte audibook si tipul care citeste are o voce ff faina si joaca ff bine rolul lui Cormoran.

Aseara, daca nu am avut somn, am bagat The Cry facut de BBC. M-a prins :smile: Poate il termin astazi in DLR cand ma intorc de la birou :smile:

Chiquinelo, ce-mi facusi!
Am terminat asara tot ce era disponibil la CB Strike…si ce m-au fentat cum zice ea “Da” la sfarsit…pfuuu ce m-a nervat acest fapt…si-acu trebuie sa asteptam pana la anul…
Mi-e este atat de simpatica Holliday si cat de tare i se potriveste rolui lui Robin.

Ma pusai pe lista de asteptare la biblioteca pt Lethal White si audio si epub , care se arata prima o execut

Domle, asta-i buba cu serialele.
Cand sa zici hopa, asta-mi place, pac, se termina seria si stai la dieta pana anul urmator.

adevarat dar te forteaza sa gasesti altele si hop asa, te tin toate pe varfuri :slight_smile:
De exemplu am aflat ca apare sezon nou de Peaky Blinders, sunt deja infinit mai happy :slight_smile:

Am dat gata “Informer” made by BBC. Bun, foarte bun serialul. Daca vreti sa intelegeti un pic mai bine Londra si multiculturalismul, recomand filmul.

Dupa ce m-am extenuat fizic sambata, am bingiuit primele 2 sezoane de Unforgotten. Placeee

Multam de recomandare, foarte fain a fost, dar ce spume am, cand ma lasa neterminata! :face_with_symbols_over_mouth:

In weekend am ras si Bodyguard. Foarte, foarte fain!

Pe mine ma enerveaza ff tare fata aluia. Am incercat sa ma uit la serial dar am renuntat dupa vreo 20 de min. Desi am tot citit ca e misto.
Domne, care e faza cu fata constipata pe care o are Gigel?! Pe bune, pricep importanta jobului, dar las-o naibii, chiar nu cred ca exista vreun om care sa fie totul timpul cu mutra de buldog la panda.

Ai putintica rabdare, Gigel devine si el om, ca nah, tot e la moda! :grin:
Lasa-l pe Gigel, e absorbit de propria-i importanta, serialul e chiar bun!

Ma enerveaza de mor! :smile: Cum dracu sa ai nene fatzaul ala de constipat in orice scena?!

Daca zici ca se mai relaxeaza pe parcurs o sa mai dau o sansa serialului.

Dar apropo de jucat, am dat gata Killing Eve.

Cat de misto a putut sa joace Jodie Comer - Oksana, Vilanelle. Absoluta geniala gagica!!

Si guess what?! Evident ca nu a luat vreun premiu. A luat premiu gagica din Grey’s Anatomy. Care da, a jucat si ea misto. Dar chiar nu se ridica la nivelul lui Jodie Comer in acest film. Erau momente cand in 20 de secunde schimba femeia nu stiu cate expresii faciale si personalitati.

Dar nah, presupun ca nu bifa casutele potrivite pentru PC: lesbi, asian, muslim, trans, etc

Zici ca e asa fain? Ia sa-i dau eu o sansa…Incepand de saptamana asta, in functie de cat de mucificata ajung acasa si cat timp am la dispozitie, pana cad rapusa.
Mersic! :kissing_heart:

Mai daaa, uita-te. Sincer, mi se pare pe acelasi palier cu Hannibal. De mult timp nu am mai vazut un serial asa bun.

si mie mi-a placut Killing Eve, cred ca am zis dar pot sa ma si repet :slight_smile:
M-am suparat si mi-am luat cartea 4 Cormoreneasca :grin: Am avut separation anxiety :joy: