Seriale - 2018

Daaaa, si eu simt la fel :smile: Am dat gata ultima cartea. Mi-a placut si asta :smile: Bine, acum avand in vedere ca m-am indragosit de astia doi, imi cam poate pune aia orice crima/plot ca nu cred ca as avea ceva de criticat.

si cireasa de pe tort: canadianca :))

Ahh, corect - coreanca din Canada. Blonda e prea comuna, prea de la tara din Liverpool.

Mi sa pus pata pe A Discovery of Witches de pe HBO Go.
E in ton cu sarbatoarea de azi.
Iar ieri seara am cumparat dulciuri.
Astept colindatorii :ghost::ghost::ghost: acum :joy:
De cand ne-am mutat in Buh, nu exista Halloween fara colindatori.

E o prostie filmul. Cartea a fost mai interesanta.
Nu stiu cum e pe acolo Halloween ul, dar aici e din ce in ce mai dezamagitor :frowning:

Mă uit si eu la A discovery of witches, are scor f bun si pe IMDB si pe Rotten Tomatoes, dar după ce am văzut The Originals, intră mai greu, parcă e prea lent, are cateva personaje adiacente plictisitoare

La mine e primul de genul acesta. Merge.

Pe aici n-ar trebui sa fie nicicum Halloween-ul :smile:, ca doar nu e sarbatoare romaneasca, dar astia mici din cartier au imprumutat-o instant.
Amu, pot sa ma pun de-a curmezisul in calea fericirii lor?

Si eu sunt gatata pe Bodyguard, imi place de numa!
Da’ nu ma pot obisnui cu actrita principala intr-un rol asa serios dupa ce am vazut-o in The Durrells.

Făcut o încercare pe Netflix, love încă de la episodul pilot. Serios, e o combinație irezistibilă: Sherlock Holmes (simpatic și cu accent britanic autentic), intrigi interesante și New York. Mă cam enervează Lucy Liu, ce-i drept - e la fel de interesantă ca un pahar de apă plată - dar na, pot face abstracție de ea.

Acestea fiind zise, BINGING it is :smiley: Trăiască Netflix!

Mi-era foarte teamă, de un Sherlock foarte american, de-aia n-am încercat, până acum.
Mi-e din ce în ce mai greu să ascult bullshit american, ideile alea fumate, în toate filmele și serialele, tonul fie catastrofic, fie propagandistic mobilizator și fazele “comice”, în care se regăsesc elemente cheie ca: vomă, pârțuri, grimase imbecile, repetate până la saturație.
Da, sunt o babă pricinoasă!

Vizionat asta, f bun

terminai The Sinner sezonul 2

Pustiul e senzational si da, mi-a placut si ca ataca sectele, culturile de spala pe creier si exploateaza emotional oamenii. America colcaie de ele!

Pfuuu, sa traiesti @Zambareata am aflat si eu cu aceasta ocazie ca avem si sezonul 2 din The Sinner!

Poate face fiecare o lista cu serialele preferate ale anului 2018, sa putem folosi ca inspiratie pt viitoarele bingiuieli hibernale :slight_smile:

Eu pun in no particular order:
Killing Eve
Safe
Secret City
Split
Unforgotten
Peaky Blinders
CB Strike

din astea de ruleaza la tv si ma destind seara: New Amsterdam, The Resident, Code Black, 911, The Night Shift, Bull, Gone

Por favor, niște seriale pt masculi, să-i burdusesc lapu’ lui mr pana când decolează, adică mâine? :joy:

defineste seriale pt masculi? SEAL Team, SWAT ?

Pai, și cu pac pac, și cu mafioți, pana acum i-au plăcut Breaking Bad, vikingii, house of cards, Asta cu Sherlock american, hmmm… Nu mai stiu

peaky blinders

Deocamdată ii bag Peaky Blinders, Castle Rock, The Last Kingdom, The Looming Tower, The Confession Tapes, Safe, Ozark, Bodyguard.