Seriale - 2018

Da da, ala a fost prima alegere, deși eu nu l-am văzut :laughing:

Băi, nu știu, dar dacă n-aș fi happily married, m-aș mărita urgent cu băietu’ ăsta. :star_struck:

@Daria, is it just me sau așa sexy e accentul britanic în general? :roll_eyes:

Ala sexy e cel posh - upper class :wink: Nu vorbesc toti asa. Dar da, nu esti singura :smile: Insa dupa ceva timp petrecut aici, nu doar ca nu il mai remarci dar sunt momente in care ajunge sa te irite pt ca stii ca e fff lucrata si exagerata treaba ca sa parem cat mai lorzi si upper class.

Vine colega mea directa azi la mine “bune, ce faci?” (la faci cu accent pe i :laughing: ) si mi-a povestit ca a inceput aseara sa se uite la serialul asta. Si ca-i place. Si ca invata si oleaca de romana uitandu-se la el. :grin:

Interesant, o sa-l văd și eu. Astea sunt cele mai bune mijloace prin care oamenii află despre România, filmele artistice, documentarele si vlogurile de călătorie de pe youtube. Evident ca nu o sa-l vad numai pentru ca sunt români in distribuție, ci pentru că l-ai recomandat tu

E si pe lista mea impreuna cu “Prietena mea geniala”. Incepe pe 19.11 pe HBO :wink:

Va place serialul asta?

Eu il urmaresc zilnic, ma distreaza maxim baietii astia doi.

Da, îl urmărim bătrânește, un episod pe seară, înainte de somn.
Mă doare nițel, să-l văd atât de bătrân, pe Michael Douglas. E fain serialul, un pic trist :blue_heart:

Mda, si eu am observat. Trag totusi speranta ca e doar machiaj :slight_smile:

Imi place ff mult serialul :heart_eyes:
Mi se pare atat de…uman! Da, cu totii imbatranim, cu totii avem probleme de tot soiul. Mi-e tare drag filmul :slight_smile:

Dar Danny DeVito, cum vi se pare in rolul urologului?
Au scos toti comediantii buni de la naftalina :heart::joy:

E genial :smile: :smile:

Ia sa imi pun mosuletii diseara, daca nu ma omoara saptamana asta :smile:

E mortal omul! :rofl: :rofl:
O sa vad si eu ceva diseara.

Terminat serialul cu Michael Douglas. Tare mult mi-a placut :smile: :smile:

In weekend am bagat si The Little Drummer Girl made by BBC. Misto realizat. Mi-a placut de blonda ff mult.

Mai cati actori faini au astia in tara asta…absolut socant cum au putut sa strice Dr Who-ul ala si sa il transforme intr-o peltea.
Ma gandeam ca blonda din The Drummer Girl ar fi fost superba pe post de assistant. Apoi am realizat ca s-a dus dracu si assistantul pt ca acum sunt vreo 4 - middle age white man, young black guy, young indian girl. Eeee?!
Adunatura de natarai, ce pretentii sa ai :smile:

OMG! Malkovich :smiley:

@Nancy ia uite :smile:

Pfiuuu, nu m-aș fi gândit la Malkovich în postura asta, dar la prima vedere pare-n tot cazul mai potrivit pentru rol decât Kenneth Branagh :smiley:

Acum mor de curiozitate :smile:

L-am început acum. Am văzut 20 min, pare ok. Mi se pare puțin clișeistic, cineva cu o durere din trecut, încearcă să o ascundă, dar nu scapă ochiului agil, al geniului detectivistic (ăsta e un cuvânt?), el la rândul lui, cinic și genial, în esență, un om căzut, care cu ajutorul ei, redevine un om mai bun.
OK!

L.E.
Are umor mișto. It’s a keeper!

Io CE-AM ZIS? :smiley:

Oricum, ce m-a atras la început a fost intriga polițistă, care e foarte elaborată, cu tematici mereu diferite, e mai mult decât mega interesant :slight_smile:
Sherlock e bonus :smiley: și trust me, umorul only gets better! :smiley: