Seriale - 2018

am verificat iar pe HBO GO, nici picior de viking.
Pe History ro nu dau video-uri. Android box? ce-i aia? :))))
Astept sa le bage pe netflix.

netflixul la noi nu baga asa serie noua abia terminata.

pardon in Europe cred ca e interzisa

mama lor, vad ce-mi aduce mr in lapul lui, in rest de pe unde apuc :smiley:
Platesc netflix, platesc HBO, nu le-ajunge, la naiba! E vina lor daca ma pun pe rele!

Noi avem Netflix dar e foarte slabut, nimic din ce m-ar interesa nu gasesc pe acolo. Vikings si toate serialele populare sunt pe aplicatia Kodi, gratis. Poti sa cumperi un android box pe care sa pui Kodi, asa cum are multa lume pe aici, dar uite, noi nu am cumparat un box special, ci l-am instalat peste tot, pe laptop, pe tablet si mai nou l-a pus sotul pe Xbox-ul lui fii-miu si merge foarte bine.

ce e android box, ca tot nu pricep, e chestie din aia sa-ti faca smart tv? pai am smart tv

Kodi e ilegal in Europa dupa cate am vazut

Poate fi descarcat, dar e gol.

Ah, n-am stiut ca streaming e ilegal in Europa. @Ziggy trebuie incarcat cu diverse add ons si repositories, noi ne-am uitat pe youtube si pe forumuri ca sa invatam cum sa-l setam.

mersi, o sa incerc. Ilegale is multe aici, dar noi traim periculos :)))
Pai la cate site-uri de filme online sunt, n-ar avea astia loc in trezorerie pt amenzi si nici loc in puscarii :))) Dar mie nu-mi plac online, tre’ sa stau lipita de el.

OK, atunci nu ma mustra constiinta ca te-am indrumat spre streaming. Eu am filme multe pe Placenta, dar astia in video vad ca au pus Exodus, e bun si asta, nu zic nu. Urmareste toata instalarea pana la capat, ca sa vezi cum pui si subtitrarea.

Daca tot am deschis subiectul, citisem articolul asta:
http://www.wirelesshack.org/top-best-working-kodi-video-add-ons.html

doar Covenant folosesc din cele enumerate…

oricum vreau sa spun ca’s fan Floki. Si Ragnar, dar l-au ucis :disappointed_relieved:
Iar pe Rollo il detest, un tradator si un papitoi.

Ivar face tot sezonul asta

Eu savurez, în doze mici, Marseille, sezonul 2.

Si eu la fel :heart_eyes:

M-am mai relaxat cu Loudermilk pe Amazon:

Am terminat Marseille, tare fain a fost, aștept sezonul următor…
Acum am început ăsta și promite mult.

Am scris si eu de el dar la minii serii. E fain, mi-a placut!

Serial danez, Rita. Sunt la sezonul 2 si abia astept ocazia sa fac un maraton ca sa-l văd tot. M-a prins asa de tare incat am fost nevoită sa trisez si sa vad ultimul episod, altfel ramaneam lipita de computer 4 sezoane. Rita e profesoară la o școală primară (clasele I - IX), rebela, nonconformistă, anti political correct, foarte iubită de catre copii, cu o viață personala plina de probleme trecute, prezente si viitoare

Am vazut cateva episoade pe la al 7-lea parca m-au pierdut un pic, prea multe flashback-uri intrerup povestea, dar o sa continui caci sunt curioasa cum se termina. Din aceiasi categorie face parte Counterpart, a inceput cineva sa il vada? Cum e?
Noi o taraim saptamanal cu X-Files, episoadele de pana acum au fost captivante, cu exceptia porcariei de saptmana trecuta, care culmea are un scor imens pe imdb. Pe bune, am crezut ca vor fi fluierati si nu aplaudati.

As vrea sa vad un alt serial de aventura/istorie acum ca s-au terminat amandoua Vikings and
Knightfall.

Sib, nu sunt flashbackuri in sezonul 1 si deocamdată nici in sezonul 2. Din ce am vazut eu apar in ultimul sezon, ca explicație, dar nu l-am vazut decat asa: sezonul 1 integral, sezonul 2: 3 episoade, sezonul 4 :ultimele 2 episoade ca sa ma desprind de laptop si sa il pot urmari in tihna acum