Seriale - 2018

Am terminat aseara sezonul 1, cele 10 episoade, cu exceptia celor in care au lungit-o prea mult si la care am atipit :))) mi-a placut sezonul asta.
Eu nu am vazut sa aiba si alte sezoane in afara de primul, nici pe imdb nu sunt mentionate. Tu unde le-ai gasit?

Pe un site romanesc de seriale, administratorii sustin ca nu e ilegal, dar trebuie sa ai un adblock serios in browser si nervi sa inchizi siteurile parazite

Pe IMDB sunt mentionate toate cele 4 sezoane, uita-te in linkul pe care l-am dat mai devreme

Nu am auzit de vreun site romanesc legal :wink: Sustin si ei diverse, doar nu ai vrea sa spuna direct: Suntem hoti ca psdistii :smile:

Atunci cand siteurile de filme sunt prea lente (romanesti sau străine) mai folosesc o aplicatie numita popcorn time. Există si versiune online.

Daria, nu piratez tot, ma uit si pe siteuri romanesti si straine, platesc abonament HBO, as plati si NETFLIX, daca nu as fi supărata ca au anulat Sense8, dar ce voiam sa zic e ca serialul danez Rita a fost difuzat de catre NETFLIX

@Kim Fiecare le stie pe ale lui, nu ne scoatem in fata clasei aici :wink: Doar ziceam ca mint cu nerusinare romanii care au site-uri cu seriale si filme.

Am incercat sa ma uit la Rita, dar a fost ceva ce m-a iritat si am renuntat repede la el. Ia sa ii mai dau o sansa.

Pe mine m-a contrariat ca tipa si-o tragea cu directorul in școală, la fel de tare cum m-au contrariat doctorii din Grey’s Anatomy care si-o trageau in spital si asta pt ca mie serviciul imi inhibă tot erotismul :slight_smile: :slight_smile: :). Dar pe langa asta sunt atatea chestii grozave, de exemplu cum a gestionat Rita chestiunea cu interzicerea zaharului in scoli. Si chiar viata ei amoroasă, faptul ca nu se poate abtine :slight_smile:

E posibil sa ma uit la alt film? Uite linkul de pe imdb cu serialele, arata doar sezonul 1

http://www.imdb.com/title/tt2261227/episodes?ref_=tt_ov_epl

Tu te uiti la Altered Carbon, l-am vazut si eu. Dar eu vorbeam despre Rita, serial danez https://m.imdb.com/title/tt1973692/

Suntem de groază amândouă :slight_smile: . Important e ca am reusit sa ducem conversația vorbind despre seriale diferite…ha ha haaa

E niste adevar la mijloc, adica pt useri nu este ilegal, la noi se pedepseste doar distribuirea (nu cred ca s-a schimbat ceva). Daca descarc ceva, nu’s eu de vina, ci cel care-l distribuie. La asta cred ca se refereau si ei, nu este ilegal pt useri sa acceseze si sa vizioneze seriale.

Eu nu downloadez nimic, le vad online. Download f rar cu popcorn time, atunci cand nu pot viziona online

Nu vad prea mare diferenta intre aceste doua actiuni, pt noi sunt la fel de “nu e ilegal” . Online ma uitam si au acum ceva ani, dar nu mai tine poanta, imi trebuie 2 zile sa vad un film cap coada :joy:
Neflix e plin, n-am eu timp cat content are. De descarcat mai mult pt mr., ii umplu laptopul cand pleaca. Doar ca in ultima vreme mai multe imi aduce el :)))) A venit el din mijlocul oceanului cu vreo 6 episoade din Vikings sez 5? A venit! :joy:

Ca tot am amintit mai devreme de Grey’s Anatomy, tocmai am citit ca mai pleaca din serial doua personaje simpatice: April si Arizona

L-am abandonat din sezonul 9 cred, de cand i-a ucis in masa, cu avionul ala. Am zis naaah, nu ma mai uit, mi-l omoara si pe Alex si n-as suporta :laughing:
April a devenit simpatica? A trecut de etapa virgina nevrotica?

Oh, daaaa…April a devenit simpatică :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Alex e in viață si amorezat, dar a murit Derek

Serios acum, madam asta de-l face e ucigas in serie, de la momentul avionului am zis ca refuz sa-i mai urmaresc fanteziile morbide.
Lasa-ma sa ghicesc cu Derek, habar n-am, dar intuiesc tot o moarte violenta. E ca in The Walking Dead…who’s next?!? Clar, nimeni nu pleaca pe picioare din serial!

Ziggy, nu mai fac spoiler :). Uită-te, zic doar atat, ai ghicit-o cu moartea violentă si neașteptată

Nu e niciun spolier, probabil ca fetele care inca il urmaresc au vazut deja. Nuu, nu ma uit, m-a traumatizat destul morbida aia :)))) Mai bine se juca sims si-i killarea pe aia in diverse moduri, nu-si mai batea joc de sufletele noastre :))
Nu, l-am abandonat si nu revin la el never ever si-n vecii vecilor! Amen!