Seriale - 2018

Am trecut si eu pe incetinitorul la The Walking Dead de cand a fost ucis Glenn. Il mai vad din doi in zece cand nu am altceva de făcut, nu mai sunt la zi. Dar la Grey’s ma uit cum apare un nou episod…deocamdată

Haha, iar imi dai vesti! Nici de Glenn nu stiam. Si TWD_ul l-am scos din program acum vreo 2 ani, ma plictisea, dupa sezoane de stat cu sufletul la gura. Oricum am inteles de la voi ca a devenit o lalaiala si o poveste fara sfarsit.

Si eu am renuntat la Grey’s. A ajuns o peltea lungitaaaaaa rau de tot.

Oh, nu. La Grey’s si Supernatural raman pe baricade până la sfârșit.

OK, m-am linistit ca e doar un sezon, altfel cautam ca nebuna pe net.

Mie-mi place The Good Fight, continuare la The Good Wife.
Sunt fan Christine Baranski.

L-am auzit pe musiu zicandu-mi de The Good Fight. Si am zis ca face misto de mine si ca are chef de trolat cum ca ar fi continuarea de la The Good Wife. Parea genul lui de trolat asa ca nici macar nu m-am obosit sa verific.
Pfuuuu :joy::joy: Multam @ChickyG

:joy::joy::joy:
Hai ca te-a iertat de data aceasta, chiar ti-a spus adevarul.
Imi plac si actritele din serialul nou.
Joaca inclusiv Rose Leslie, Ygritte din GoT.

:joy: si e deja la sezonul 2 :sweat_smile:

Pai io ce sa-i fac daca by default ii place sa ma troleze si sa faca misto?? Cand chiar le zice bine, nu-l mai iau in seama :smile:
Adevarul este ca nici numele serialului nu l-a facut mai credibil :smile: The Good Wife, The Good Fight…ppffff

Lasa ca e bine ca sunt deja la al doilea sezon. Fac un binge sanatos cand o sa am timp liber.

Chiar astept feedback.
Eu eram un pic dezamagita ca s-a terminat The Good Wife, dar mi-am revenit repede.
M-a prins noul serial.

Am vazut si eu primele 2 sezoane din Rita
M-a durut sufletul pentru Erik, adolescentii pot sa fie atat de cruzi.
Hjordis e personajul meu favorit: e asa blanda si vulnerabila, dar curajoasa in acelasi timp. Mi-a placut episodul in care incearca sa le convinga pe fete ca toate sunt frumoase in felul lor si nu trebuie sa se rusineze de corpul lor.

O sa ma uit si la utimele doua sezoane, desi sunt un pic dezamagita de ce intorsatura au luat lucrurile in ultimele episoade din sezonul 2.

Si sezoanele 3 si 4 merită urmărite. Mai ales faza cu testele naționale din sezonul 3, m-am distrat copios. Sezonul 4 e un pic mai ciudat din cauza flash-backurilor, dar oferă o incheiere frumoasă, din punctul meu de vedere. Si mie mi-a fost mila de Erik, dar prea era blajin si politicos si cumsecade. Nu merge intotdeauna asa. Au fost doua palme in sezonul 2 care m-au uns pe suflet, stii tu care :slight_smile:

am vazut 4 episoade din asta

imi place din ce in ce mai mult
cautam de ceva timp un serial englezesc de genul

chicky vazusi ultimul episod? am de comentat :wink:

Il vazui ieri seara pe cel cu Diane calcand stramb si Lucca cazuta pe oo :joy:
Bun asa!
Pe acesta vrei sa-l comentam?
Din start, tre’ sa declar ca-mi place mai mult noua achizitie a Dianei, parca e altceva decat consortul din dotare.
Si de Diane imi place mai mult, asa relaxata. Vreau si eu ce ia ea :joy:
Frate, si ce barbati misuna in US de sunt asa sarmanti la +60?!!
O fi doar in filme valabila treaba asta?
Ca la noi n-ai la cine te uita dupa +50, sunt rigizi, misogini, muraturi de-a dreptu’.

haha, m-a luat prin surprindere cu gravideala si acum vreau musai sa afle tatal!!! imi placea de ei in cuplaj

achizitia Dianei a fost doar de-o noapte, parerea mea.
Marissa e foarte tare :slight_smile: mor de ris cum ii imbirliga pe toti si obtine tot ce e nevoie :wink:

Daa, si eu astept cu nerabdare momentul cand tatal va afla ca “vom avea un nepotel” :joy:
A propos, pe taticul Colin il confund, nu stiu de ce, cu actorul care-l interpreta pe Ramsay in GoT si din cauza asta mi-e antipatic, desi personajul interpretat in TGF are sex appeal.

aduce asa cu ramsay dar nu se compara :slight_smile: plus ca e clar ca sunt lulea unul dupa celalalt!
In alta ordine de idei : fostul Cary din The Good Wife joaca in The Resident, cu medici, imi place! Iar fostul Eli Gold joaca intr-unul nou nout, am vazut doar primul episod: Instinct, pare usurel dar dragut.

Ia sa-i dau o sansa lui The Resident, multumesc pt recomandare.