Seriale - 2018

cum il vad cum ii transmit ca-l astepti la o cafea intre flori…de-aia te pregatesti tu asa cu gradinita aia din balcon

Duminica revine: 2 episoade de The Handmaid’s Tale sezonul 2!

Le Chalet pe Netflix. M-a prins rau de tot. Aruncati un ochi pentru ca merita :wink:

L-am inceput ieri! :smile:

O singura grija am: sa nu ma lase astia cu misterul neelucidat pana la Sfantu’ Asteapta :smile:

Mai tineti minte serialul Dinastia? Pe acelasi stil ca Dallas, Falcon Crest etc

Sambata noapte nu aveam somn si vad pe Netflix: Dynasty! Serial nou. Puteam paria toti banii ca e o porcarie. Dar am zis, hai sa ma uit jumatate de ora, in cinstea vremurilor de mult apuse cand ma uitam la genul asta :smile:

Eram copil cand ma uitam la Dinastia vietii, deci clar impresiile sunt usor alterate de trecerea timpului. Dar!
Parca aveau mai mult sens pe atunci genul asta de filme. Parca, parca erau cat de cat coerente.

Ma uitam la serialul nou si incercam sa imi dau seama daca nu cumva e de fapt o comedie :smile: Asaaaaa scenariu prost, dialoguri imbecile si actiune fara sens…mai rar!!!

Concluzia: nici telenovelele astea nu mai sunt ce erau o data! Dupa 15 minute am concluzionat ca sunt prea batrana pentru astfel de capodopere :smile:

Same here! Vazut pe sarite, in noptile cu munca multa, cand tre sa-mi mearga ceva in background ca sa-mi ridic ochii din Excel-uri.
Mi s-a parut de-un amatorism, jenant!

Daaaa! Cred ca daca ne punem toate de aici, sa scriem o telenovela pe stilul asta, avem rezultate mai bune.

asta promite

OMG cum e asta! Sunt la episodul 4 din primul sezon si deja stau cu sufletul la gura

Daa? Bine ca ai zis ca e misto. M-am uitat la vreo 15 minute din primul episod si nu ma prinsese.

Primul episod si eu l-am urmarit mai greu. Dar am continuat fiindca toti la serviciu vorbesc numai despre asta si am zis sa ii dau o sansa. Deja din episodul 2 incepe sa se incinga atmosfera. Iar la episodul 3 am stat cu sufletul la gura. Actorii joaca bestial, cel putin cel care si-a luat rolul de sef al gangului are o privire de nebun.
Si imi mai place si ca e in spaniola :slight_smile: in ultima vreme, am facut o pasiune pentru serialele europene.

Okie :slight_smile: Multam de pont :kissing_heart:

As fi putut paria ca este o plicticosenie absoluta :blush:

Eu am inceput The Handmaid’s Tale. Foarte tare joaca gagica. Bine, mi-a placut de ea si in Mad Men, dar parca aici e mult mai buna.

Am vazut si eu un pic din The Handmaid’s Tale. La un moment dat, am uitat de el. Mi-a placut, dar doar ce citisem cartea si nu m-a mai tinut in priza serialul.

Ahh, e de inteles atunci. Eu nu citisem cartea desi o aveam in kindle de multi ani. Mai bine :smile: Pentru ca imi place mult cum e facut filmul.

Nu acelasi lucru as putea spune despre The Terror. Cartea a fost misto si m-a tinut in priza. Nici serialul nu a fost chiar rau dar au schimbat prea multe iar sfarsitul a fost cam fara sens. Iar pentru ca deja citisem cartulia, a mers cam greu cu filmul.

Am inceput sa-l vizionez ieri seara, imi place.

@ChickyG vazusi pe Diane revenita in puteri?

Interesant articol:

Atwood says she was inspired in part by Nicolai Ceausescu’s preoccupation with boosting female birth rates in Romania, which led to the policing of pregnant women and the banning of abortion and birth control, not to mention the murders of dissidents by the Ferdinand Marcos regime in the Philippines.

N-o vazui, am ajuns pe la 2130 acasa ieri seara. Si nici in urmatoarele 2 zile n-am cand.
Nu povesti nimic, revin cu tema facuta asap :slightly_smiling_face:

@ChickyG Cat ma mai amagesti?? :slight_smile: Te astept, Ca si cand, numai dragostea noastra ar fi pe pamant…etc etc deja visez si scenele din urmatorul episod pe care mi le tot arata la reclama

M-a impins necuratu’ sa pun ultimul episod cat imi servesc micul dejun.
Frate, moartea caprioarei, curat!
Mananc si plang, vorba lui Labis.