Seriale - 2018

Cred ca l-am vazut pe HBO Go :thinking:

Am pus si eu ochii pe el cand cautam un film pe HBO Go.
Sandra Oh imi place, Jodie Comer a fost o surpriza placuta in Printesa Alba si Regina Alba.
Ar trebui sa fie un serial bun.

Eu am terminat Howards End.
Aveam asteptari mai mari din punct de vedere al scenariului, dar a fost o experienta agreabila.

Sandra e mortala ca de obicei :grin:

Pffuuaiii, am terminat aseara primul sezon din The Rain. Acum eu ce fac pana apare urmatoarea serie?! :smile:
Foarte misto!! I-a batut la fundul gol pe aia cu The Walking Dead. Aia cred ca faceau 456 de sezoane din cata actiune a avut The Rain-ul intr-un singur sezon. Au facut danezii treaba buna de tot.

Am facut si eu maraton cu The Rain, mi-a placut mult. Posibil sa ma repet, dar se mai uita cineva la Siren?
https://m.imdb.com/title/tt5615700/

Noi ne uitam la asta si ne place tare. Din pacate, trebuie sa asteptam un nou episod, in fiecare saptamana.

Zici ca suntem pe vremea Sclavei Isaura! :joy::joy:

Am inceput si eu sa ma uit la Safe - imi place :wink:

In rest, neuronul s-a relaxat cu Lovesick https://www.imdb.com/title/tt4051832/

Ahh, si imi place mult de tot Cloak & Dagger, pe Amazon. Initial, cand am vazut ca e din categoria Marvel, nu am vrut sa arunc nici macar un ochi.
Dar m-am inselat, e fain rau. Nu se compara cu Avengers si restul. Pacat ca este doar un episod pe saptamana.

mi-a placut Safe, foarte bine jucat. No one knows anyone…not really

Eu cu Humans sezonul 3, nu stiam ca a apărut, am vazut aseară 5 episoade

pentru fane:

M-am apucat de Humans. Fff misto, imi place mult de tot. Merge si la fix cu Homo Deus pe care o citesc acum.

In primele episoade ma gandeam: daaa, tare mi-ar mai placea o astfel de menajera. Pe parcurs, m-am mai linistit :smile:

asta e obsesia din ultimul timp

Au apărut primele doua episoade din Sharp Objects pe HBO.

Am văzut doar primul episod.
Voi continua sa urmăresc serialul, pare interesant.

Eu m-am uitat la Good Girls. Un fel de Desperate Housewives combinat cu Breaking Bad. Mi-a placut.