Seriale - 2018

Dacă v-a placut Karate Kid ăla vechi si grozav, să vă uitați la serialul Cobra Kai produs de youtube. Veți revedea personajele din film, acum cu familii si copii. Incredibil de bun, am vazut primul sezon intr-o seara, abia astept sezonul 2. Are scor 9 din 10 pe IMDB

Inca un serial foarte bun la care tocmai astept marea finală este The Originals, un spin-off al serialului Vampire Diaries la care nu am putut sa ma uit desi sunt pasionată de filme cu elemente supranaturale, din simplul motiv ca mi s-a parut plictisitor după ce vazusem True Blood.
The Originals m-a captivat, toată lumea (critici si spectatori afirmă ca este mai bun decat Vampire Diaries), actori exceptionali, poveste, emoții

Am văzut câteva episoade acum vreo 4-5 ani, l-am abandonat, nu mai știu motivul, dar sigur era unul întemeiat :joy:
TVD l-am aruncat cat colo după 1,5 episoade, din motiv de dat prea mult ochii peste cap.
În concluzie da, este mai bun decât primul.

Vazut ultimul sezon din Orange is the new black. Mi s-a parut cel mai bun sezon de pana acum.

Saptamana viitoare apare Better Call Saul. Abia il astept.

asta mi-a placut din prima

la asta primul episod a fost greu digerabil, chiar voiam sa renunt, dar am insistat si devenit fan

Harlots mă interesează foarte. Unde l-ai văzut? Stream sau pe șestache?

colocatarul l-a gasit pe nu stiu ce site, am sa ma interesez diseara si-ti scriu
acum nu stiu decat ca e un site arabesc unde apare reclame la pistoale ;))))))))))))

Haoleu! :hushed:
No, las ca pana una alta mi-am facut cont si pe Prime Video. Ca ardeleanu’, sa fie acolo, sa nu trebuiasca!

Foarte, foarte bun, Cumberbatch se întrece pe sine! Pe HBO.

In Germania nu exista HBO :sweat: , trebuie s-astept pana-l cumpara Netflixul sau Amazonul, neaparat vreau sa-l vad.

Sky? Cred ca ei au ceva intelegeri cu HBO , la voi. Cel putin, asa ma informa nepotul, ca sunt niste oferte acolo, Sky Go, parcă se numește, una din ele.

Ah da, ai dreptate, pe Sky este. Numai sa-mi fac un abonament de test, altfel Sky-ul nu mai e deloc rentabil de cand are concurenta mare. Mersi! :kissing_heart:

Am bingiut weekendul asta Uncle made by BBC. Nu inteleg cum de mi-a scapat pana acum :smile: Dar tot a fost bine ca l-am putut vedea cap-coada pe Netlix.
Mi-a placut la nebunie :heart_eyes::heart_eyes:

Revin…ziceam ca nu mi-a placut The Vampire Diaries dar mi-a plăcut mult de tot The Originals. Pe doua dintre fetele de acolo le stiam deja din H2O Add water (sirene). Motiv pt care m-am hotărât sa vad si The Vampire Diaries. A mers un pic mai greu cu sezonul 1 care parea Twilight reloaded, dar de cand am trecut la sezonul 2 in care au aparut originarii am căpătat dependență. Simt nevoia sa fac dreptate unui serial pe care l-am calificat ani de zile “boring” din cauza primului sezon. Urmaresc si eu o grămadă de seriale si filme care au legaturi mai mari sau mai mici cu realitatea contemporană, imi plac in special cele britanice, dar nimic nu se compară in a-mi creea o senzatie de bine cu serialele “fantasy”. Cu cat mai departe de realitate cu atat mai bine, cam asa ma simteam in copilarie cand ascultam sau citeam povești

De vreo doua zile ne uitam la The Innocents. Actorii joaca bine, povestea este originala (sau cel putin asa mi se pare mie care nu sunt mare consumatoare de fantasy) si are si un ritm alert povestea.

Am ajuns la zi cu Castle Rock. Foarte, foarte misto!

StartUp. Promite mult de tot!

Ai putea crede ca e doar imaginatia scenaristilor la mijloc daca nu ai trai printre englezi. Nope, chiar atat de la extrem sunt duse unele chestiuni. Am ras cu lacrimi la cateva episoade.

Te tina in priza. Nu e chiar rau.

Nu stiu daca ati pomenit de Gone. Cică e din 2017 , văzui asara pilotul si mai vreau :slight_smile: