Seriale

Vezi articolul din primul link. Am pușcat de nervi :angry:

Ahhh @Samoa asta e unul dintre multii idioti care se chinuie sa gaseasca motive de comentat. Eu m-am enervat la inceputurile sezonului. Dupa fiecare episod apareau articole cretine ba ca asta e de fapt sadic (WTF??!), ba ca nu stiu ce efecte speciale au folosit etc.
Cred ca in principal vorbeste invidia din ei :joy:

Iar asta din articolul pus de tine e chiar cireasa de pe tort pentru ca Attenborough nu scapa vreo ocazie sa nu sublinieze ca sunt specii pe cale de disparitie, ca interventia omului a distrus si distruge multe etc.
Prostie combinata cu rea vointa.

Început azi. Dacă avem norocul să o țină pe linia asta, ferice de noi, îmi place de mor. Și-mi aduce aminte de Assassin’s Creed Syndicate, gri, sumbru, sordid, nerafinat.

am inceput asta si nu ma pot opri

e surprinzator si te face sa te gandesti la o gramada de posibilitati :smiley:

de ignorant insa textele specific americane si cuvantarile patrioate :)))

@snowdrop si mie mi-a placut Designated Survivor, A inceput mai slabut asa si usurel. Dar a prins avant pe parcurs bine de tot.

Am vazut aseara ultimul episod din Sherlock. Hai ca a facut treaba buna BBC-ul. fff fain. Mi-a placut mai mult decat penultimul sezon.

Pe Netflix au bagat multe seriale internationale, misto rau de tot.

Am vazut Mossad 101 - actiune, cu drame construite bine, personaje credibile, umor de calitate. Sincer, genul de film pe care nu prea il mai vezi la americani.

Acum ma uit la 3%, serial brazilian - dystopia style. Foarte destept.

a vazut cineva asta nou cu Jude Law pe post de popa rau??merita?

Ohh daaaa!! L-am vazut eu. E o minunatie de serial. Nu stiu de ce nu a prins mai bine. Probabil pentru ca are o tenta f puternica de “out of the box thinking”.
Musai, musai incearca-l. Iar Jude Law a jucat de sa moara toti dusmanii :heart_eyes: :heart_eyes:

oooo, iara nu au zilele destule ore…il bag la primu weekend cu ploaie si frig

Fix pentru asta mi-am activat eu azi hbo go! :laughing:

Dezvolt o pasiune pentru serialele europene, de departe mai realiste si fara atata element bombastic, cum au cele americane.
Saptamana trecuta am vazut:

Politist, bine facut, ceva mai incet decat filmele/ serialele de gen, dar mie mi-a placut. Adica nu e extrem de solicitant, dar nu cazi in plictis.

Apoi am vazut asta, scurt, doar 6 episoade. Are umor, e nitel sarcastic, putina drama, un serial usurel, il vezi in timp ce-ti faci unghiile si te bucuri ca ai liniste.

Duminica am vazut episodul 2 din Taboo. Bohooohooo, e atat de misto! Nu ma mai uit, pana nu se termina sezonul, sa pot baga un binge adevarat!

Fix asta discutam noi zilele trecute. Pe Netflix au bagat astia o multime de seriale faine rau de tot, de toate natiile.

Si Marseille cu Gerard Depardiu e misto rau. Dar e mai pe politic, social Oricum bun de tot

Marseille l-am vazut inca din vara si era imediat dupa ce vazusem House of Cards, toate sezoanele. Aceeasi tema, insa, desi House of Cards e foarte, foarte bun, am remarcat ca Marseille avea o doza de realism care in House of Cards lipseste. Sau poate e din cauza ca eu nu cunosc atat de bine USA…
Foarte, foarte fain, astept sezonul 2, dar nu stiu nimic despre data la care s-ar lansa.

Merci de Taboo, ma uitai ieri la cele 2 episoade.
Acum sa videm restul ca ne haleste curiozitatea:)
Tom Hardy pare-se ca e cel mai probabil sa fie noul Bond… si Nolan sa regizeze Bondul…naprasnica combinatie!!!

cu popa cel Jude Law inca nu m-am imprietenit…

Hihi, cu hbo go imi reveni cheful de seriale. Acum mai am doua episoade din The Fall si arunc si eu un ochi la Tabu. Din popa am vazut jumate din primul episod si l-am trecut pe lista de altadata.
Dar au ceva ceva si astia, ma incanta mai mult decat Netflix. Netflix-ul din Ro, de asta vorbesc, cu f f putin continut. Nu mai zic ca e doar 13 lei cu tot cu pachetul hbo pt tv.

Băh, se mai uită careva la Vikings?
Eu sunt geană pe el, în fiecare săptămână. Nu mai e la fel, au slăbit ritmul și parcă e mai static, dar nu mă las, trebuie să ne pună pe duduială, curând, nu?

Câte sezoane are vikings asta? Poate ma apuc de el in weekend

Ăsta e sezonul 4. Ongoing.
Dar s-a liniștit puțin prea mult, pentru gustul meu, aștept cu nerăbdare, să mă ia prin învăluire, again :stuck_out_tongue:

Văzut primul episod, facem un duș și trecem la al doilea.

A inceput noul sezon din Call the Midwife. Pffuu ce m-au enervat cu niste schimbari pe acolo. Dar tot fain este.

Hahahahahahah :)))))))))))))))))
ca tot vorbeam pe partea cealalta de prostie omeneasca. A inceput aseara un mic serial drama BBC. Interesant…dar nu stiu daca va incepe sa fie un picut mai alert. O sa vad daca mai am chef de el.
Anyway, la ora cand a fost Apple Tree Yard a fost Sherlock :)))))))))))))
Cum sa te uiti la un film si sa crezi ca e altul?!?! :joy:

Vazut Taboo. @Samoa tareeeeee, tare rau de tot!!! Abia astept sa mai vad pentru ca mai am cateva episoade nevazute ;)))
Zici ca e Assassin’s Creed meets Rocambole si Misterele Londrei de Paul Feval :heart_eyes: :heart_eyes:
Si joaca Tom Hardy de sa dai cu caciula de pamant.