Seriale

M-am apucat si eu de el, inca ma chinuie primul episod, nu l-am terminat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ori nu mai am eu rabdare… nu stiu.

Primul episod a fost mai greoi intr-adevar. Si eu era cat pe ce sa renunt pe la jumate, dar am insistat pentru ca imi placea cum era filmat si stilul.
Si bine am facut. Dupa primul episod incepe sa intre tot mai serios in actiune, drama, conflicte. Acum vreau sa citesc mai mult despre East India Company…ca am citit eu o cartulie de istorie pe tema, dar asa imi place filmul ca as cauta ceva fictiune misto din perioada aia.

eu am facut maraton The Fall in weekend, mai am ultimele 2 episoade. pe netflixul meu nu e Vikings :frowning:

Cautam acum carti scrise cu actiunea in perioada aia secolul 18, London, East India Company etc.
Si citeam si de serial. Povestea serialul e scrisa chiar de Tom Hardy :smiley: Fff tareeee. Ia uite unde zacea Paul Feval-ul :smiley: :smiley:

It is created by Steven Knight, Tom Hardy and his father, Edward “Chips” Hardy and based on a story written by Tom.

Vikings e pe HBO.

Taboo e foarte tare, pe mine m-a prins de la primul episod.
Stau cuminte, până se termină sezonul, că vreau să bag un binge :grin:

La noi e pe History Channel impreuna cu documentarul despre cum l-au facut The Vikings Revealed. Nu e e pe HBO Canada.
O sa gasesc online primele sezoane.

Oh. JAMIEEEE :heart_eyes::blush: :laughing:
@Zambareata Cand il termini sa-mi zici parerea despre ultimul episod, ca eu si acum clocotesc!

m-as uita azi dar am meciuri deseara
Probabil maine ii vin de hac :slight_smile:
Acuma ma facusi curioasa rau :slight_smile:

asa deci sincer, exact asteptam sa se sinucida.
Dar nu am crezut ca ea va trezi in el toata ura si violenta psihopata de pe lume…
e foarte dur serialul asta si de fapt care e mesajul?

Cert este ca atunci cand vezi acest serial poti intelege de ce l-au ales sa joace 50 shades. problema este ca in ala joaca atat de prost si e complet pe langa personaj…doar daca asa l-au pus sa joace…aiurea complet

In 50 shades nu mi-a placut nici mie, nici nu am reusit sa vad tot filmul. Eram deja in limba dupa el din The Fall.
pe mine m-a socat lejeritatea cu care au tratat un psihopat extrem de periculos, in spital flu flu, in ala de nebuni de ziceai ca e la pension… mai ales dupa ce a atacat in halul ala politistii!! Statea omul linistit la entertainment, in loc sa fie in lanturi, camasa de forta, plus sapte lacate. Nu ma, el zburda liber. Iar medicul mai sta si cu el ochi in ochi, singur in cabinet. Si te gandesti… oare asa se intampla pe acolo si prin tarile vecine? Atat de lejer sunt tratati cei dovediti a fi foarte foarte periculosi? Din pacate… se pare ca da. Pt ca drepturile omului!
Gagica a tot avertizat, a insistat asupra masurilor de siguranta.

vazut vreo 3 episoade din Paranoid. prea enervante personaje pt mine.

The Bridge a vazut careva?
am inceput Stranger Things si mi-s foarte simpatici copilasii:)

Din cauza de Taboo nu dorm eu la ora asta, iar Tom Hardy e :heart_eyes: :heart_eyes: :stuck_out_tongue_winking_eye:

Hahaha, I told you :joy:
Să nu vă puie dracu să băgați spoilers, că eu îl păstrez până la sfârșitul sezonului!!!

Am vazut sambata live pe bbc. Nu am avut rabdare sa astept ;)) Acum il astept pe urmatorul sambata asta…cred ca e ultimul episod. Dar nu stiu daca mai urmeaza vreun sezon.
Ca asa au o manie astia de la BBC cu serialele lor scurtttteee si cu pauza mare…de uiti naibii la ce te uitai.

are 8 episoade. si eu astept sa se adune toate

Am vazut London Spy (Netflix), a fost un mini binge de o seara si o dimineata.
E relativ lent, fara a fi plicticos, are dialoguri faine, actori buni si per total, tine interesul treaz. Recomand:

Am inceput Case, un serial islandez, pare so-so

Si mi-am incalcat promisiunea, am vazut restul de episoade Taboo…Whooaaa…mai vreau! Dati-mi! :heart_eyes:

Si eu am vazut episodul 7 aseara. Mamaaa, ce sa zic, visceral! :astonished:

7?? eu vad ca in 18 Feb abia iese 7 si ca sunt 8 in total
sa nu bagati spoilere, please!

Au, nu, scuzeee! Am verificat acum pe aplicatie, 6 am vazut aseara. Pe de alta parte uraaa! aseara eram oficata la gandul ca mai e doar un episod!

Am vazut si eu aseara ultimul episod aparut. Deci mai avem doar unul singur si gata sezonul sau serialul de tot - ca inca nu m-am lamurit daca va urma si sezonul 2.