Seriale

pai daca nu le-a scos aburitul asta ultimele. Cele 5 le-am citit mult nainte sa se vorbeasca despre un posibil serial. Nici nu stiu daca a avut in cap sa mai scrie sau a fost prea buna oferta si s-a hotarat sa mai scoata un ban.

Si am uitat sa spun ca ma uit la The Good Fight si imi place (un fel de colaterala urmare a The Good Wife)

L-au presat ăștia de la HBO. A zis că el scrie încet și e și fixist și schimbă și taie și iar începe.
Ultimele sezoane nu sunt 100% inspirate după ce scrie el. E mâna scenariștilor, în procent destul de mare.

M-am indragostit de Jason Momoa. Chiar nu stiu ce a fost in mintea mea sa refuz GoT atatia ani.
poate am noroc si il visez :laughing:

Lasa @Ziggy acum bagi la greu si le vezi pe toate la foc incins :smiley:

Da da, am ras primul sezon deja! :grin:

Eu n-am vazut nici pana in ziua de azi GoT, dar pe Momoa il consider bunaciune calitate 1A cu steluta de nu stiu cand. Si un mare plus de la mine are ca-i partenerul Lisei Bonet. Pare un tip interesant, pe langa cum arata.

Ieri, cautand informatii despre el, am aflat ca a fost in Romania acum cativa ani si ca e un tip super fain. Si un ranjit :grin:
Chiar e misto GoT, chiar e misto… si iti spun eu care nu am nicio treaba cu genul fantasy, cu razboinici samd

Am început “Fauda”.
Are potențial de binge. Revin.

Ahh, Fauda mi-a placut mult de tot! :heart_eyes:

Season 7 will premiere simultaneously on Sunday night, July 16 on at 9pm ET on HBO in the US and at 2am on Monday, July 17 on Sky Atlantic in the UK. But if you can’t stomach the thought of staying up so late, there’s always the repeat viewing later in the day at the more manageable time of 9pm to look forward to.

Bring it on!

Mai bine ar aduce cartea :smiley: sa incheiem o data pentru totdeauna capitolul asta :smile:

Păi n-auziși că n-o termină nea omu’ ăla de mâzgălit?
Io de când tot aștept! Să-mi iau un of de la suflet!

Sezonul 6 a fost cel mai frumos. Nici ca-mi trebuia cartea. Din experienta volumelor deja aparute: multa lalaiala, e clar ca l-au platit la nr de pagini.
Asadar, prefer de departe filmul.

Mie mi-au placut cartile ff mult si sincera sa fiu as fi preferat sa imi termin povestea tot cu o carte. Dar nah…ne conformam, ce sa facem :smile:

Bai nene cataaa lungealaaaa au facut astia din ultimul sezon din Walking Dead.
@snowdrop astia si-au cam batut joc de noi. Am vazut aseara episodul final…si imi venea sa arunc cu telecomanda :smile:

Mie imi zici? Nu mi.a venit sa cred aseara …
De nervi am vazut ultimele 2 episode ale sezonului 5 din Homeland si mi.a mai trecut :)))

In ce hal sunt, sa-mi fie rusine, mare fan TWD ce sunt, abia am ajuns la ep 4 sau 5 din PENultimul sezon. Si asta demuuuult. Dau gata sezonul 4 din GoT in seara asta :grin:

Stai linistita ca nu ai pierdut mare lucru. Au inceput sa o lungeasca rau de tot.

@snowdrop parca si Homeland-ul a inceput sa o lalaie…nu m-am mai uitat decat la vreo doua episoade din ultimul sezon.

Mi-a placut mult Big Little Lies.
Se vede ca l-a facut Jean-Marc Vallée, e cu atentie la detalii filmat, mai artistic si extrem de bine jucat.

S-a terminat?
Eu am lasat ultimele episoade nevazute, ca ma delectez ca lumea. Daaa, chiar a fost ff misto realizat si jucat.
Siiii, mi se pare mie sau Nicole Kidman refuza sa imbatraneasca?! :astonished:
Anyway, a jucat de milioane! :heart_eyes: