Seriale

da, da, a fost ultimul episod duminica

Stranger things, scor 9/10 pe IMDB, 9.5 pe Rotten Tomatoes, un serial fantastic cu tenta horror, am văzut sezonul 1 tot intr-o noapte. Joaca si Winona Ryder

Iar vin sa-mi pun cenusa-n cap, cum am putut sa resping atata timp Game of Thrones? Exact la fel am facut cu Breaking Bad, de nu ma mai saturam dupa. Sunt la sezonul 6 si deja ma gandesc ce o sa fac cu viata mea pana in iulie, cand incepe 7 :joy: Am cautat cartile dar nu le inteleg ordinea si nu stiu daca sunt toate traduse. Plus ca se plang multi de traducerea in romana. Asa ca am gasit un epub cu 5 volume la rand, si imi creste inima cand vad ca depasesc 4000 de pagini :grin:

Țin să o rog pe jupâneasa @Nancy, să ia aminte, la ce scriseși matale acilea :grin:
@Nancy, please și adu-ți aminte de “House”!

Iau aminte degrabă, emoticon_cu_cenușă_în_plete :blush:

Iar de House, cum aș putea uita… a fost un mare amor și pe undeva, continuă să fie :smiley: Ba mă și apucasem să revăd serialul prin toamnă, pe Netflix.

Dar io de Game of Thrones tot nu m-apuc. M-a mâncat odată-n augustu-mi dos să caut pe Youtube ca să-nțeleg de ce, când se uita jupân Nancy, auzeam doar urlete, gemete și icnete. Ș-am dat peste un video cu ”top 10 deaths in GoT”, la care n-avusei de lucru și m-am uitat. Aolică, păi n-am nervi pentru atâta hăcuială și capete zburătoare, frații mei albi :)))

Si mie tot de la o ceva de genul asta mi s-a tras, eram la masa in bucatarie, am dat pe HBO si era sa-mi ramana mancarea-n gat :no_mouth: Dar m-am obisnuit. Toate relele pamantului s-au strans in povestea asta, dar tot imi place.
E ok daca imi place si de lord Baelish? :stuck_out_tongue_winking_eye: Bineinteles, in afara de Jon Snow :heart_eyes: si de Khaleesi?

@Nancy Nici asta nu te convinge? Doar soundtrack-ul, fara imagini :grin:
Imi place tot, dar mai tare de la 1:34 .

M-am uitat si eu la Taboo, adica mai am ultimul episod sa-l vad. A inceput asa in forta, dar pe la episodul 5 - 6 mi s-a parut ca s-a lungit fara sens, personajul Delaney pare numai un chinuit interior, m-a cam dezamagit cum se dezvolta serialul asta. Si sper sa vina vreun scenarist care sa tina franele serialului mai bine in mana.

http://www.telegraph.co.uk/tv/0/best-british-tv-shows-time/

Ni ca-i si Forsythe Saga printre ele, alea care ne-au dat-o si noua prin anii '70 :relaxed:

daaa si apoi ne-au dat Poldark si Familia Palliser :grin:

Si Mandrie si prejudecata

Au dres busuiocul astia de la Taboo la ultimul episod, bravo!
Am inceput Sneaky Pete, am ras 7 episoade la rand, deci imi place :grin:

A avut sfarsit fain…in pregatire asa pentru urmatorul sezon. Sunt curioasa ce le-o da prin tartacuta mai departe ;)))

Eu am inceput sa ma uit la Fortitude.

Dupa ce termin sezonul lu’ Sneaky Pete, vreau sa ma apuc de Fleabag, l-a incercat cineva?

Am incercat eu sa ma uit la Fleabag.
Pe mine m-a iritat si l-am dat dracu dupa vreo jumatate de ora.

Dar incearca, stii cum e cu gusturile diferite :wink:

ok, mersi, macar stiu la ce sa ma astept.

Am terminat ieri Sneaky Pete, adica sezonul 1, cat este pe piata momentan. Serialul care mi-a placut cel mai mult cel putin in ultimul an.

Intr-un final m-am apucat si eu de Vikings (pentru ca am primit primele 3 sezoane) si am vizionat pana la sezonul 2 ep 8. Asta ca am avut si meciuri de tenis de vazut altfel le dadeam gata :)) mie imi este simpatic Floki ca nu-i cu stolul intreg pe craca :slight_smile:

Na ca ma uitam pe site sa vad cand se baga sezonul 5 din vikingi si peste ce dau?LOL