Seriale

Eu il urmaresc, a fost si un film facut dupa cartea respectiva, dar serialul nu are un nimic in comun cu filmul in afara de ceața care ucide. Imi place

Ăsta e atât de tâmpit și amuzant în tâmpenia lui.
Ricky Gervais crește în ochii mei, pe zi ce trece

https://www.netflix.com/gb/title/80119379

http://www.imdb.com/title/tt4426042/?ref_=nv_sr_1

Serialul rusesc Silver Spoon este si pe Netflix acum. Am dat gata sezonul 2 :smiley: Mai ce mi-a placut!!! Nimic ff fandosit sau greeeeuuuu. Dar mi-a mers la inima :smile:

Deja sezon nou din Grey’s Anatomy, pe cale de aparitie ultimul sezon din Supernatural (din pacate fara Crowley, king of hell :frowning: ) si tot pe cale de aparitie nou sezon Vikings. Eu personal nu mai pot urmari filme cu intrigi politice, economice, politiste, droguri, etc, m-am săturat pana peste cap. Urmaresc seriale fantastice (povesti pentru oameni mici sau mari) si ceva filme de arta pe Cinemax2 (europene, asiatice, etc)

Inca un serial care nu e doar fantastic, ci stiintifico-fantastic Humans http://m.imdb.com/title/tt4122068/

Cred ca l-am mai recomandat pe aici, Westworld nu m-a prins, dar Humans care e britanic, da.

Daaaa?? Abia astept sa vad :smiley: Multam de pont!!

Westworld nici pe mine nu m-a prins.

Am inceput un serial pe Netflix care imi aduce aminte de cartile Elenei Ferrante. Suburra la serie. F misto :wink: Si aparent este si dupa ceva caz real.

Vazut aseara vreo jumatate de ora din primul episod in Mindhunter. Dialoguri ff bune. Cred ca e un film destept. Dar mai vedem dupa cateva episoade.

L-am început în seara asta, la recomandarea amicului geek. E tare, personaje foarte mișto, promite mult.

L.am terminat. E ok. Se tine bine de carte
Abia astept sezonul urmator

Mi-e imi place noul serial de pe HBO, Victoria.

Sunt masochista cred de continui sa ma uit la walking dead.
S.a prostit de tot, de tot.
Tocmai am vazut primul episod din sesonul de acum :))))
Cel mai bine ar fi sa.l termine, sa nu se mai chinuie :)))

@snowdrop chiar ma gandeam cand incepe noul sezon. Hai mai, tot asa se dau aiurea in barci?! :persevere:
Am continuat sa ma uit la el pe principiul “daca tot am vazut toate sezoanele”…

L-am terminat și eu. E bolnav la cap. Rău de tot!

Până la sezonul următor, am început ăsta.

L.E. Ăsta cu doctorul, e nițel dramatic și e plin de medici păpușei și păpușele.

Ohh e cu pustiul din Bates Motel. Iar are rol problematic vad :smiley: Las sa se stranga mai multe episoade. Suna bine :smiley:

jumatate de episode au tinut cuvantari :))))
cealalata jumatate au luptat o lupta care se putea tine de acum 2 sezoane :)))))))
m-a dezamagit total, chiar nu-I mai vad rostul

pai asa e el de cand il stiu :)))
in ultimul timp chiar mi se pare prea potolit :smiley:
uita-te la asta
e o scena acolo mai ceva ca in GOT or walking dead :))

M-au innebunit astia cu filosofiile si monologurile lor externe. Pe bune, asta a fost un film de actiune. Dar ei tot apa in piua…pacat.
O sa ma uit totusi pana la final.

Pai nu avem destul zombie apocalypse in fiecare zi?! Zau de inteleg de ce se mai chinuie. :smile: