Seriale

Da, ăla chiar! Și eu tot la parveniți mă gândeam. Un soi de buticari, după 90. Cu multe “lanțe” de aur, să se vadă bunăstarea! Și blănuri.

Ce mi-ati facut cu Suburra. L-am inceput aseara de curiozitate si aproape ca imi venea sa anunt la serviciu ca nu pot veni azi ca sa ma uit la serial :joy:
Foarte tare, excelent jucat. Iar imaginile cu Roma sunt dementiale :heart_eyes:

Hahahaha, @Hortensie welcome to the Mafia club :smile:

Am inceput aseara sezonul 2 din The Crown. Fain scenariu, faini actori, fain totul :heart_eyes::heart_eyes:
Si ma gandeam iar, oare de ce or fi unii invidiosi pe oamenii astia cu functii atat de mari. E o viata de chin sa fii constant sub lupa.

ma excitati cu Suburra asta, ca norocul ca nu am cand sa il verific pana la sfarsitul lunii…
si sa mai imi adaugati pe lista de binge :slight_smile:

Am innebunit cu Peaky Blinders…
Am bolit de acest Craciun si am bingiut intravenos 3 sezoane. azi atac 4 si ma linistesc :slight_smile:

Am terminat si eu tot Chef’s Table-ul (documentar), ne-am mai uitat si la Ozark, care nu mi-a starnit vreun interes deosebit.

Nici pe mine nu m-a prins Ozark.

Vazut ultimul sezon din Black Mirror. Foarteeeeeeee, foarte misto!

Eu m-am impotmolit si la Black Mirror, adica inca de la primul sezon au fost si episoade pe care le-am gasit fade. Cred c-am ajuns undeva pe la mijlocul sezonului 2…

Am sarit direct la sezonul 4, am vazut numai primul episod, wow! Nina a citit ca s-ar putea sa faca un spin off la el si chiar c-ar merge de minune.

Mie mi-au placut toate sezoanele ff mult. Dar sezonul 3 si 4 mi s-au parut cele mai bune. Inca ma mai gandesc la unele povesti din ultimul sezon.
A fost claustrofobic rau de tot primul episod :scream:

continuam aici: