Seriale

Descoperit pe Amazon, BrainDead. E o combinatie de comedie, politica, SF, film de groaza. Pe mine m-a prins

A post was merged into an existing topic: Filme

A aparut ultimul sezon Black Mirror pe Netflix! :tada:
Mor de curiozitatea sa vad cum le-a iesit astora de la Netflix filmul asta. Iar recenziile citite nu imi dau de inteles decat ca am treaba azi ;)))

Eu am vazut Penny Dreadful, mi-a placut foarte mult. Am incercat sa ma uit la Westworld dupa ce am vazut filmul vechi cu Yul Bryner si cam pe aceeasi tema Vice cu Bruce Willis dar am adormit la al doilea episod de doua ori. Dar am vointa, trec eu mai departe.
Deocamdata am sezon nou din Grey’s Anatomy si vreau sa ma uit si la Divorce cu Sarah Jessica Parker

@Kim si eu eram curioasa de Divorce.
Cu Grey’s Anatomy sunt la zi :slight_smile: pentru mine e la fel de fain ca in primele sezoane.

Am vazut primele doua episoade din Divorce. Nu mi se pare in niciun fel, nici comedie, nici drama, nici vreo actiune… habar n-am. Primul episod mi-a starnit un pic curiozitatea, al doilea… naaah.

dublez zicerile tale :slight_smile:
M-am uitat și la pilotul Travelers, nu știu ce sa zic…e doar o introducere.

Maine incepe pe BBC o mini-serie facuta dupa romanul The Moonstone :wink:
Pare tare fain.

:smile: Asta-mi amintește de fiu-meu și Morometii pt bac. Nu a terminat de citit cartea, dar a văzut filmul.
Cand se discuta la tv despre savanții care vin sa lucreze la laserul de la Măgurele, profesori universitari la Harvard și alte universitati de prestigiu dar care nu pot fi angajați la Măgurele pe motiv de lipsa diploma de bac :joy::joy::joy:, fiu-meu zice “așa, sa citească și ei Morometii pt bac sa vadă cum e”.

Hahahahaha! Daaa, buna asta cu Morometii.
Da mai, de rasul curcilor suntem cu echivalatul studiilor la asa nivel.

Dar da, sa stii ca si eu ma gandeam ca de data asta ma avantajeaza filmul in locul cartii :joy:

Pentru fanii serialelor relaxante cu bucatereala, umor si situatii de “Pacala cu Tandala” recomand Kukhny - The Kitchen.
L-am descoperit pe Amazon Prime si m-am tot uitat in weekend. Are si diverse clisee, combina cultura occidentala cu obiceiurile rusesti (de care nici noi nu suntem f departe) dar eu zic ca reuseste sa te lase cu gura cu pana la urechi. Dati-i o sansa chiar daca aveti impulsul sa spuneti “no wayyyy, nu ma voi uita la un serial rusesc”. Eu zic ca merita :wink: Au rusii un ceva al lor in literatura, filme si dialoguri.

http://www.imdb.com/title/tt2930610/

https://www.amazon.com/The-Kitchen-English-Subtitled/dp/B00W62S2TG

Young Pope cu Jude Law - musai de vazut. Am apucat ieri sa bag vreo doua episoade. Genial!

This Is Us - Il pastrez pentru weekend ca pare simpatic.

Este fain.:grinning: Eu sunt la episodul 4.

Vazut aseara primul episod din noul sezon black mirror
Trist, dar genial

Stai sa il vezi pe ala cu weight-ul personal, apropo de Trump :wink:
A fost superb sezonul asta!

In ultimul timp nu m.am mai uitat la altceva decat la walking dead :))) am ajuns la zi in sfarsit asa ca de acum ies in lume :smile:

Am ajuns si noi aseara cu The Walking Dead la zi. Hmmm…tare sunt curioasa unde vor sa ajunga pentru ca nu prea imi place directia asta “submissive”. As intra prin televizor :joy:

Mda, vazut ultimul episod din black mirror
Dupa serialul asta ma gandesc din ce in ce mai mult sa renunt la fb etc

Nu cred ca ne va salva stergerea FB-ului :smile: Mai avem o sansa intr-o scorbura pe varf de munte :wink:
Sa inteleg ca te-a pus pe ganduri sezonul asta? :slight_smile: Parca a fost mai bun decat sezoanele facute de BBC.
Mie mi s-a parut ca a aratat cam unde este deja societatea…si unde riscam sa ajungem daca nu ne impunem un pic de echilibru.