Seriale

Cam de multisor stiam pe unde am ajuns, dar tot aveam o speranta ca sunt eu nebuna si pesimista si mi se pare :))
Acum n.as mai baga mana in foc.
Pacat ca nu se uita mai multa lume la filme din astea sa se mai trezeasca un pic. Din pacate insa cred ca e mult prea tarziu pt trezire.

Ca sa contrabalansez si sa nu.mi tai venele pe lung tocmai ne.am intors de la fantastic beasts. Cred ca mai trebuie sa.l vad de cateva ori pt Ca au fost momente pline de detalii pe care nu puteai sa le vezi din prima. Mi.a placut, diferit oarecum de HP insa si un pic cam Hollywood, dar e ok. Din cate citeam vor fi 5 in serie, promite.

I hear you girl :wink:
Traim in epoca “hainele imparatului”. Dar nu-i bai, nu atentam la vene. :wink:
Intr-un fel parca mi se pare si amuzant sa observ de pe margine prostia omeneasca. Desi mult mai des simt cum fierbe sangele de draci :))))

Ohh, bine ca ai zis de Fantastic. Vom incerca.

Betas - Serial fff simpatic, usurel dar al dracului de realist, despre toata nebunia din jurul unui start-up in tehnologie. Lupta pt a castiga investitii, VC, stralucire, munca, superficialitate, naivitate, dorinta de a fi urmatorul Uber, Facebook, Tinder etc. Cam tot ce reprezinta Silicon Valley-ul pt un tanar cu sperante de a deveni milionar.

Designated Survivor incepe mai slabut si pare static. Dar dupa cateva episoade chiar incepe sa aiba actiune misto.
Si nah, Kiefer Sutherland mi-a placut la nebunie in serialul 24. Face treaba buna si aici :smiley:

Am început ieri, am văzut juma de sezon, azi bag restul. E cumințel, dar are și micile drame care dau savoarea serialelor, pentru doamne bătrâne, cu inima slabă :grinning:
Îl recomand, dacă vă place istoria și sunteți interesate de viața, cu bune și rele, familiilor regale.

Si la mine e in plan The Crown-ul.

Chance cu Hugh Laurie. De data asta Hugh Laurie nu mai este Dr House este Dr Chance :smiley:
M-a prins serialul: personajele sunt interesante si actiunea tot creste.

Tare rau Chance-ul. Il recomand :wink:

Taboo cu Tom Hardy. Pare interesant.

Un nou serial incepe de vineri pe Netflix. Aparent daca ti-a placut Stranger Things si asta e de vazut.

Asa, asa, cat mai multe SF-uri pentru noi :slight_smile: Ieri am inceput Incorporated, nu pot sa zic ca m-a prins, ii mai dau o sansa de 2-3 episoade pana sa il arunc la cos.
Man! Ce dor imi e de Game of Thrones!

Tell me about it!
Iese la vară, pfffff… Păi vii vara să ne zici că “winter is coming”?
S-o vedem pe Sansa, cu nasul roșu de frig, când noi ne coacem? Proastă planificare!

Dar ce parere aveti ca omul tot nu scoate ultima carte!!! :rage: ppffff…
Si da, vara Game of Thrones merge ca cucu-n balta. Puteau sa bage si ei un Christmas Special cum fac englezii de la BBC.

Apropo de BBC, am vazut aseara reclama la Call The Midwife care va avea un episod lung acum de Craciun. Abia astepttttt :heart_eyes:

Si dc tot am stat pe acasa azi, cat am facut un smotru am bagat Gilmore Girls. E ceva la el ce ma irita…dar inca nu imi dau seama exact ce.
Oricum buna intentia Netflxului.

@Samoa and @Daria De acord. Total enervant sa vedem luptele vara. S-apoi, asteptarea e chinuitoare. Valeu! Fac si eu ca fii-miu: cate luni sunt pana atunci?
Ma uit si eu la Gilmore Girls cand am timp, atmosfera e calda, de familie, dar conversatia e putin enervanta. Cine puii mei vorbeste asa ca Lorelai?

Ahh, mie turuiala lui Lorelai si Rory mi-a placut mult. E ceva ce ma irita la ultimul sezon facut de Netflix. Parca nu au conturat ca lumea lucrurile. Probleme din senin, drama dar combinata cu glumite destul de discutabile…hmmm

Am început Paranoid (Netflix).
Foarte mișto, serial britanic, polițist.
Binge watching imediat. Enough said!

Eu sunt abia la primul sezon, dar m-au cam pierdut de client, deocamdata.

@Sibipa nuuu, nu as mai avea rabdare acum pentru Gilmore Girls de la zero. L-am vazut in perioada liceului/facultatii.
Nu, nu am apucat sa termin ultimul sezon. Il pastrez pentru momentele extrem de plictisitoare si enervante cand trebuie sa calc.

In schimb ma uit de cateva zile la American Odyssey. E cam pe stilul Homeland dar sincer parca mie imi place mai mult asta.

Ne-a rasfatat BBC-ul cu o noua adaptare dupa Agatha Christie: The Witness for the Prosecution

Foarte, foarte misto realizat The Witness for the Prosecution. Chiar il recomand dc sunteti fani Agatha Christie.

Diseara avem Sherlock :grinning: Primul episod din noua serie. Si tine si o ora si jumatate. Abia astept :heart_eyes:

Am văzut Planet Earth II. Îți taie respirația :heart_eyes:
Dar nu se putea să lipsească intervenția vreunui imbecil, să rămân cu zenul întreg :angry:

Am început ieri, Forces of Nature. Brian Cox, mânca-i-aș neuronii lui, de savant! Îmi place, evident și recomand, cu căldură (și mai evident)!

Ce imbecil @Samoa?

Daaa, eu v-am zis ca asta a fost o capodopera a documentarelor. Ce si cum au reusit sa realizeze oamenii astia :heart_eyes:
Anul asta le voi plati licenta cu toata inima :smile: