Shopping

Foarte misto toata papucaria! :heart_eyes: Sa-i porti pe toti mult si cu placere!

da ai targuit, nu gluma! de la prego am si eu ceva asemanator, negrii cu niste flori alb si roz. sunt super comozi, dar piele e cumva solzoasa, pare sa se albeasca pe alocuri de la uzura si mi se pare ca nu vor avea viata lunga, desi nu au fost purtati intensiv. mi-ar parea rau de ei.

mai recomand si dasha.ro. am de la ei cizme, balerini, pantofi oxford si sandale. produc si propriile modele, dar distribuie si de la alti producatori romani atat incaltaminte cat si pantofi.

mai au si tzoale, nu prea cool asa, dar de exemplu au o colectie dezvoltata impreuna cu Stephan Pelger.

Pfoai ce faini sunt! Mai ales ăia cu toc!
Ăia joși, îmi plac la alții, eu nu mă văd purtând genul ăla de încălțări, nu știu să spun exact de ce.
Să-i porți cu maximă mândrie!

M-am învrednicit, în sfârșit, să ridic pachetul de la Campadre. Ăla cu espadrilele și cămeșa aia albă.
Muahhh, muahhh, muahhh, ce faine sunt, ce mă bucur că le-am luat!
Opincile, ușoare și foarte comode, cămașa, versatilă, un pic elastică, abia aștept să le iau la purtare. Peste vreo 8-10 grade, așa!

Help!!
Ce impresie aveti de rochia asta? Ca lungime trebuie taiat putin din ea ca sa se aseze bine. Dar cum vi se pare modelul si cum vine pe mine? Am pana maine sa ma hotarasc. Pretul nu e mic si inca stau in cumpana, imi place culoarea mult si modelul, dar nu stiu daca nu ma face disproportionata.

Fix deasupra genunchilor?

Nu, sub genunchi, un fel de midi. Daca o scurtez prea mult ii stric design-ul ca are faldurile alea.

E f misto rochia :heart_eyes:
Insa mi se pare ca te ascunde un pic.

Si asa, important e sa se vada gambele. Daa, si eu sunt de parere ca e f misto.

Mai pusesem ochii pe asta, dar era prea mare, cred ca doua masuri mai mare decat ce imi trebuia mie. Si daca o ajustez ii stric toata frumusetea, ca nu ii pot pastra linia. Mai caut maine in alt magazin sa vad daca gasesc o masura mai mica.
Voia care vi se pare mai frumoasa?

Va zic, e tare greu sa gasesti o rochie de ocazie frumoasa in tara asta. Peste tot numai materiale groase si inchise la culoare. Iar eu vreau ceva colorat vesel si de vara.

Eu raman la prima. Imi place f tare.

Prima e foarte misto, deosebita, eleganta, si-ti sta superb.
A doua zici ca-i de plaja :rolling_eyes: , neee, asta in niciun caz.

Si eu tot cu prima votez!

Prima îmi place foarte, foarte mult! A doua te face să pari îmbrăcată într-un sac, deci no way.

Prima. E classy, inspirată parcă, din modelele anilor 50.
A doua e drăguță și flu-flu, dar nu mi se pare de ocazie.

Multam de pareri. Prima imi place si mie mai mult. Mai fac maine un maraton de shopping, dar pana acum asta e cea care imi place cel mai mult.

Sa porti sanatoasa încălțările @Samoa. Îți sta f bine cu prima rochie @Hortensie. Eu am făcut iarăși prăpăd online, jcrew are reduceri.

Body in navy

Pantalonii in turcoaz

Si unii roz in distress :wink: nu-i vad pe site.
M-am lipit si de o rochie gri, lunga, de vara de Steve Madden si un Poncho pestriț, sbucle , ambele de la Sears când au fost Sears days. Sa mai zic, si niște toale de alergat mistoace de la Nike, sa trăiască mama reducerilor de primavara ca altfel nu ma lipeam de nimic.
Acum mi-ar trebui sandale si papuci de vara, sa trăiești @Mother_Abigail cu yoox-ul ca de acolo îmi cumpăr incatarile, cu siguranta.

Mi-am luat si eu saptamana trecuta niste pantaloni:

Stau bine (chiar mai bine decat in poza lor) si mi-s buni de munca

Imi plac foarte mult :clap:

Iata ce am targuit eu, ieri:

Mai am o pereche, gri. Material foarte fain, destul de rigid, nu se vede nimic prin ei. Isi merita banii!

Si astea doua. Mai am unul, la fel, material moale si fain (amestec de bumbac si sintetic) si lungime decenta, nu te trezesti cu abdomenul expus.